Női Amatőr: Csata, MTK-TFSE, Ajka: dupla-diadal
05
2023
2023. február 5.  |  20:09
Színvonalas, szoros mérkőzéseken mindkét baranyai együttes kikapott a Női Amatőr NB I piros csoportjában a héten. A fehérben felemás szereplést mondhat magáénak a soproni együttes, a Sportdarázs: a rangadón simán kikapott a Csatától, majd fölényes győzelmet aratott a Radobasket otthonában. A Csatának a magabiztos soproni sikere után a SzPA idegenbeli legyőzése sem okozott gondot. Ugyanitt az alsóházban a Százhalombattának egy jó negyed elég volt a győzelemhez az ELTE Fortis otthonában. A zöld csoportban az MTK-TFSE és az Ajka két-két győzelemmel javított pozícióján, előbbi a diósgyőri fiatalok legyőzésével megerősítette vezető helyét, utóbbi pedig már a dobogót "ostromolja".

Kiss Lenke KA - Szegedi KE 87-47

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzte le Keszte S. (23 p., 10 lep.), Ozsvárt K. (17/9 p. - 22 mk. -, 7 lep., 3 gp.), Szabó E. (13/9 p., 3 gp.) és Herjeczki P. (10 p., 7 lep.) vezérletével simán a KLKA a Balatoni Z. (14 p. - 16 mk. -, 10 lep., 3 gp.)-Vér V. (11-11 p. és lep., 3 ea.) kettős vezette szegedi együttest.

NKA Universitas PEAC II. - MAFC 59-68

Az első negyedet 2 ponttal még az A. Olawuyi (18 p., 11 lep., 4 szl., 3 gp.) és Nagy R. (17/9 p., 6 lep., 4-4 szl. és gp., 5 ea.) ponterős játékára építő hazai együttes nyerte, de a MAFC még szünet előtt átvette a vezetést. A záró etap közepén 13 pontra nőtt a csapatként "több lábon álló", s leginkább dr. Varga B. (15/3 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea.), Aradi Zs. (14/3 p., 15 lep., 6 gp.), Miháczi D. (12/3 p., 4-4 lep. és szl., 3 ea.) és Hercze Sz. (11/3 p., 3-3 szl. és ea.) kosaraira alapozó fővárosi együttes előnye. A hajrában a pécsi fiatalok egy 12-2-vel egyetlen triplányira zárkóztak föl, de a találkozó 6-0-s MAFC-rohammal és 9 pontos vendég sikerrel zárult.

BKG Príma Szigetszentmiklós II. - PINKK-PVSK U23 86-85

A színvonalas, kiegyenlített játékot hozó első félidőt követően a harmadik negyedben a Zsámár P. (23/9 p., 8 lep., 3 szl., 5 gp.), Duka L. (16/9 p., 12 lep., 6 ea.), Gróf J. (16 p., 10 lep., 3 szl., 4 gp.) és Andi H. (15/3 p., 4-4 lep. és gp.) kosaraira alapozó hazai csapat akarata érvényesült, a záró etapnak 6 pontos BKG-vezetéssel vágtak neki a felek. Ezt azonban 11-2-vel indítva fordított a nagyrészt Pucz E. (19/9 p., 4 lep., 5 ea.), Árvai N. (18 p., 4 lep., 3 szl.), a tripla-dupla közelében járó Szűcs L. (15/3 p. - 16 mk. -, 8 lep., 10 gp.) Bojtár B. (13/3 p., 3-3 lep. és szl., 4-4 gp. és ea.), valamint Schmidt L. (11/9 p., 6 lep.) pontjaiban bízó baranyai "brigád". Erre egy 7-1-gyel reagálva visszaszerezte a vezetést a BKG. Az izgalmas hajrában váltva vezettek a csapatok, végül minimális különbséggel a hazaiak nyertek. A PINKK-nek volt lehetősége a végjátékban fordítani, de nem találtak be a vendégek.

