Női Amatőr: A Baja elkapta a BEAC-ot
22
2023
2023. január 22.  |  20:10
Több színvonalas, jó mérkőzést és egy nagy meglepetést hozott a női amatőr NB I legutóbbi játékhete. A bravúrt a Baja mutatta be a piros csoportban az éllovas BEAC legyőzésével. A fehér csoportban jó mérkőzésen verte a Sportdarázs a DKKA csapatát, a ZTE pedig izgalmas csatában tudott nyerni a SzPA otthonában. A zöld csoportban a legtöbb izgalmat a Nyíregyháza-Ajka rangadó hozta. Félidőben még 12 ponttal a vendégek vezettek, de remek harmadik negyedével fordított és nyert a hazai együttes.

Szegedi KE - BKG Príma Szigetszentmiklós II. 38-67

Minden negyedet megnyerve aratott Zsámár P. (19/9 p., 4 lep.), Gróf J. (14 p., 5 lep., 3-3 gp. és ea.), Andi H. (13/3 p., 3-3 lep. és gp.) és Takács D. (11 p., 7 lep., 4-4 szl. és ea., 3 gp.) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet Szegeden a BKG II. Hazai részről egyedül Vér A. (10/3 p., 3 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Bajai NKK - BEAC Újbuda 77-64

A 30-17-re megnyert első negyednek, valamint jórészt Istókovics A. (21/3 p., 8 lep.), Hilcz A. (20/18 p.), Tamás G. (15/9 p., 5 lep.) és Kucsora R. (11/3 p. - 12 mk. -, 3 lep., 5 ea., 8 gp.) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Baja a Juhász A. (23/3 p., 16 lep., 8 ea.)-Mikolvics R. (15 p., 4 ea.)-Orosz Zs. (13/3 p., 7 lep.) trió vezette éllovas BEAC együttesét.

PINKK-PVSK U23 - MAFC 70-72

Ahogy a félidőben, úgy a harmadik negyed után is 8 ponttal az Aradi Zs. (28 p., 10 lep., 7 ea.), Karlócai J. (15/15 p., 9 lep., 4 szl., 3 ea.) és Hercze Sz. (14/9 p., 7 lep., 3 gp.) ponterős játékára építő MAFC vezetett. A záró szakaszban nagyon összekapták magukat, s a hajrában fordítottak is a Kovács K. (23/6 p., 6 lep., 4 szl.)-Vincze N. (22/12 p., 4 lep., 3 szl., 5 gp.)-Bojtár B. (11/3 p., 3 gp.) trió vezette hazaiak. Az izgalmas végjátékban váltva vezettek a csapatok, végül Aradi büntetői a MAFC javára dömtötték el a mérkőzést.

Fehér csoport

Sportdarázs-SMAFC - Dávid Kornél KA 78-69

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Bakó P. (22 p., 8 lep., 3 ea., 2-2 bl. és gp.), Molnárová A. (16 p., 6 lep., 4 ea.), Szabó L. (14/3 p., 4-4 lep. és szl.) és Pfeiffer V. (11/3 p. - 13 mk. -, 5 lep., 6 szl., 4 gp.) vezérletével a soproni együttes az Angyal N. (20 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), Zele D. (18 p., 9 lep., 4 szl.) és Frindt N. (15 p. - 20 mk. -, 5 lep., 3 szl., 8 ea., 4 gp.) ponterősségében bízó DKKA csapatát.

SzPA-HSE - ZTE NKK 65-68

Fordulatos mérkőzésen a nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb játékának, Kovács G. (19/9 p. - 23 mk. -, 8 lep., 4 gp.), Jurkó N. (19 p., 15 lep.) és Balogh V. (13/3 p., 7 lep.) eredményességének, valamint az 58-42-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően tudott nyerni a ZTE az Óvári F. (19/15 p., 7 lep., 3 ea., 5 gp.)-Ecker J. (13/3 p., 3 lep.)-Tánczos T. (10 p., 6 lep.) trió vezette SzPA otthonában.

