Férfi NB I B: Hosszabbításos salgótarjáni diadal Óbudán
15
Jan
2023
2023. január 15.  |  19:13
A mérkőzések többsége elég sima volt a férfi másodosztályban. Igazán nagy izgalmat a piros csoportban az Óbuda-Salgótarján, a zöldben pedig a NYÍKSE-Győr összecsapás hozott. Előbbin hiába volt szünetben 10 pont fölötti előnye a hazai gárdának, a végén a Kaszások mentette hosszabbításra a mérkőzést, de a ráadást a vendégek bírták jobban. Valami hasonlóval próbálkozott a mérkőzés elején a győrieket "elengedő" NYÍKSE csapata is, amely szorossá, izgalmassá tette a mérkőzést, de a végén a győriek örülhettek, s tehették meg jó hangulatban az igen hosszú utat hazafelé.

DEAC U23 - Phoenix-MT Fót 80-60

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékával, valamint nagyrészt Kenéz Cs. (28/12 p., 7 lep., 4 gp.), Neuwirth B. (16/12 p., 4-4 lep. és gp.) és Balázsi S. (15/3 p., 6 lep., 3 ea., 7 gp.) ponterősségével győzték le biztosan a debreceni fiatalok a J. Santiago (18/3 p., 4 lep., 3 ea.)-Katona B. (13/3 p. - 14 mk. -, 5 lep., 4 gp.)-Varga D. (12 p., 11 lep., 5 ea.)-Horváth M. (10/3 p., 8 lep., 3 bl.) vezette Megyeri Tigrisek csapatát.

CKE - Nagykőrösi Sólymok KE 90-72

A 33-7-re megnyert első negyeddel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést a nagyrészt Csaba Gy. (23/8 p., 8 lep., 4 ea., 3 gp.), Erdei M. (17/15 p., 5 lep., 3 gp.), Velkey J. (15/3 p., 5 lep., 6-6 ea. és szl., 9 gp.) és Tóth B. (12/6 p., 3 lep., 7 gp.) kosaraira alapozó Cegléd. A második negyedtől ugyan magára talált a Nagykőrös, de a magabiztos hazai győzelmet Timkó B. (18 p., 11 lep.), Kovács G. (15/3 p., 10 lep., 4 gp.), Váits O. (13 p., 4 gp.) és Lakosa Á. (11/3 p., 3 ea.) eredményessége ellenére sem tudta kétségessé tenni.

Óbudai Kaszások - Salgótarjáni KSE 86-91 hosszabbítás után

Az első félidőben a jobban, pontosabban játszó hazaiak 10 pont fölötti előnyt szereztek. A harmadik negyed közepén egy 12-3-as "részhajrával 4 pontra felzárkózott a Salgótarján, sőt a szakasz végén egyetlen triplányira megközelítette ellenfelét. Érdekesen alakult a negyedik negyed: 2-re csökkentették hátrányukat a vendégek, de a szakasz közepére egy 12-5-ös rohammal közel 9-cel ismét ellépett az Armaghani Á. (31/6 p., 14 lep.)-Boros M. (18/9 p., 7 lep., 6 ea., 4 gp.)-Czura A. (12/6 p. - 16 mk. -, 3 lep., 4 ea., 6 gp.) trió vezette Kaszások legénysége.

Nem törtek meg a nagyrészt Dragasevic V. (38/21 p., 6 lep., 3 ea.), a tripla-dupla közelében járó D. Herendic (19/6 p., 13 lep., 3 ea., 8 gp.), valamint Nshimba J. (11 p., 6 lep.) kosaraira alapozó nógrádiak, hanem egy 11-0-lal fordítottak. Az izgalmas hajrában Armaghani a hazaiaknak mentette hosszabbításra a mérkőzést. A "túlóra" úgy indult, hogy 4 Armaghani pontra 5 érkezett válaszul Dragasevictől, a hosszabbítás hajráját pedig a vendégek bírták jobban, így a több mint 10 pontos félidei hátrányból felállva nyerni tudtak Óbudán. Ezen a szoros, hosszabbításos mérkőzésen sokat számított, hogy a vendégek sokkal jobban, szinte hibátlanul (15/16, 93.75%) dobták a büntetőket, míg a hazaiak átlag alatt (10/17, 58.8%).

PVSK-Veolia - Jászberényi KSE 83-66

A 10 ponttal megnyert első negyednek, valamint leginkább C. Harler (28/12 p., 3 ea.), Halász Á. (15/6 p., 4 lep., 6-6 ea. és gp.) és Tóth N. (12 p., 3 gp.) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a rangadón a PVSK az Ivosev T. (18/3 p., 6 lep.) és Olasz Á. (16 p., 4 lep.) ponterősségére hagyatkozó Jászberényt.

MAFC - BKG Príma Akadémia 101-84

A 27-15-re megnyert első negyedre, valamint leginkább Tóth P. (20/12 p., 8 lep., 3 ea., 6 gp.), Bordács S. (20 p., 13 lep., 3 ea., 5 gp.), Polgárdy Á. (13/6 p., 3-3 lep. és gp.) és Buzás B. (10/3 p., 4 gp.) eredményességére, no meg a 48-26-ra megnyert lepattanózásra építve verte biztosan a MAFC a nagyrészt Nagy Bo. (35/12 p., 6 ea., 10 gp.), Plézer G. (14/6 p.), F. Lilaj (12 p., 5 lep., 3 ea.) és Nagy Be. (11/6 p., 5-5 lep. és gp.) találataira támaszkodó BKG-t.

