Női Amatőr: Kecskeméti siker a nyeretlenek csatájában
30
2023
2023. január 30.  |  09:05
Nem a Kiss Lenke KA hete volt a legutóbbi a Női Amatőr NB I-ben, ahol előbb otthon szenvedett meglepő vereséget a BGK II-től, majd a papírformának megfelelően a MAFC otthonában is alulmaradt, így visszacsúszott a középmezőnybe. A fehér csoportban az alsóházban tanyázó SzPA aratott bravúrosnak mondható győzelmet a Dávid Kornél KA otthonában. A zöld csoportban érdekes, kosarakban gazdag összecsapást játszott egymással a mezőny két nyeretlen együttese, a Kecskemét és a Szolnok.

Kiss Lenke KA - BKG Príma Szigetszentmiklós II. 62-73

A harmadik negyed után 6 ponttal még az a hazai együttes vezetett, amelyből egyedül az egész mezőny "holtversenyben" legeredményesebb játékosa, Keszte S. (23 p., 19 lep., 3 szl., 9 ea.) jutott 10 pont fölé. A záró etap hazai kosárral indult, utána azonban támadásban "megállt" a KLKA csapata, és a "több lábon álló", elsősorban Takács D. (23/6 p., 10 lep., 6-6 szl. és ea.), Zsámár P. (15/9 p. - 16 mk. -, 3 lep.), Duka L. (12/6 p. - 11 mk. -, 11 lep., 5 szl., 3 gp.) és Andi H. (11 p. - 12 mk. -, 4 lep., 7 szl., 6 ea., 5 gp.) kosaraira alapozó BKG II a szakasz közepére egy 14-2-vel fordított, és ezzel megtörve a hazai ellenállást végül 11 ponttal győzött.

Szegedi KE - PINKK-PVSK U23 58-89

Minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró szakaszban egyértelműen a Vér V. (18 p., 8 lep.) és Felföldi L. (17/12 p., 3 lep., 5 ea.) ponterős játékában bízó hazai csapatra kényszerítve akaratukat arattak Kovács K. (24/3 p., 9 lep.), Borbás P. (18 p., 4 lep.), Temes B. (16/6 p., 6 lep., 5 szl., 4 ea.), Vincze N. (14/6 p., 7 lep.) és Szűcs L. (10/3 p., 3 szl., 8 gp.) vezérletével biztos győzelmet a PINKK fiataljai.

Bajai NKK - TFSE-MTK U23 73-51

Az első három negyedben Tamás G. (24/6 p., 3 lep., 6 szl., 4 gp.) és Istókovics A. (22/9 p., 6 lep.) ponterős játékával kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a Baja a főleg Kelemen B. (16/3 p., 14 lep., 4 szl., 6 e.), Galli-Hirling B. (10 p. - 16 mk. -, 13 lep., 2 bl.) és Soós R. (10 p. - 11 mk. -, 6 lep.) találataira támaszkodó TF-MTK fiatalokat. Érdekesség, hogy a lepattanóharcot nagy fölénnyel, 49-33-ra nyerték a vendégek, ám a Baja ezt a labda hatékonyabb "megtartásával" és jobb csapatjátékával kompenzálta. A vendéglátóknak mindössze 9, a fővárosiaknak viszont 24 eladott labdájuk volt, gólpasszok tekintetében pedig 20-12-re nyert a Baja.

MAFC - Kiss Lenke KA 95-76

A 33-18-ra megnyert második negyednek, valamint a jó dobóformát kifogó Hercze Sz. (23/18 p. - 6/9 tr. -, 4 szl.), a tripla-dupla közelében járó Aradi Zs. (20 p., 12 lep., 3 szl., 8 gp.), és Karlócai J. (11/9 p. - 13 mk. -, 11 lep., 7 szl., 4 ea., 9 gp.), továbbá Sinka N. (10/6 p., 3 ea.) és Varga B. (10 p., 4 lep.) eredményességének köszönhetően nyert biztosan a MAFC a Keszte S. (23 p., 8 lep., 4 ea.)-Tóth F. (14/3 p., 5 lep., 3 ea.)-Herjeczki P. (14 p., 5 lep.) trió vezette KLKA ellen.

BKG Príma Szigetszentmiklós II. - BEAC Újbuda 55-79

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet Katona B. (16/9 p., 6 lep., 3 ea.), Tóth F. (15/3 p.), Angyal B. (10/6 p., 3-3 szl. és gp.) éa Juhász A. (10 p., 3-3 ea. és gp.) vezérletével az igen erős összetételben pályára lépő BEAC az elsősorban Takács D. (12 p., 4 ea.), Duka L. (11/9 p., 9 lep., 3 ea., 5 gp.) és Gróf J. (10 p., 8 lep., 4 szl., 3 gp.) találataira és a hibátlan (18/18) büntetőzésére támaszkodó BKG II ellen.

Fehér csoport

Dávid Kornél KA - SzPA-HSE 75-85

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a vendég SzPA, de a 25-4-gyel "behúzott" második etap, valamint Takács E. (23/9 p., 8 lep.), Ecker V. (22/3 p., 7 szl., 3 ea., 4 gp.) és Opitz K. (12/3 p., 8 lep., 3 szl., 4 ea.) eredményes játéka elég volt neki a győzelemhez a Szőke C. (23/15 p., 7 lep., 4 szl., 8 ea., 6 gp.)-Zele D. (20/3 p., 7 lep., 4 ea., 6 gp.)-Angyal B. (11/3 p., 8 lep., 3 ea.) trió vezette DKKA otthonában.

