Férfi NB I B: BKG-gála, NYÍKSE-bravúr az évnyitón
08
2023
2023. január 8.  |  20:55
A mérkőzések többségén érvényesült a papírforma a férfi másodosztály idei első fordulójában. A piros csoportban az egyetlen meglepetés a BKG fölényes, több mint 30 pontos sikere volt a debreceni fiatalok ellen. A zöld csoportban azért született egy nagy meglepetés: a sereghajtó újonc NYÍKSE nemhogy "elkapta", hanem simán verte az élmezőnybe tartozó Tiszaújvárost.

Óbudai Kaszások - Veszprémi KC 92-84

A nagy dobópárbajt hozó nyitó etapot 5 ponttal a Kis A. (22/9 p., 10 lep., 5 ea., 3 gp.), Szabó P. (22/9 p.), Madár A. (15/15 p., 4 lep., 3 gp.) és Orgona G. (12 p - 13 mk. -, 13 lep.) kosaraira alapozó vendégek nyerték, de a második etap középére fordított a Kaszások együttese, amely 3 pontos előnnyel fordulhatott a második félidőre. A harmadik negyedben egyértelműen a Czura A. (22/12 p., 4 gp.)-Farkas D. (21/15 p., 7 lep.)-Varsányi Á. (11/9 p., 3 lep.)-Láncos K. (10 p., 3 lep) kvartett vezette hazai gárda akarata érvényesült, amely a záró etapot közel 20 pontos előnnyel várhatta. A Veszprém becsületére legyen mondva, nem adta föl, a hajrában 6 pontra is felzárkózott, de fordítani már nem volt esélye.

Jászberényi KSE - Phoenix-MT Fót 97-73

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát J. Santiago (26/3 p., 3-3 lep. és gp.) személyében a vendég együttes, a Megyeri Tigrisek gárdájából egyedül ő jutott 10 pont fölé. A kiegyenlített játékot hozó nyitó etap után a másodikat 10-4-gyel kezdve megugrott a Jászberény, amely szünetre 10 pont fölötti vezetésre tett szert. A harmadik negyedben a leginkább Homoki D. (18/9 p), a mezőnyből hibátlanul dobó Csík R. (17/3 p. - 5/5 du., 1/1 tr. -, 8 gp.), valamint Dunai Z. (14/6 p., 3 lep., 5 gp.), Olasz Á. (11 p., 8 lep.) és Meleg K. (11 p. - 14 mk. -, 8 lep., 4 ea.) eredményességére építő hazaiak rákényszerítették akaratukat a Phoenixre, és simán nyertek.

TF-BP - CKE 88-76

A szünetig szerzett 15 pontos előnyének, valamint nagyrészt Dancsecs A. (31/12 p., 3-3 lep. és ea., 6 gp.), Kelenföldi D. (22/3 p., 9 lep., 4 szl.) ponterős játékának, illetve Simon B. (10/6 p.) kosarainak köszönhetően győzte le a TF-BP a csapatként egységes, de ezúttal talán igazi vezér nélkül játszó ceglédieket. A vendégeknél öt játékos is - Csaba Gy. (14/3 p., 4 lep., 5 ea.), Berkics M. (12/3 p., 3 lep.), Velkey J. (10/3 p. - 14 mk. -, 14 lep., 3 szl., 5 gp.), S. Karavdic (10/3 p., 6 lep., 4 szl.) és Tóth Z. (10/3 p., 6 szl., 5 gp.) - kétszámjegyű pontig jutott.

NKA Pécs - Vasas Akadémia 84-67

Három negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva, ám sikerét igazán biztossá csak a negyedik negyedben téve győzte le Meleg G. (15 p., 8 lep.), Kovács P. (13/3 p., 4 lep., 5 ea., 3 gp.), Rátvay B. (10 p., 7 lep.) és N. Djordjevics (10 p., 5 lep.) vezérletével az éllovas NKA az Andrássy G. (15/3 p., 5 lep., 4 szl., 3-3 gp. és ea.), Moravcsik Á. (14 p.) és Fekete V. (10/9 p., 5 lep., 3 ea.) révén a negyedik negyed közepéig magát jól tartó Vasas csapatát.

Nagykőrösi Sólymok KE - PVSK-Veolia 65-85

A szünetig szerzett 16 pontos előnyére, valamint főleg C. Harler (24/12 p., 4-4 lep. és szl., 3 gp.), Horti B. (13 p., 14 lep., 3-3 szl. és gp.), Németh A. (11/9 p., 5 gp.) és Tóth N. (11 p., 12 lep.) eredményességére építve aratott magabiztos győzelmet a PVSK a nagyrészt Timkó N. (18 p., 11 lep.), Kovács G. (13/6 p. - 14 mk. -, 10 lep., 4 gp.) és Váits O. (10 p., 3 lep.) találataira támaszkodó Nagykőrös otthonában.