Százhalombattai KSE - UNI Győr SzESE 68-78

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 6 ponttal még a Bozsó K. (21/12 p., 10 lep., 3 szl.) és Katona B. (18/9 p., 5 lep., 3 ea.) ponterősségében bízó hazai együttes vezetett. Térfélcsere után átvette a játék irányítását, majd még a harmadik negyed végére a vezetést is a Chroméj H. (22/3 p., 4-4 lep. és szl.), Küllős K. (18/3 p., 5 lep.) és Bánszegi B. (13 p., 8 lep., 3 szl.) kosaraira alapozó Győr, amely a záró szakaszt is "uralva" végül 10 ponttal győzött.

Törekvés SE - ELTE Fortis 54-43

Félidőben 2 ponttal még azok a vendégek vezettek, akiktől végül egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Kiss A. (15/3 p. - 19 mk.) jutott 10 pont fölé. A 15-3-ra megnyert harmadik negyednek, valamint jórészt Dobos K. (14/3 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea.), Egri Zs. (12 p. - 14 mk. -, 6 lep., 3 szl., 5 ea.) és Darázsi D. (11/3 p., 6 lep., 5 ea.) eredményességének köszönhetően végül 11 ponttal győzött a Törekvés.

MTK-TFSE - Szolnoki MÁV SE 112-27

Végig nagy fölényben játszva úgy aratott több mint 80 pont különbségű győzelmet a hazai együttes, hogy hét játékosa is - Turi E. (19 p., 11 lep., 6 gp., 2-2 bl., szl, és ea.), Kenyeres A. (16/9 p., 4 lep., 6-6 gp. és szl., 3 ea.), Úr B. (16/3 p.), Mérész P. (14/3 p., 9 lep., 4 szl., 8 gp.), dr. Gróf A. (14 p., 8 lep., 3 gp.), Vígh B. (12 p., 4 lep., 3 szl.) és Herman A. (11/3 p., 5-5 lep. és szl., 3 ea., 6 gp.) - 10 pont fölött "termelt". Az eléggé egyemberes csapat benyomását keltő vendégek pontjainak több mint a felét a csapatból egyedül 10 pont fölé jutó Nemeskéri-Kutlán N. (16/3 p., 8 lep., 5 ea.) szerezte.

DVTK U23 - Zsíros Akadémia Kőbánya 85-52

A két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzték le a Papp L. (21 p., 9 lep.)-Aho T. (14 p., 4 lep., 6 szl., 8 gp.)-Vég-Dudás A. (11 p., 7 lep., 4 bl.) trió vezetésével biztosan a diósgyőri fiatalok a kőbányaiakat. A vendégektől egyedül Takács N. (12 p., 4 lep.) jutott 10 pont fölé.

Nyíregyházi Kosársuli - Ajka 60-55

Ellentétes félidőket hozott a dobogóra hajtó két csapat csatája, amelynek szünetében 12 ponttal még a leginkább Varga A. (10/6 p. - 12 mk. -, 4 szl., 3 gp.) és Balogh J. (10/6 p. - 11 mk. -, 5 lep.) pontjaiban bízó vendég Ajka állt jobban. Térfélcsere után nagyot javult a hazai csapat védekezése. A Nyíregyháza Karakó D. (17 p., 13 lep., 3 ea., 5 gp.), Dobó L. (15/6 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl.), Homonyik D. (10/3 p., 3 lep.) és Arad Zs. (10 p., 6 lep.) vezérletével már a harmadik negyedben megfordította a találkozót - ezt az etapot 23-9-re nyerték a hazaiak -, és végül 5 ponttal győzött.

DEAC - Vasas Akadémia II. 40-84

A hazaiak - akiktől végül csak Baczuk V. (10/3 p., 6 lep., 3 ea.) ért el kétszámjegyű pontot - az első negyedben még tartották a lépést a fővárosiakkal. A második etaptól azonban nagy fölénybe került, és elsősorban Szilvássy L. (13 p., 7 lep.), Láng-Miticzky B. (11/3 p.) és Kádár O. (10 p., 4 lep.) jóvoltából simán nyerte a találkozót a Vasas II.