Fehér csoport

Sportdarázs-SMAFC - Csata DSE 52-97

A rangadón, amelyen a második helyezett soproniak fogadták az egyetlen vereségét éppen tőlük elszenvedő éllovas Csata együttesét, a főleg Pfeiffer V. (14 p., 4-4 lep. és ea.) és Molnárová A. (14 p. - 18 mk. -, 5 lep.) pontjaiban bízó hazaiak csak a második negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a Gábor L. (28 p.), Vladár R. (22 p., 5-5 lep. és gp.) és Szörényi L. (19/3 p., 4 ea.) ponterős játékára építő Csatának, amely így fölényes győzelemmel vágott vissza az őszi vereségért.

Radobasket Törökbálint - Sportdarázs-SMAFC 48-125

Egy nappal a hazai pályán a Csatától elszenvedett nagy különbségű veresége után Törökbálinton minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva aratott Erdélyiová A. (29/15 p., 6 szl.), Vasi H. (26/6 p., 4 lep., 3 gp.), Molnárová A. (19 p. - 21 mk. -, 7 lep.) és Pfeiffer V. (16/6 p., 4 szl.) eredményes játékával közel 80 pont különbségű győzelmet a soproni együttes a nagyrészt Budai D. (19 p., 14 lep.) és Siklós D. (11/3 p., 6 lep., 7 ea.) találataira támaszkodó Radobasket otthonában.

SzPA-HSE - Csata DSE 37-105

Végig nagy fölényben játszva aratott Szörényi L. (25/9 p., 3 lep.), Toman D. (18/9 p., 5 lep., 3 ea., 8 gp.), Bajzáth L. (15/9 p., 4-4 lep. és ea., 5 szl., 6 gp.), Willis-Hutlassa F. (13/9 p., 3 lep.) és Vladár R. (13/3 p., 4 lep.) vezérletével közel 70 pont különbségű győzelmet a Csata. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Ecker V. (8-8 p. és ea., 3 szl.) volt.

Dávid Kornél KA - Törekvés SE 75-54

A vendégek elsősorban Dobos K. (15 p. - 21 mk. -, 3 lep.) és Egri Zs. (12 p., 8 lep., 3 ea.) révén a harmadik negyed közepéig tartották a lépést a DKKA csapatával. A szakasz közepétől azonban a Zele D. (31/6 p., 14 lep.), Frindt N. (18/6 p., 9 lep., 7-7 szl. és gp., 6 ea.), Angyal N. (11 p., 7 lep.) és Rozsics T. (11 p., 3-3 lep., szl. és gp.) vezette hazaiak fölénybe kerültek, és végül 21 ponttal legyőzték a Törekvést.

ELTE Fortis - Százhalombattai KSE 50-53

Az ellentétes félidőket hozó találkozón ugyan csupán egyetlen negyedet nyert meg a szünetben még 8 pontos hátrányban lévő, s elsősorban Katona B. (14/6 p. - 15 mk. -, 8 lep.) és Strupka R. (10/6 p., 3 lep.) pontjaiban bízó vendég százhalombattai együttes. A szünet után 21-9-re megnyert harmadik szakasz viszont elég volt neki a győzelemhez annak az ELTE Fortisnak az otthonában, amelyből egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Kiss A. (17/6 p., 3-3 lep. és szl.) jutott 10 pont fölé.

MTK-TFSE - DVTK U23 77-57

Három negyedet szorosan, a harmadik etapot pedig 20-10-re megnyerve diadalmaskodott kerek 20 ponttal a csoport két élcsapatának rangadóján egységes csapatmunkájára, azon belül pedig leginkább Herman A. (13/6 p., 4 lep., 3 ea.), a mezőnyből hibátlanul célzó Vígh B. (13/3 p. - 5/5 du., 1/1 tr. -, 8 lep., 3 gp.), valamint dr. Gróf A. (12 p., 3 lep.) és Burján L. (10/6 p. - 11 mk. -, 4 lep.) eredményességére építő fővárosi együttes a diósgyőri fiatalok ellen. A vendégektől egyedül Bacsó Zs. (13/3 p., 6 lep., 5 szl.) jutott 10 pont fölé. A DVTK fiataljai szorosabbá tehették volna a rangadót, ha jobban céloznak az ezen a szinten nem túl acélos, 50%-nál alig jobb (11/21, 52,4%) "találati arányú" büntetőzésüknél.

