Női Amatőr: A csonka fordulóban győzött először a Radobasket
13
2023
2023. február 13.  |  17:45
A Hepp-kupa négyesdöntője miatt a héten csak erősen csonka fordulót rendeztek a Női Amatőr NB I-ben, de így is volt érdekesség: hosszabbítás után, Százhalombattán, alsóházi rangadón szerezte meg első győzelmét a Radobasket.

BKG Príma Szigetszentmiklós II. - TFSE-MTK U23 83-61

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Kelemen B. (24 p., 7 lep.) személyében a vendégektől, a TFSE-MTK fiataljai közül rajta kívül csupán Barbarics T. (13/3 p., 3 lep.) jutott 10 pont fölé, így a csapatként egységesebb BKG Duka L. (19/9 p., 8 lep.), Herzog B. (18 p., 6 lep.), Takács D. (15/3 p., 5 lep.) és Zsámár P. (10/6 p. - 13 mk. -, 4 lep., 7 gp.) vezérletével biztosan győzött.

Fehér csoport

UNI Győr SzESE - ZTE NKK 55-51

Szünetig 10 pont fölötti előnyre tett szert a vendég ZTE, ám a második félidőt egy 10-2-es 2 perces "repülőrajttal" kezdte, s 2 pontra felzárkózott, sőt bő 3 "pontatlan" perc után még egy duplával 1 pontra jött föl a győri együttes. Egy 7-2-vel ismét elléptek a Kovács G. (16/12 p. - 19 mk. -, 5-5 lep. és szl., 3 gp.), Óházy J. (15/6 p., 4 lep.) és Jurkó N. (10-10 p. és lep., 3 ea.) kosaraira alapozó zalaiak, akik 4 pontos vezetésről várták a negyedik negyedet. Ennek közepéhez közeledve 7 pontra nőtt a különbség, ám az utolsó 6 percben egy huszáros, 14-3-as hajrát kivágva a Baffy F. (19/3 p. - 20 mk. -, 8 lep., 3-3 szl. és ea.)-Rozmán L. (14/3 p. - 16 mk. -, 3 lep.)-Szőts B. (11 p., 3 ea.) trió vezette győriek a maguk javára fordították az összecsapást.

Százhalombattai KSE - Radobasket Törökbálint 65-71

Hosszabbításba torkollott a hatalmas hullámzásokkal, fordulatokkal tarkított alsóházi rangadó, amelynek negyedik negyede előtt 5 ponttal még az a hazai együttes vezetett, amelyből végül egyedül Katona B. (14 p. - 18 mk. -, 6 lep.) jutott 10 pont fölé. A záró felvonásban azonban rendezte védekezését, és fordított a Budai D. (26 p., 13 lep.), Göbölös R. (17/6 p., 5 lep.), Siklós D. (13/3 p., 9 lep., 3 szl., 4 gp.) és Kovács L. (11/3 p., 4 lep., 5 ea.) eredményességére építő Radobasket, és két és fél perccel a rendes játékidő letelte előtt 4 ponttal vezetett, a hazaiak azonban két duplával hosszabbításra mentették a mérkőzést. Hiába volt tehát lélektani előnyben a hosszabbításban a hazai csapat, a Radobasket 8-0-lal indítva a ráadást eldöntötte a találkozót.

SzPA-HSE - UNI Győr SzESE 60-51

A szünetig szerzett 10 pontos előnyének, valamint nagyrészt Takács E. (17/15 p., 9 lep.), Somkuti J. (15 p., 8 lep., 3 gp.) és Ecker V. (13/6 p. - 14 mk. -, 3-3 lep. és szl., 4 ea.) kosarainak köszönhetően győzte le a SzPA azt a Győrt, amelyből egyedül Rozmán L. (17/3 p. - 19 mk. -, 4-4 lep. és szl.) jutott 10 pont fölé.