Férfi NB I B: A Megyeri Tigrisek bravúrja a listavezető NKA ellen
05
2023
2023. február 5.  |  21:07
Két meglepetés is született a férfi másodosztály legutóbbi fordulójában. Az élre kétségtelenül a Megyeri Tigrisek bravúrja kívánkozik, amely remek mérkőzésen győzte le a listavezető NKA csapatát. Ugyancsak meglepőnek mondható a MAFC sikere a jászerényi rangadón, úgy pedig különösen, hogy a nyitó negyed után 10 pont fölötti hátránya volt a patinás fővárosi együttesnek. A Vasas alaposan megizzadt Cegléden, a PVSK viszont simán verte a Veszprémet. A zöld csoportban remek meccsen győzte le a SMAFC a Tiszaújvárost a dobogóra hajtó csapatok rangadóján. Az éllovas Budafok "beragadt" a rajtnál Bonyhádon, de rendezte sorait, és izgalmas csatában győzött. A Dunaharaszti szünetben még "tízen túli", azaz 10 pont fölötti hátrányban volt a kecskeméti fiatalokkal szemben, de térfélcsere után fordítani tudott.

DEAC U23 - Óbudai Kaszások 88-64

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint leginkább Neuwirth B. (20/12 p. - 4/5 du., 4/4 tr. -, 3 lep.), Kovács Á. (11/3 p., 3 lep., 7 gp.) és Fábián Sz. (11 p., 2-2 bl. és ea.) eredményességének köszönhetően győzték le biztosan a debreceni fiatalok az egyik legjobbját, Armaghanit nélkülözve leginkább Tichov D. (12/9 p.), Czura A. (11/3 p., 4 lep., 3 ea., 5 gp.) és Láncos K. (11 p., 6 lep., 4 ea.) találataira támaszkodó Óbudát.

CKE - Vasas Akadémia 68-70

A záró szakasz közepéig Andrássy G. (15 p., 6 lep., 5 ea.), Moravcsik Á. (13/6 p., 5 lep., 6 gp.), Medve M. (10/3 p., 3 lep.) és Cseh B. (10 p., 3 lep.) vezérletével kézben tartotta a játék irányítását a vendégként is esélyes Vasas, amely egy stabil 10 pont körüli előnyt állandósított. Ekkor egy 13-2-es 3 perces "száguldással" fordított a Csaba Gy. (18/3 p., 8 lep., 3 szl., 4 ea.), Tóth Z. (16/3 p.) és Tóth B. (14/9 p., 3 gp.) ponterős játékára építő Cegléd. A hajrában azonban erre egy 6-0-lal reagálva visszaszerezte, és az izgalmas végjátékban már nem is adta ki kezéből a vezetést a fővárosi gárda.

Jászberényi KSE - MAFC 81-91

Sokkal jobban, pontosabban kezdett a rangadón a T. Ivosev (24/6 p., 5 lep., 3 ea.)-Kucsora Cs. (15/9 p.)-Homoki D. (13/3 p., 7 lep.) trió vezette hazai gárda, amely 10 pont fölötti előnyt szerzett a nyitó negyedben. Ezt követően magára talált a MAFC, amely előbb szünetig a kiegyenlített játékot hozó második 10 perc után szünetig 7 pontra csökkentette a hátrányát. Térfélcsere után átvette a játék irányítását és a szakasz hajrájában a vezetést is a Polgárdy Á. (18/9 p., 4 lep., 3 gp.), Tóth P. (17/3 p., 7 lep., 4 szl., 3 ea., 8 gp.), Bordács S. (15 p., 14 lep.), Buzás B. (13/9 p., 4 lep., 5 ea.) és Biber Á. (10 p.) kosaraira alapozó fővárosi gárda, amely a negyedik negyed közepén 9 ponttal ellépett. Másfél perccel a befejezés előtt egy 10-3-mal 2-re felzárkózott a Jászberény, de a mérkőzés a MAFC 8-0-s rohamával és 10 pontos győzelmével zárult.

Nagykőrösi Sólymok KE - Salgótarjáni KSE 71-75

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 16 ponttal állt jobban a Dragasevic V. (17/6 p. - 4/4 du., 2/2 tr. -, 3 lep., 4 szl., 6 gp.), Vas-Teplán M. (14/9 p., 6 lep., 3 ea.) és Takács A. (13/3 p., 7 lep., 3 ea.) eredményességére építő Salgótarján. Szünet után fokozatosan csökkentette hátrányát a nagyrészt Váits O. (16/6 p.), Kovács G. (13/12 p., 11 lep., 3 gp.) és Timkó N. (12 p., 4 lep., 3 gp., 2-2 bl. és ea.) találataira támaszkodó Nagykőrös, amely a végjátékban 2 pontra is megközelítette a nógrádi legénységet, de nem tudta megfordítani a találkozót.

PVSK-Veolia - Veszprémi KK 116-80

Az első győzelmüket a múlt héten megszerző, s ezúttal N. Ratiani (21/9 p., 5 lep., 8 ea.), Szabó P. (18/12 p., 6 gp.) és Orgona G. (14 p., 5-5 lep. és ea.) pontjaiban bízó veszprémiek csak a második negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a C. Harler (26/9 p.)-Antoni Cs. (17/9 p., 3 szl.)-Juhos L. (14 p., 8 lep., 5 gp.)-Halász Á. (10/6 p. - 2/2 du- és tr. -, 8 lep., 6 gp.)-Horti B. (10 p., 5 lep.) "ötösfogat húzta" PVSK-nak.

TF-BP - BKG Príma Akadémia 70-79

A 21-11-re megnyert harmadik negyednek, valamint nagyrészt Nagy Bo. (26/12 p., 5 lep., 6-6 ea. és gp.), Plézer G. (15/6 p. - 17 mk. -, 3 lep.), Nagy Be. (13/6 p., 6 lep., 8 gp.) és F. Lilaj (10 p., 5 lep., 3 szl.) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a BKG a Kelenföldi D. (26/6 p., 11 lep., 2-2 ea. és bl.) és Anda D. (15 p., 5 lep.) ponterősségére alapozó TF-BP otthonában.

Phoenix-MT Fót - NKA Pécs 85-79

Fordulatos, izgalmas, színvonalas találkozón törte meg az NKA 11 mérkőzéses győzelmi sorozatát a közelmúltban jelentős átalakuláson átesett Megyeri Tigrisek együttese. A harmadik negyed után 2 ponttal még a N. Djordjevics (19/3 p., 13 lep.)-Kollár B. (17/6 p., 9  lep.)-Meleg G. (12 p., 9 lep., 7 gp.)-Kovács P. (11/3 p., 4 lep., 3 szl.) kvartett vezette listavezető pécsi gárda állt jobban, s minimális különbséggel még a záró etap közepén is vezetett. Ekkor azonban egy 14-2-t "repesztett" a Bálint Z. (18/12 p., 3 lep.), J. Kinney (17/9 p., 5-5 lep. és gp.), Csapai P. (17/6 p., 8 lep., 3 ea.) és Katona B. (14/3 p., 5 lep., 4-4 ea. és gp.) ponterősségében bízó hazai együttes, és 10 pont fölötti előnyre tett szert 3 perccel a befejezés előtt. A hajrában egy 8-0-lal izgalmassá tette a végjátékot, de a fóti "X-faktor", Bálint kosara lezárta az izgalmas és jókora meglepetéssel végződő találkozót.

MEAFC-Miskolc - NYÍKSE-Szegfű Bútor 80-63

A két középső szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá főként Pintér D. (22/9 p., 3-3 lep. és szl.), Lippai Sz. (12 p., 3 lep.) és a dupla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Kozák M. (10 p., 5 lep., 9 gp.) eredményességének köszönhetően juttatta érvényre a papírformát a MEAFC a nagyrészt Vida Z. (15/6 p.), Gáspár B. (14/6 p., 9 lep., 4 ea., 6 gp.) és Skorcov G. (11 p., 6 lep.) kosaraira alapozó NYÍKSE ellen.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 91-88