Veszprémi KK - NKA Pécs 75-109

A páratlan negyedekben egyértelmű, nagy fölényben játszva aratott Meleg G. (29 p., 9 lep.), Scherer B. (22/12 p., 3 ea.) és Kazy B. (12/6 p.) vezérletével sima, magabiztos, papírforma győzelmet a listavezető pécsi együttes a feladathoz és az éllovashoz Madár A. (21/21 p.), Szabó P. (18/9 p., 5 gp.), N. Ratiani (16 p., 12 lep., 3 ea., 4 bl.) és Kis A. (12 p., 6 lep., 4 ea.) jóvoltából a páros negyedekben felnövő sereghajtó Veszprém otthonában.

Vasas Akadémia - TF-BP 82-55

A kamaraerdei házi rangadót a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva nyerte simán Marcikic L. (21/9 p., 8 lep.), Bagó M. (12 p., 11 lep., 4 ea.), Fekete V. (10/3 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.) és Dormán B. (10 p., 3-3 lep., szl. és gp.) kosaraira alapozva a Vasas. A "vendégektől" egyedül Kelenföldi D. (16/3 p., 6 lep., 3 ea.) jutott 10 pont fölé.

KTE-Duna Aszfalt U23 - MEAFC-Miskolc 74-63

A páratlan negyedekben nyújtott sokkal jobb, pontosabb játékának, valamint Ivkovic M. (20/6 p., 6 lep.), Tóth Barna (16/6 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) és Fazekas M. (16/6 p., 5 lep.) ponterősségének köszönhetően győzték le a kecskeméti fiatalok a MEAFC-ot. Miskolci részről csak a két Kozák fivér, Bertalan (13 p., 8 lep., 4 szl.) és Márton (13 p., 5 lep., 3 ea.) jutott 10 pont fölé.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Dávid Kornél KA 94-88

Hiába adta a remek dobóformát kifogó Bata O. (29/27 p. - 9/13 tr. -, 4 lep.) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a vendég DKKA, rajta kívül a látogatóktól csupán Molnár D. (21/3 p., 3 lep., 7 gp.) és Simon B. (11/6 p., 3 lep., 5 gp.) nőtt föl a feladathoz. Így a csapatként több lábon álló hazaiak a 23-15-re megnyert harmadik negyedre, valamint nagyrészt Asszú Á. (21/9 p., 11 lep., 6 gp.), Okoh V. (19 p., 4 lep.), Gaál B. (17/9 p., 5 lep.) és Bán T. (12/6 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.) kosaraira alapozva megnyerték a találkozót.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - Dunaharaszti MTK 67-49

A szünetig szerzett 15 pontos előnyére és elsősorban Kelemen B. (14/12 p., 3 lep.), Varga Z. (13/9 p., 9 lep.) és Bálint E. (11/6 p.) eredményességére építve győzte le a Vásárhely a Dunaharasztit, amelyből egyedül a végül a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Boinitzer D. (17 p., 14 lep.) jutott 10 pont fölé, s amelynek triplamutatója 2/22 (9.1%) volt.

NYÍKSE-Szegfű Bútor - Agrofeed UNI Győr 68-70

A múlt héten bravúrt bemutató nyíregyházi gárda ezúttal alaposan "beragadt" a rajtnál, a nyitó etap közepén 13-4-re, a szakasz végén pedig már 12 ponttal vezetett Kámán B. (18/6 p., 4-4 lep. és gp.), Bakon Cs. (14/12 p., 3 gp.) és Sonyák B. (11/3 p. - 13 mk. -, 7 lep.) vezérletével sokkal koncentráltabban kezdő vendég Győr, amely 14 pontos vezetéssel fordult a második félidőre. Szünet után azonban 16-3-mal kezdett a Skorcov G. (13/3 p., 9 lep., 3 ea, 2 bl.)-Cvijin P. (13/3 p., 8 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.)-Gáspár B. (13 p., 7-7 lep. és gp., 4 szl., 6 ea.) trió vezette hazai gárda, és 1 pontra feljött a "leblokkoló" győri együttessel szemben. A záró etapnak 2 pontos vendég vezetéssel vágtak neki a felek, s ennek közepén 9-cel ellépett a Győr. A NYÍKSE óriási hajrába kezdett, 2 pontra feljött, s a végén több lehetősége is volt fordítani. A végjátékban azonban kimaradtak a hazai triplák, így győri siker született a két igen gyengén (7/14, 50%, ill. 9/20, 45%) büntetőző együttes összecsapásán.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Atomerőmű KSE Bonyhád 81-62

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésére, leginkább Schöll R. (18/3 p., 8 lep.), Csátaljay B. (16/3 p., 6 gp.), Kovács B. (13 p., 10 lep.) és Soós B. (11/3 p. - 12 mk. -, 4 ea., 3 gp.) kosaraira, valamint a 46-32-re megnyert lepattanózásra alapozva győzte le biztosan a SMAFC a második félidőre elsősorban Tömösváry M. (13 p., 10 lep., 3-3 szl., ea. és gp.), Pupp G. (12/6 p., 7 ea.) és Baki S. (12 p., 3 lep.) jóvoltából feljavuló Bonyhádot.