Férfi NB I B: Öt csapat 100 pont fölött
13
2023
2023. február 13.  |  16:18
Látványos, kosarakban gazdag héten van túl a férfi másodosztály mezőnye. A piros csoportból az Óbudán fölényes győzelmet arató MAFC, a Salgótarjánban hasonló jelleggel diadalmaskodó PVSK, a valóságos kosáresőben a Megyeri Tigriseket felülmúló TF-BP és a Nagykőröst fölényesen verő BKG, a zöldből pedig a Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli jutott 100 pont fölé.

Vasas Akadémia - Jászberényi KSE 83-75

Bár a nyitó és a záró etapot az Olasz Á. (14 p., 12 lep.), Rosic U. (14/6 p.), Csík R. (12/3 p.), Dunai Z. (11/6 p., 4 lep.) és Meleg K. (10/6 p.) eredményességére építve nagyot hajrázó vendégek nyerték, a két középső negyedben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékára, valamint leginkább Farkas A. (16/6 p.), Andrássy G. (11/3 p., 7 lep.), Marcikic L. (11/3 p., 3 gp.) és Cseh B. (10 p., 4 lep., 3 ea.) kosarainak köszönhetően a Vasas nyerte a dobogóért küzdő csapatok csatáját.

Óbudai Kaszások - MAFC 69-113

Sokkal élesebben, pontosabban kezdett az esélyes MAFC, amely egy 25-9-es első 9 percet "repesztett". Az első etap végén és a második elején egy 6-0-lal 10-re jött föl Boros M. (17/9 p., 3 lep., 4 ea.), Armaghani Á. (12 p., 8 lep., 3 ea.) és Tichov D. (11/6 p. - 17 mk. -, 3 ea., 6 gp.) pontjaiban bízó Kaszások gárdája. Erre azonban egy 15-6-tal reagálva a szakasz közepén már közel 20 pontos előnyük volt a vendégeknek, akik 15 egységnyi vezetéssel fordulhattak. Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a MAFC kezdte jobban, s a harmadik negyed első felét 17-2-re nyerve 30 pontos előnyre szert téve el is döntötte a mérkőzést. A vendég gárda a remek dobóformát kifogó Polgárdy Á. (29/21 p. - 7/10 tri. -, 5 gp.), valamint a dupla-duplával záró Tóth P. (16/3 p., 5 lep., 10 gp.), továbbá Buzás B. (12/12 p., 4 gp.), a szintén dupla-dupláig jutó Pápai M. (12 p., 10 lep.), valamint Komma L. (10 p., 3 lep.) vezérletével több mint 40 pontos győzelmet aratott.

Salgótarjáni KSE - Pécsi VSK-VEOLIA 72-101

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzött elsősorban Horti B. (18 p., 7 lep., 3 gp.), C. Harler (14/9 p., 3 gp.), Halász Á. (14/6 p., 4-4 lep. és szl., 3 gp.) és Juhos L. (13 p., 9 lep., 7 gp.) jóvoltából biztosan a PVSK a Molnár M. (16/3 p., 3-3 ea. és gp.)-Takács A. (14/3 p., 7 lep.) kettős vezette Salgótarján otthonában.

Veszprémi KK - CKE 66-96

A két középső negyedben nyújtott sokkal eredményesebb, pontosabb játékának, valamint leginkább Velkey J. (22/15 p., 4-4 lep. és gp.), Csaba Gy. (15/6 p., 6 lep.), S. Karavdic (13/3 p., 11 lep.) és Kalassai M. (11/9 p.) kosarainak köszönhetően a Cegléd simán nyert a nagyrészt Orgona G. (15/3 p., 5 lep.), Szabó P. (13/3 p., 3 lep., 5 gp.), Madár A. (12/6 p. - 13 mk. -, 3-3 szl. és ea.), valamint N. Ratiani (12/3 p., 5 lep., 2 bl.) találataira támaszkodó Veszprém otthonában.

TF-BP - Phoenix-MT Fót 115-98

Egységes csapatmunkára építve úgy diadalmaskodott nagy dobópárbajban minden negyedet - volt, amelyet 8, de akadt, amelyet csak 2 ponttal - megnyerve a TF-BP, hogy nem kevesebb, mint 7 játékosa - Dancsecs A. (26/12 p., 4 lep., 5 gp.), Kelenföldi D. (22/6 p., 11 lep., 4 gp.),  Nagy Sz. (17/9 p., 4 lep., 8 gp.), Oroszi B. (13/9 p., 4 lep.), Szántó D. (13/3 p., 5 lep., 9 ea.), Anda D. (13 p., 3-3 szl. és ea.) és Simon B. (11/9 p., 5 lep.) - is 10 pont fölé jutott. A vendég Megyeri Tigrisek együttese a Varga D. (21/6 p., 9 lep.)-Katona B. (19/3 p., 8 gp.)-Csapai P. (15/3 p., 9 lep., 2-2 bl. és szl.)-J. Kinney (16 p., 6 gp.) kvartett vezetésével jutott csaknem 100 pontig.