A soproniak kezdtek jobban, a nyitó etap közepén 17-7-re vezettek, de a negyed második felében "megérkeztek" a hosszú utazásból a borsodiak, s 4 pontra feljöttek, sőt a második etapot 9-4-gyel indítva fordítottak is. Erre a negyed közepén egy 10-3-mal reflektált a jelentős részben Csátaljay B. (27/9 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.), Csendes P. (19/15 p., 3 ea., 4 gp.), Schöll R. (16 p., 9 lep.) és Soós B. (13/9 p., 6 ea., 3 gp.) találataira támaszkodó SMAFC, amely ennek köszönhetően szünetben 6 ponttal vezetett.

A második félidőt 11-3-mal kezdve gyorsan 14 pontosra növelte előnyét a vendéglátó, ám egy 8-0-lal a szakasz közepén szorossá tette a találkozót a J. Santiago (27/12 p., 7-7 lep. és ea., 3 szl., 6 gp.)-Bán T. (18/18 p., 3 szl.)-Czimer L. (10/6 p.) trió vezette Phoenix - a záró etapnak 5 pontos SMAFC-vezetéssel vágtak neki a felek. A negyedik negyed közepéhez közeledve fordított a szakaszt 11-4-gyel indító Tiszaújváros, majd egy 9-2-vel 5 ponttal újra a soproniaknál volt az előny. Ezt a hátrányt még ledolgozta a Tiszaújváros, de a 85-85 után bemutatott 6-0-ra már nem volt érdemi válasza a végén.

Dunaharaszti MTK - KTE-Duna Aszfalt U23 77-70

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében Tóth Barna (17/9 p., 6 lep., 4-4 gp. és ea., 3 szl.), L. Egeljics (14/6 p., 4 lep.) és Takács E. (10/6, 3-3 lep. és ea.) vezérletével 10 pont fölötti előnyük volt a kecskeméti fiataloknak. Szünet után Burai R. (25/9 p., 5 lep., 7 ea.), Boinitzer D. (17 p., 13 lep.) és Mészáros B. (14/3 p., 3 gp.) révén átvette a játék irányítását, s a záró etapot 10-0-lal kezdve a vezetést is a Dunaharaszti, és végül 7 ponttal megnyerte az összecsapást.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Budafok 78-81

Parádés első negyedet produkált a Heimann G. (23/9 p., 4 lep, 3-3 gp. és ea.), Tömösváry M. (12/6 p., 7 lep.) és Baki S. (12 p., 8 lep.) kosaraira alapozó hazai gárda, amely szinte állva hagyva a listavezetőt, 12 pontos előnyre tett szert az első 10 percben. A folytatásban rendezte sorait, és a két középső negyedben rákényszerítve akaratát a Bonyhádra a harmadik szakasz végére fordított a K. Swanson (27 p., 14 lep., 5 ea.) és Siklós O. (23 p., 5 lep., 4 ea.) ponterősségére támaszkodó Budafok. A záró etap első felében váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a szakasz közepén úgy tűnt, egy 11-1-es rohammal az éllovas "döntő csapást" mér a Bonyhádra. A hazaiakban volt tartás, egy 8-0-lal 1 pontra még visszajöttek, de fordítani nem tudtak.

Pénzügyőr SE - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 65-77

A páratlan negyedekben egyértelműen hatékonyabban és pontosabban játszva a harmadik negyed végére közel 30 pontos előnyt szerzett a Bálint E. (19/3 p., 6 lep.)-Varga Á. (15/9 p., 6 lep., 9 gp.)-Balogh L. (13/9 p.)-Varga Z. (10/3 p., 5 lep., 3 szl., 4 gp.) kvartett vezette vendég vásárhelyi gárda. A záró szakaszban ugyan tisztesre "kozmetikázta" veresége mértékét a leginkább Széphelyi T. (15/9 p., 5 lep., 3 ea.), Barócsi Á. (15 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.) és Kerkai Á. (10/3 p., 3 lep.) találataira támaszkodó hazai csapat, de nem tudta kétségessé tenni a vendégek biztos győzelmét.