UNI Győr SzESE - ELTE Fortis 68-56

Az első negyed második felében bemutatott 13-2-es rohamával 10 pont fölötti előnyt szereztek a csapategységre építő hazaiak, akiktől végül egyedül Baffy F. (10 p. - 11 mk. -, 5 lep.) ért el kétszámjegyű pontot, de volt egy 9, valamint három 8 pontig jutó játékosuk is a hazaiaknak. A folytatásban magára talált, és a harmadik negyed közepén 2 pontra feljött a Kiss A. (11/9 p., 5 lep.)-Bogdán R. (11/9 p. - 13 mk. -, 4-4 lep. és ea., 5 gp.) kettős vezette fővárosi alakulat. Fordítani azonban nem tudott, sőt a negyedik negyed közepén 7 ponttal megint megugrott a Győr. Nem tört meg, hanem ismét visszajött 2-re a szívósan küzdő ELTE Fortis, de a végjátékra belefáradt ellenfelének a szinte az egész mérkőzésen át tartó üldözésébe, így a 10-0-s hazai rohammal záruló összecsapás végén 12 pontos győri győzelem született.

ZTE NKK - Törekvés SE 77-68

Az első három negyedet igen szorosan - "katonásasan" 1-2-1 ponttal megnyerve - 4 pontos előnnyel várták a záró etapot a hazaiak. Ezt 5-0-lal indítva gyorsan fordított a jelentős részben Egri Zs. (22 p., 7 lep., 4 ea.), Darázsi D. (14 p., 5 lep., 3 szl.), Strbik F. (12 p.) és Dobos K. (11/9 p., 4 szl.) kosaraira alapozó Törekvés. Erre egy 9-0-lal felelve ellépett a ZTE, amelyből ugyan csak Kovács G. (18/6 p., 4 lep., 7 szl.) és Balogh V. (13/3 p., 3 szl.) jutott 10 pont fölé, ám hárman is 9 pontig jutottak a hazaiaktól, akik a hajrában már nem adták ki a vezetést a kezükből.

Kecskeméti KC - Szolnoki MÁV SE 92-85

A szünetig szerzett 14 pontos vezetésének, valamint jórészt Pettner H. (31/9 p., 7 lep., 3-3 szl. és gp.), Hévizi D. (19/3 p., 7 lep., 6 gp.) és Tózer-Nemes B. (13/3 p., 13 lep., 3 szl., 4 ea., 5 gp.) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg a találkozó előtt még nyeretlen csapatok kosarakban igen gazdag összecsapását a Kecskemét a szünet után Nemeskéri-Kutlán N. (43/18 p. - 6/9 tr. -, 7 lep., 4 szl., 3ea.) és Márki L. (16/6 p., 3 ea.) ponterősségére építve a hajrára a találkozót szorossá tevő, bő 2 perccel a vége előtt 2 pontra felzárkózó, de fordítani már nem képes szolnokiak ellen.

DVTK U23 - Nyíregyházi Kosársuli 44-45

Végig szoros, küzdelmes mérkőzést nyert meg végül minimális különbséggel a záró szakasz közepén még 8 ponttal vezető Nyíregyháza a 9-2-es hajrával a végjátékot szorossá tevő diósgyőri fiatalok otthonában. A hazaiaknak a végén több lehetőségük is volt a maguk javára fordítani az északkeleti rangadót, de nem tudtak élni vele. Az összecsapás érdekessége, hogy mindkét együttesből csupán 1-1, a csapata pontjainak csaknem a felét szerző játékos, hazai részről Oláh F. (19/9 p., 4 ea.), a nyírségiektől pedig Dobó L. (19/3 p., 9 lep., 6 szl., 12 ea.) jutott 10 pont fölé.

Szolnoki MÁV SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 68-94

Jó kezdésére, a 20 ponttal, 34-14-re megnyert első negyedre, valamint nagyrészt Tatár H. (19/3 p., 6 ea.), Szeles D. (14 p., 3 lep., 4 szl.), Fodor L. (13 p., 6-6 lep. és gp., 5 szl., 3 ea.), Pelle F. (12/6 p., 4 lep., 6 gp.) és Gallyas A. (12 p., 7-7 lep. és szl., 5 gp.) kosaraira alapozva győzték le biztosan a kőbányai lányok a főleg Nemeskéri-Kutlán N. (15 p., 7 lep., 6 ea.), Márki L. (14/3 p., 8 ea.) és Csordás R. (12 p., 3 lep., 5 ea.) találataira támaszkodó szolnokiakat.

DEAC - MTK-TFSE 54-74

A hazaiak Szabó G. (14 p., 6 ea.) és Baczuk V. (13/6 p., 5-5 lep. és ea., 3 szl.) vezérletével három negyeden át tartották a lépést a csoportelső fővárosiakkal, a negyedik negyedet viszont 15-2-vel kezdve eldöntötte a találkozót a Dömötör P. (23/3 p., 4 lep., 5 szl., 3 ea.)-Herman A. (11/6 p., 4-4 lep. és szl.)-Vígh B. (11 p., 7 lep., 3 gp.) trió vezette MTK-TF.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr. - tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk