Kiváló Kölykök Kupája: Kialakult a rájátszás mezőnye
13
2023
2023. február 13.  |  15:30

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kosárlabda Szövetség szervezésében elindított Kiváló Kölykök Kupája (KKK) U12 fiú csapatok számára az alapszakasz negyedik, egyben utolsó fordulójához érkezett. A záró napon, január 29-én, még három együttes pályázott a legjobb négybe kerülésért, ám az ezekért a helyekért folytatott csatákban végül elmaradtak az izgalmak.

A negyedik forduló eredményei:

Lehel Kosársuli - Mercedes KA  22-87 (2-21, 6-30, 6-27, 8-9)

Szedeák – Mercedes KA  65-41 (17-3, 17-13, 8-10, 23-15)

Szedeák – Lehel Kosársuli  100-31 (21-4, 34-15, 22-9, 23-3)

Cívis KK – ACS Baschet Star Oradea  2-0 (13-20, 27-15, 12-21, 17-16)

Kozák István (Cívis KK): "Bár a nagyváradi csapat nem volt jelen elegendő számú játékossal, de a játék kedvéért megmérkőztünk velük. Hasznos volt, hogy új, eddig ismeretlen ellenféllel is tudtunk játszani. Igyekeztem minden játékosunknak lehetőséget biztosítani. A végjátékban az ellenfél jobban koncentrált, így a pályán minimális különbséggel a Nagyvárad nyert."

Hidi Zoltán (ACS Baschet Star Oradea): „Sajnos újra kilenc játékossal vágtunk neki a fordulónakm viszont bátran és lelkesen játszottak a fiúk. Örömmel töltött el, hogy az ellenfél játéka rámutatott arra, hogy sokszor nincs meg a helyes reakciónk különböző szituációkban a védelemben, ezért különösen hasznosnak értékelem ezt a mérkőzést. Támadásban, úgy egyénileg, mint csapatjátékban, hatékonyak és kreatívak voltunk, ami hozzásegített a végső »győzelemhez”. Gratulálok a Debrecen csapatának, remélem, még fogunk találkozni velük a továbbiakban!”

Nyíregyházi Sportcentrum – ACS Baschet Star Oradea  2-0 (24-8, 34-14, 15-18, 14-20)

Cívis KK – Nyíregyházi Sportcentrum  57-80 (11-20, 22-19, 13-15, 11-26)

Vásárhelyi Kosársuli – Szolnoki Sportcentrum  71-28 (20-4, 23-9, 11-6, 17-9)

Miskolci EAFC – Szolnoki Sportcentrum  59-62 (9-18, 15-15, 23-20, 12-9)

Lugosi Zsuzsanna (Miskolci EAFC): „Az első mérkőzünk Szolnokon rosszul kezdődött, hiszen a hazai pályán játszó ellenfél egy 9-18-as lerohanást csinált rajtunk. Azonban a fiúk felszívták magukat és a második negyedtől kezdve felzárkóztunk, sőt a harmadik és a negyedik negyedet meg is nyertük. Sajnos a végső győzelemhez nem volt elég, de nekem – az amúgy elég rossz dobószázalékot tekintve - pozitív visszajelzést adott. Sok hiányzó volt a csapatban, így zömében U11-esekkel, illetve kezdő játékosokkal vettünk részt ezen a hétvégén. Mégis mindenki egyénileg tudott eggyel előrébb kerülni.

Terjéki Zoltán (Szolnoki Sportcentrum): „Még lendületben volt a csapatunk az első meccs után, a másodikat szerettük volna nagyon megnyerni. Nagy erőbedobással kezdtünk, az első negyed végére így sikerült is kilenc ponttal meglépnünk a jó befutásoknak, pontos befejezéseknek köszönhetően. A védekezésünk is sikeresen összeállt. A félidő végéig még elég jól bírtuk, de a második félidőre érezhetően elfáradt a csapat mind fejben, mind fizikálisan. A harmadik és a negyedik negyedet az ellenfél nyerte. Az időkérések alatt amennyit tudtunk, pihentünk, illetve próbáltam fejben is rendbe tenni a srácokat. Köszönhetően ennek és az első félidei nagyobb pontkülönbségnek, három ponttal sikerült megvernünk a MEAFC-ot! Gratulálok a Bikáknak, hogy az utolsó leheletükig küzdve végig odatették magukat!”

Vásárhelyi Kosársuli – Miskolci EAFC  81-31 (25-10, 22-4, 22-8, 12-9)