Női Amatőr: Nincs már veretlen
09
2023
2023. január 9.  |  07:56
Három összecsapáson is szédületes hajrájának köszönhette győzelmét a végül diadalmaskodó együttes a Női Amatőr NB I idei első fordulójában. A piros csoportban a Kiss Lenke KA a TFSE-MTK U23-as csapatának otthonában fordított, a harmadik negyed hajrájában még közel 20 pontos hátrányban lévő bajaiaknak pedig saját pályájukon sikerült a bravúr az NKA Universitas PEAC ellenében. A fehér csoportban a SzPA csapata az ELTE Fortis elleni alsóházi rangadót nyerte meg nagy hajrával. A legszorosabb küzdelmet azonban egy zöld csoportos összecsapás, az Ajka és a diósgyőri fiatalok találkozója hozta: a csupán az első negyedet megnyerő Ajka 1 ponttal diadalmaskodva megfosztotta veretlenségétől ellenfelét.

TFSE-MTK U23 - Kiss Lenke KA 72-78

Az első negyedben 11 pontos előnyt szerzett, és szünetig tartotta is a 10 pont körüli különbséget a KLKA. Térfélcsere után rendezte védekezését a hazai együttes, s elsősorban Galli-Hirling B. (16 p., 11 lep.), Budai Zs. (13/3 p. - 14 mk. -, 6 lep., 3-3 gp. és ea.) és Szabó E. (11/9 p., 3 ea.) jóvoltából egy 16-4-es bő 6 perccel fordított, s a negyedik negyednek már 3 pontos hazai vezetésről vágtak neki a felek. A záró etap közepén 9 ponttal vezetett a hazai együttes, ám egy "lehengerlő" 18-3-as hajrával fordított, és győzött a kitűnően játszó Keszte S. (32 p., 18 lep., 3 ea.), valamint Ozsvárt K. (16/9 p., 3 lep., 4 ea.) és Tóth F. (10 p., 4 lep.) kosaraira alapozó KLKA.

Bajai NKK - NKA Universitas PEAC II. 79-74

Az érdekes, fordulatos mérkőzés 29. percében leginkább Szakolczi D. (17/3 p., 9 lep.), Piukovits D. (11/3 p., 3 lep., 4 szl.), Orbán A. (11 p., 10 lep.), Nagy R. (10/3 p. - 16 mk. -, 4-4 lep. és ea., 5 gp.) és A. Olawuyi (10 p., 14 lep.) jóvoltából 17 ponttal még a lepattanózást "döntő fölénnyel" 55-25-re nyerő vendég pécsiek álltak jobban. Ezt követően azonban elkezdtek beesni a hazai triplák, s a záró etap közepén fordítani tudott a Kucsora R. (21/9 p., 5 lep., 9 ea., 4 gp.)-Istókovics A. (20/3 p., 4 lep., 3 szl.)-Hilcz A. (12/12 p., 4-4 lep. és gp.)-Tamás G. (11/3 p. - 12 mk. -, 4-4 lep. és szl., 6 ea.) kvartett vezette hazai együttes, amely a szédületes, 31-15-ös negyedik negyedével megnyerte a találkozót. A jelentős mértékben elvesztett lepattanózást jobb triplázással (11/30, 36.66%, ill. 5/28, 17.85%) és büntetőzéssel (20/30, 66.66%, ill. 11/19, 57.9%) kompenzálták a bajai hölgyek.

Fehér csoport

ELTE Fortis - SzPA-HSE 45-49

A küzdelmes, hihetetlen hullámzásokkal tarkított alsóházi rangadót remek hajrájának, a 14-2-es utolsó bő 5 percének, valamint elsősorban Takács E. (18/3 p., 7 lep., 4 ea.) és Ecker V. (10/3 p. - 11 mk. -, 4 lep.) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg az SzPA a záró etap közepén még nagyrészt Nagyi T. (11 p. - 15 mk. -, 11 lep., 4 ea., 5 gp.), Vári A. (10/6 p., 4 lep., 3 ea.) és Kiss A. (10 p. - 15 mk. -, 8 lep., 3 gp.) révén még 8 ponttal vezető ELTE Fortis otthonában.