Ajka - Vasas Akadémia II. 71-65

A szinte végig szoros összecsapás harmadik negyede után 3 ponttal vezető, s elsősorban Balogh J. (21/9 p., 4 lep., 3 ea.) és Kalocsai D. (11/32 p., 3 ea.) kosaraira alapozó Ajka 5-0-lal kezdve a negyedik negyedet 8 ponttal ellépett. Bár a Vasas szívósan küzdő fiataljai leginkább Láng-Miticzky B. (22/6 p., 5 lep.) és Kádár O. (10 p., 4-4 lep. és ea.) révén többször is felzárkóztak 2-3 pontra, de a kritikus pillanatokban a tapasztaltabb játékosok alkotta hazai együttesből mindig villant valaki, így az Ajka nyerte a találkozót.

DVTK U23 - Szolnoki MÁV SE 101-34

A papírformának megfelelően simán nyertek a Papp L. (28 p., 13 lep., 3 szl., 7 gp.), Fárbás E. (21/3 p., 10 lep., 5 szl., 4 gp.), Márkusz L. (14/6 p., 7 lep., 3 ea., 5 gp.), Albert Sz. (12/3 p., 7 lep., 6-6 ea. és gp.) és Győri É. (12 p., 15 lep.) eredményességére építő diósgyőri fiatalok. A vendég szolnokiak - akik közül egyedül Nemeskéri-Kutlán N. (15/6 p. - 30 mk. -, 8 lep., 5 szl., 4 ea.) jutott 10 pont fölé - csak a második negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a hazai együttesnek.

Nyíregyházi Kosársuli - Kecskeméti KC 95-41

Minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró szakaszban nyomasztó fölényben játszva aratott Bernáth L. (20 p.), Karakó D. (19 p., 7 lep., 3 gp.), Mátyás E. (12/3 p., 4 lep., 5 gp.) és Karsai Zs. (10 p., 3 lep., 5 gp.) vezérletével magabiztos győzelmet a Nyíregyháza a főként Pettner H. (12/3 p., 9 lep., 5 ea.) éa Hevízi D. (12 p. - 14 mk. -, 4 lep., 5 ea.) találataira támaszkodó kecskemétiek ellen.

Ajka - DEAC 83-58

Az első és az utolsó negyedben az Ajka Balogh J. (16/12 p., 6 lep., 5 ea., 4 gp.), Varga A. (15/6 p. - 16 mk. -, 3-3 lep. és ea., 4 gp.), Shirian F. (14 p., 19 lep., 7 gp.), Kalocsai D. (12 p., 4 lep., 5 ea.) és Feigl F. (11 p., 3 lep.) jóvoltából egyértelműen rákényszerítve akaratát a Baczuk V. (15/9 p., 3-3 lep. és szl.)-Mezei D. (13/6 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea.)-Holinka-Miklós H. (12/6 p., 3 lep.)-Szabados D. (10 p., 3 lep.) kvartett vezette DEAC-ra magabiztos, 25 pontos győzelmet aratott.

MTK-TFSE - Zsíros Akadémia Kőbánya 85-67

A harmadik negyed közepéig egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült, ekkor 20 pont volt az elsősorban Burján L. (24/6 p., 7 lep., 4-4 szl. és gp., 3 ea.), Kenyeres A. (11 p., 6 ea., 3 gp.) és Dömötör P. (11 p.) eredményességére építő MTK-TFSE előnye. A harmadik negyed második felében egy 12-2-vel megfelezték hátrányukat a Tatár H. (17/6 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.) és Zwick T. (16 p., 5 lep., 3 ea.) ponterős játékában bízó kőbányai fiatalok. A záró etap közepéig tartották 10 pont körüli előnyüket a hazaiak, akik ekkor egy 11-2-es rohammal eldöntötték a találkozót.