BKG Príma Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 108-74

A páros negyedekben nagy fölényben játszva aratott Galambos Á. (28 p., 5 lep., 4 gp.), Plézer G. (26/12) és Nagy Bo. (24 p., 3-3 lep. és ea., 22 (!) gp.) ponterős játékával 30 pont fölötti győzelmet a BKG a páratlan szakaszokat a Kovács S. (18/6 p., 8 lep., 3 ea., 5 gp.)-Váits O. (15/6 p)-Lakosa Á. (13 p., 4 lep.) trió vezetésével 3-3 ponttal megnyerő Nagykőrös ellen.

NKA Pécs - DEAC U23 97-61

A szünetig 10 pont fölötti előnyt szerző éllovas és a csapategységre építő NKA a második félidőt 19-1-es 4 perccel indítva 30 pontosra növelve előnyét és ennek, valamint egységes csapatjátékának köszönhetően eldöntötte a mérkőzést, s úgy győzött végül közel 40 ponttal, hogy 6 játékosa is - Meleg G. (14 p., 9 lep., 3 ea.), Kazy B. (12/12 p.), Scherer B. (12/6 p., 8 lep.), Benke K. (12/6 p.), N. Djordjevics (12 p., 7 lep.) és Kerpel-Fronius G. (10/6 p., 4-4 lep. és gp., 3 szl.) - kétszámjegyű pontot ért el. A debreceni fiatalok számára az a sovány vigasz maradt, hogy Kenéz Cs. (17 p., 6-6 ea. és lep.) személyében ők adták a mezőny legeredményesebb játékosát, ám rajta kívül a vendégektől csak Hegedűs B. (10/6 p.) ért el 10 pontot.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Pénzügyőr SE 50-73

Minden negyedet megnyerve, a szoros első félidő után a másodikban már egyértelműen fölényben játszva győzött Széphelyi T. (15/3 p., 4-4 lep. és gp.), Kerkai Á. (15 p., 4-4 lep. és gp.) és Barócsi Á. (13/6 p., 9 lep., 4 ea.) eredményességére, valamint dr. Szekeres Á. (2 p. - 4 mk. -, 4 lep., 3 szl., 9 gp.) mezőnymunkájára építve biztosan a Pénzügyőr az elsősorban J. Santiago (15/6 p., 7 lep., 5 ea.) és Okoh V. (10 p. - 12 mk. -, 12 lep.) pontjaiban bízó Tiszaújváros otthonában.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - Atomerőmű KSE Bonyhád 102-92

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Varga Á. (27/9 p., 12 lep., 4 ea., 7 gp.), Bálint E. (24/9 p., 3-3 lep. és ea.), Kelemen B. (20/9 p., 7 lep., 4-4 szl. és gp.) és Borbáth B. (14/9 p., 6 lep., 4 ea., 3 gp.) ponterős játékára alapozva győzte le a Hódmezővásárhely a nagyrészt Pupp B. (19/3 p., 5-5 ea. és gp.), Baki S. (18 p., 7 lep., 3 gp.), Kékesi K. (14/12 p., 4 lep., 3 szl.), Géringer G. (14/6 p., 5 lep., 4 szl.), Heimann G. (10/3 p., 3 lep.) és Csizmadia A. (10 p., 7 lep., 3 gp.) találataira támaszkodó bonyhádi együttest.

Agrofeed UNI Győr - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 82-93

A szünetig felépített 10 pont fölötti vezetésének, valamint Schöll R. (22 p., 9 lep., 5 gp.), Csátaljay P. (19/9 p., 6 lep., 3-3 szl., ea. és gp.), Flasár B. (16/6 p.) és Csátaljay B. (10 p., 4-4 ea. és gp.) kosarainak köszönhetően nyerte a SMAFC a megyei rangadót a játékot szünet után Gosztola G. (20 p., 3-3 lep. és szl.), Sonyák B. (17/9 p., 3-3 lep. és ea.), Hágen T. (11/9 p., 3 ea.), Bakon Cs. (11/6 p.) és Lógár B. (10 p., 13 lep.) révén kiegyenlítetté tevő Győr otthonában.

Dávid Kornél KA - MEAFC-Miskolc 67-81

Az első három negyedben Kozák M. (20/3 p., 4 lep., 3-3 gp. és ea.), Lippai Sz. (13 p.), Cseh Gy. (12 p., 6 lep., 3 gp.) és Gerőcs R. (10/6 p., 5 lep.) vezérletével kézben tartva a játék irányítását győzött biztosan a MEAFC a Somogyfoki Sz. (19 p., 13 lep., 3 ea.)-Simon B. (12/3 p., 7 lep., 3 gp.) kettős vezette DKKA otthonában.

NyíKSE-Szegfű Bútor - Budafok 61-79

Az újoncok párharcában a sereghajtó nyíregyházi legénység Gáspár B. (13/3 p. - 15 mk. -, 9 lep., 3-3 gp. és ea.), Vida Z. (12/6 p.), Cvijin P. (11/3 p., 7 lep., 3 szl.) és Végső B. (10/6 p. - 11 mk. -, 4 lep., 3 gp.) révén csaknem a negyedik negyed közepéig tudta tartani a lépést az éllovas Budafokkal. Az utolsó bő 7 percet azonban 21-4-re nyerve végül Tursics K. (27/24 p., 4 lep., 3 gp.), Siklós O. (12/6 p., 4-4 lep. és ea., 5 gp.), Szántó L. (12 p., 8 lep., 5 bl.) és K. Swanson (10 p., 12 lep., 3 ea.) eredményességére építve közel 20 ponttal nyertek a vendégek.