Női Amatőr: Fordulatos mérkőzésen győzte le a ZTE a Sportdarázs csapatát
15
2023
2023. január 15.  |  19:37
Igazán izgalmas csak a ZTE-Sportdarázs találkozó volt a Női Amatőr NB I-ben, a fehér csoportban rendezett összecsapás végül 2 pontos hazai győzelemmel zárult. A pirosban a MAFC a BKG II., a zöldben pedig az Ajka a Zsíros Akadémia ellen fordított félidei hátrányból.

Kiss Lenke KA - Bajai NKK 93-68

A szünetig szerzett közel 30 pontos előnyére, Szabó E. (22/15 p., 5 lep., 3 szl.), Keszte S. (17 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl.), Herjeczki P. (14/3 p. - 15 mk. -, 13 lep.) és Lajkó D. (10 p., 13 lep., 3 gp.) eredményes játékára, valamint a 60-49-re megnyert lepattanózásra építve verte biztosan a KLKA a jórészt Tamás G. (17/12 p. - 18 mk. -, 3 gp.), Istókovics A. (16/6 p., 8 lep., 5 ea.), Hilcz A. (13/9 p. - 20 mk. -, 5 lep., 4 ea.) és Scherer D. (13/3 p., 16 lep., 4 ea.) találataira támaszkodó bajai együttest.

MAFC - BKG Príma Szigetszentmiklós II. 71-63

Szünetben 6 ponttal még a nagyrészt Takács D. (22 p., 11 lep., 3 szl., 4-4 gp. és ea.), Duka L. (19/9 p. - 23 mk. -, 10 lep., 3 szl., 6 ea.) és Andi H. (11/6 p., 6-6 lep. és ea.) kosaraira alapozó vendég BKG II. vezetett. A 21-6-ra megnyert harmadik negyednek, továbbá főként Aradi Zs. (22 p., 12 lep., 3-3 szl., ea. és gp.), Miháczi D. (13/3 p., 3 lep., 5 gp.), Karlócai J. (12/6 p. - 13 mk. -, 3 szl., 5 gp.) és Horváth E. (11/3 p. - 14 mk. -, 5 lep.) pontjainak köszönhetően azonban fordított és győzött a MAFC.

Fehér csoport

Csata DSE - Százhalombattai KSE 92-34

Az első negyedben a vendégek - akik közül végül egyedül Novák A. (12 p., 7 lep.) jutott 10 pont fölé - még tartották a lépést a hazaiakkal. A második etaptól azonban nagy fölénybe került, és Vladár R. (24/3 p., 8 lep., 3 szl., 4 gp.), Szörényi L. (14/6 p., 4-4 lep. és szl.), Jánosi V. (11 p., 4 lep., 5 szl., 6 gp.) és Kastl D. (10 p., 6 lep., 3 gp.) vezérletével simán győzött a Csata.

ZTE NKK - Sportdarázs-SMAFC 63-61

A nyitó etapban 8 pontos előnyt szereztek a Jurkó N. (13/3 p.), Horváth Fr. (13 p., 6 lep.) és Kovács G. (12/6 p. - 14 mk. -, 6 lep., 4 szl., 8 ea., 7 gp.) kosaraira alapozó hazaiak, ám a második szakaszt 12-0-lal indítva fordítottak a soproniak, akik 2 pontos előnnyel fordulhattak. Térfélcsere után sokáig szűk vendég vezetés mellett zajlott a játék, majd a szakasz végén 7-tel elléptek az Erdélyiová A. (18 p., 3 szl.), Bakó P. (12 p. - 13 mk. -, 7 lep., 2 bl.), Szeli K. (10-10 p. és lep.) és Molnárová A. (10 p., 4 lep., 5 ea.) pontjaiban bízó soproniak. A záró etap első felét 11-2-re nyerve fordított a ZTE. A hajrában visszaszerezte a vezetést a Sportdarázs, de a végjátékban a hazaiak voltak valamivel pontosabbak, így megnyerték a fordulatos találkozót.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kecskeméti KC 82-51

A nyitó és a záró negyedben jobban, pontosabban játszva győzte le Tálas L. (18 p., 11 lep., 3-3 bl. és szl., 6 ea.), Szeles D. (16 p., 3-3 lep. és gp.), Fodor L. (13 p. - 16 mk. -, 9 lep., 6-6 szl., ea. és gp.) és Zwick T. (12 p., 6 lep., 3 szl.) eredményességére építve biztosan a kőbányai együttes a feladathoz és ellenfeléhez elsősorban Sinka-Pálinkás Sz. (17/3 p., 3 lep., 8 szl., 10 ea.) és Máté-Tóth E. (12 p., 9 lep., 7 ea.) jóvoltából a két középső szakaszban "felnövő" kecskemétieket.

Ajka - Zsíros Akadémia Kőbánya 75-64

Szünetben 3 ponttal még a nagyrészt Tatár H. (19 p., 4 lep., 3 ea.), Gallyas A. (14 p., 6-6 lep. és ea.), Pelle F. (13 p. - 14 mk. -, 3 lep.) és Fodor L. (11 p. - 12 mk. -, 4-4 lep. és szl., 3 gp.) pontjaiban bízó vendégek vezettek. Térfélcsere után viszont elsősorban Shirian F. (16 p., 20 lep., 3-3 szl. és ea.), Varga A. (14/6 p., 8 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.) és Balogh J. (13/9 p., 5 lep.) vezérletével átvette az irányítást a hazai együttes, és végül 9 ponttal győzött.

Kecskeméti KC - DVTK U23 49-68

A 18-3-mal "behúzott" második negyednek, a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Oláh F. (25/9 p., 3-3 lep. és szl., 4-4 gp. és ea.) ponterős játékának, továbbá az 57-33-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzték le a diósgyőri fiatalok az elsősorban Sinka-Pálinkás Sz. (15/3 p., 4-4 lep. és ea., 5 szl.) és Pettner H. (11/3 p. - 14 mk. -, 4 lep., 3 szl.) találataira támaszkodó kecskemétieket.