BKG Príma Akadémia - DEAC U23 112-79

Szünetig Neuwirth B. (17/15 p.), Kovács Á. (15/3 p., 4 lep.) és Pollák B. (10/6 p.) révén még tartották a lépést a bajnoki tabellán a forduló előtt 2 hellyel ellenfelük előtt álló debreceni fiatalok a BKG csapatával. A második félidő azonban leginkább Nagy Bo. (44/15 p., 4 lep., 5 ea., 8 gp.), F. Lilaj (22/3 p., 18 lep., 2-2 bl., gp. és szl.), Plézer G. (15 p., 3 lep.) és Nagy Be. (13/6 p., 3-3 lep. és szl., 5 ea., 11 gp.) jóvoltából helyenként szigetszentmiklósi örömjátékot hozott, a találkozó pedig több mint 30 pontos hazai diadallal ért véget.

Salgótarjáni KSE - MAFC 84-93

A kiegyenlített nyitó etap után a második 10 percben a vendégek 9 pontos előnyt szereztek szünetre. Térfélcsere után szigorított védekezésén a nagyrészt Dragasevic V. (30/15 p., 3-3 ea. és gp.), Molnár M. (16 p.) és Vas-Teplán M. (11/9 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.) találataira támaszkodó Salgótarján, amely a szakasz hajrájában 1 pontra is megközelítette a fővárosiakat, s 3 egységnyi hátrányból várhatta a záró etapot. A felzárkózás a jelek szerint sokat kivett a nógrádi legénységből. A negyedik negyedet egy 22-5-ös 7 perccel indító, a Tóth P. (25/9 p., 7 lep., 3 szl., 5 ea., 10 gp.)-Bordács S. (19 p., 12 lep.)-Buzás B. (16/9 p., 5 ea.)-Komma L. (11 p., 5 lep.)-Csapai P. (10/6 p.) "ötösfogat húzta" MAFC ezzel eldöntötte az összecsapást az utolsó pillanatig küzdő, s a végén 10 ponton belülre kerülő hazaiakkal szemben.

NYÍKSE-Szegfű Bútor - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 78-59

Az északkeleti ütközetet a két páros negyedben nyújtott jó védekezésének - ezekben a szakaszokban összesen 14 ponton tartva a nagyrészt Bán T. (18/6 p., 5 lep.), Asszú Á. (11/3 p. - 13 mk. -, 13 lep., 3 szl.), Okoh V. (11 p., 7 lep., 3 ea.) és Lakatos P. (11 p., 5 lep., 3 gp.) pontjaiban bízó Phoenixet - és egységes csapatjátékának, azon belül pedig elsősorban Földesi N. (14/6 p., 5 lep., 3 szl.), Cvijin P. (14/3 p., 3 lep., 5 gp.), Gáspár B. (12/6 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.), Végső B. (11/3 p., 3 szl.) és Vida Z. (10/6 p. - 11 mk.) kosarainak köszönhetően nyerte meg a nyíregyházi együttes.

Dávid Kornél KA - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 90-65

Három negyedet megnyerve, a második etapot pedig 15-15-ös tenisz-döntetlenre adva, a páratlan szakaszokban nagy fölényben kosarazva verte a remek dobóformát kifogó Simon B. (38/15 p. - 10/12 du., 5/6 tr. -, 6 szl.), valamint Bata O. (13/6 p., 4 lep., 7 gp.) és Molnár D. (13/3 p., 4-4 lep. és gp.) vezérletével simán a DKKA a Varga Á. (26/9 p., 7 lep., 4 ea., 6 gp.)-Kelemen B. (11/3 p., 6 lep., 3 ea.) kettős vezette vásárhelyieket.

Agrofeed UNI Győr - Budafok 93-104

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint főként K. Swanson (25 p., 15 lep., 4 ea.), Piukovics B. (22/12 p., 4 ea.), Siklós O. (19/3 p., 5 lep., 4 szl., 9-9 gp. és ea.), Tóth B. (15/9 p., 3-3 szl. és gp.) és Szántó L. (13 p., 4 lep., 3-3 bl. és szl.) eredményességére építve győzte le a Budafok az egységes csapatjátékot nyújtó, ám Lógár B. (16/9 p.), Gosztola G. (16/3 p., 4 lep.), Sonyák B. (13/3 p. - 17 mk. -, 8 lep., 3 gp.), Nagy T. (12/12 p., 3 szl.), Kámán B. (11/3 p., 5-5 lep., ea. és gp.), Hágen T. (11/3 p., 5 lep.) és Bakon Cs. (10/6 p. - 11 mk. -, 3 lep., 4 gp.) révén igazán jól csak a harmadik negyedben játszó győri gárdát.

Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr SE 62-70

A negyedik negyed közepéig a mezőny két legeredményesebb játékosa, Boinitzer D. (16/6 p., 7 lep., 4 ea.) és Burai R. (16/3 p., 5 lep., 3 ea.) ponterős játékával tartották a hazaiak a lépést a Pénzügyőrrel. Ekkor azonban három triplával 10 pont fölötti előnyre tett szert a nagyrészt Horváth B. (15/9 p., 3 ea.), Hajnal K. (11/9 p., 5 lep.) és Kerkai Á. (12/3 p., 13 lep., 4 gp.) kosaraira alapozó vendég gárda. Bár a végén 10 ponton belülre került a Dunaharaszti, már nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.