UNI Győr SzESE - Törekvés SE 60-76

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le egységes csapatmunkával Egri Zs. (14 p., 9 lep.), Strbik F. (14 p., 7 lep.), Darázsi D. (11/6 p., 8 lep.), Dobos K. (11/6 p., 3-3 szl. és ea.), valamint Mohos E. (11/6 p., 6 lep., 5 ea., 4 gp.) vezérletével a Törekvés az elsősorban Rozmán L. (11/9 p. - 14 mk. -, 3 lep., 4 gp.), Perl Zs. (11/3 p., 6 lep.) és Chroméj H. (10 p. - 13 mk. -, 5-5 lep. és ea., 4 gp.) találataira támaszkodó győri együttest.

Dávid Kornél KA - Radobasket Törökbálint 99-42

Végig nagy fölényben játszva úgy aratott sima, magabiztos győzelmet a DKKA, hogy 6 játékosa is, Rozsics T. (20 p., 3-3 lep. és ea.), Frindt N. (18/6 p., 4-4 lep. és szl., 7 gp.), Angyal N. (13 p., 4 lep., 3 szl.), Zele D. (12 p., 4 lep.), Szőke C. (12/12 p., 7-7 lep. és gp.) és Vas B. (11/3 p. - 12 mk. -, 7 lep., 3 szl., 6 gp.) is kétszámjegyű pontot dobott. A vendégektől ezt csak Göbölös R. (15/3 p. - 17 mk. -, 5 lep., 6 szl.) és Budai D. (11 p., 6 lep.) mondhatta el magáról.

Kecskeméti KC - MTK-TFSE 38-107

A hazaiak - akik közül végül csak Pettner H. (11/3 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea.) jutott 10 pont fölé - az első negyedben még tartották a lépést a fővárosiakkal. A második negyedtől azonban Kenyeres A. (19/6 p., 4 lep.), dr. Gróf T. (12 p., 5 szl.), Burján L. (11/9 p., 4-4 lep. és szl., 3 gp.), Kozma L. (11/3 p., 3 lep.) és Herman A. (10/3 p., 3 szl.) jóvoltából nagy fölénybe került, és végül közel 70 ponttal nyert a fővárosi együttes.

Ajka - DVTK U23 57-56

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a 19-12-vel "behúzott" nyitó etap, Varga A. (15/9 p., 4-4 szl. és ea.) ponterős játéka, valamint a 18 lepattanót megkaparintó Shirian F. vezetésével 44-39-re megnyert lepattanócsata elég volt a hazaiaknak, hogy megfosszák veretlenségüktől a Fárbás E. (15/6 p., 7 lep., 3 bl.) és Papp L. (12 p., 10 lep., 4 ea.) kettős vezette, amúgy tartalékos diósgyőri fiatalokat.

Vasas Akadémia II. - Nyíregyházi Kosársuli 66-52

A 21-11-re megnyert harmadik negyedre, valamint főként Villányi D. (20/9 p., 6 lep., 4-4 szl. és ea.) és Kádár O. (10/6 p., 7 lep.) eredményes játékára építve győzte le a Vasas II az Arad Zs. (13 p., 7 lep., 3 szl.)-Dobó L. (11/3 p., 4-4 lep. és gp., 7 szl., 6 ea.)-Mátyás E. (10/3 p. - 11 mk. -, 3-3 lep. és ea.) trió vezette Nyíregyházát.

Szolnoki MÁV SE - DEAC 59-99

A páros negyedekben nagy fölényben játszva győzte le Mezei D. (22/6 p., 3 lep., 4-4 szl. és ea., 6 gp.), Futó S. (16/6 p., 5 szl.) és Szabó G. (12 p., 7 lep., 4 ea., 5 gp.) vezérletével kerek 40 ponttal a DEAC a szolnokiakat. Hazai részről csak Nemeskéri-Kutlán N. (19 p., 3 szl.) jutott 10 pont fölé.