Női Amatőr: Egypontos hazai bajai, kétpontos idegenbeli SzPA-siker
19
Dec
2022
2022. december 19.  |  10:19
Akadtak izgalmak a Női Amatőr NB I idei záró fordulójában: a piros csoportban két középcsapat összecsapásán a Baja egyetlen ponttal verte az egyetlen extra negyeddel kirukkoló PINKK-fiatalokat, a zöldben, Törökbálinton, alsóházi rangadón pedig 2 pont döntött az SzPA csapata javára.

Szegedi KE - MAFC 56-78

Aradi Zs. (19 p., 11 lep., 5 gp.), Suppán A. (13/9 p., 3 lep., 4 ea.), dr. Varga B. (11 p., 7 lep., 3 ea., 5 gp.), Szeli D. (11 p., 3 lep.) és Miháczi D. (10 p., 4 gp.) vezérletével minden negyedet megnyerve győzte le a MAFC a jórészt Balatoni Z. (19 p., 6 lep., 3 szl., 4 ea.) és Vér A. (12/6 p., 5 lep., 3 szl.) kosaraira alapozó szegedieket.

Bajai NKK - PINKK-PVSK U23 67-66

Érdekes, fordulatos összecsapáson diadalmaskodott elsősorban három megnyert negyedének, no meg Hilcz A. (25/18 p., 6 lep., 4 ea.), Kucsora R. (17/6 p., 7 lep., 3 ea., 5 gp.) és Tamás G. (17/6 p. - 22 mk. -, 7 lep.) ponterős játékának köszönhetően a Baja a PINKK igazán jól csak a 34-17-re megnyert harmadik negyedben játszó, Borbás P. (18/3 p., 11 lep.), Kovács K. (16 p. - 17 mk. -, 16 lep.) és Árvai N. (12/3 p.) találataira támaszkodó fiataljai ellen.

BEAC Újbuda - NKA Universitas PEAC II. 87-57

Szünetben még azok a vendégek vezettek 1 ponttal, akik közül végül egyedül Orbán A. (10/3 p. - 11 mk. -, 4 lep.) érte el a 10 pontot. Térfélcsere után aztán az igen erős összetételben pályára lépő BEAC Zsámár L. (21/9 p., 8 lep., 5 gp.), Angyal B. (21/9 p., 5-5 lep. és gp., 3 ea.), Tóth F. (18 p., 11 lep., 5 szl., 2 bl.) és Juhász A. (16 p., 4-4 lep. és gp.) ponterős játéka révén nagy fölénybe került és simán győzött.

Fehér csoport

ZTE NKK - ELTE Fortis 79-58

Kiss A. (14 p., 4 gp.), Vári A. (11 p., 3 lep., 5 ea.) és Nagyi T. (10 p. - 12 mk. -, 14 lep., 4 ea.) kosaraira alapozva a vendég fővárosiak a harmadik negyed közepéig tudták tartani a lépést a vendéglátókkal. Akkor csupán 2, de a negyed végén már 10 ponttal vezetett a leginkább Ács A. (15/3 p., 4 lep.), Horváth Fru. (15 p., 5 lep.), Kovács G. (13/3 p., 4-4 lep. és szl., 3 ea., 5 gp.) és Jurkó N. (11/3 p. - 12 mk. -, 4 lep., 3 szl.) pontjaiban bízó hazai együttes, amely végül biztos, 20 pont fölötti győzelmet aratott.

Radobasket Törökbálint - SzPA-HSE 61-63

Az izgalmas, fordulatos alsóházi rangadó harmadik negyede után 12 ponttal vezetett a Budai D. (19 p., 12 lep,), Göbölös R. (17/6 p., 5 lep.), Kovács L. (12 p., 6 lep., 5 ea.) és Siklós D. (10 p., 3 lep., 4 ea.) eredményességére építő hazai együttes. A záró szakaszban azonban hatalmas hajrával fordítani tudott a Takács E. (27/9 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp.)-Fabini B. (11 p., 4 lep.)-Opitz K. (10/6 p. - 17 mk. -, 5 lep.) trió vezette SzPA. A végén a hazaiaknak több lehetőségük is volt egyenlíteni, netán fordítani, de nem tudtak élni az eséllyel.

UNI Győr SzSE - Sportdarázs-SMAFC 72-91

Minden negyedet legalább 4 és legfeljebb 7 ponttal megnyerve diadalmaskodtak Bakó P. (25 p., 5-5 lep. és gp.), Molnárová A. (24 p., 7 lep., 5 gp.), Pfeiffer V. (23/15 p., 3-3 lep. és szl.) és Szabó L. (11/9 p., 3 lep., 5 ea., 4 gp.) eredményességére építve a megyei derbin a soproniak a főként Perl Zs. (17/6 p.), Küllős K. (10/6 p.), Bánszegi B. (10 p., 6 lep.) és Szűts B. (10 p., 3 lep.) pontjaiban bízó győriek otthonában.

Törekvés SE - Százhalombattai KSE 69-63

Az első negyedet 8 ponttal "elvitte" a Katona B. (20/6 p., 4 lep.)-Koncsár E. (10/6 p., 5 lep.)-Süle K. (10 p. - 11 mk. -, 17 lep., 3-3 szl. és ea.) trió vezette vendég Százhalombatta. A folytatásban azonban átvette az irányítást, és csapatként "több lábon állva" Egri Zs. (13 p., 3 lep.), Dobos K. (11/6 p. - 12 mk. -, 4 lep.), Strbik F. (11 p., 8 lep., 3-3 gp. és ea.), Darázsi D. (10/3 p. - 13 mk. -, 4 lep., 5 ea., 3 gp.) és Mohos E. (10 p. - 14 mk. -, 13 lep., 3 ea., 4 gp.) vezérletével fordítani tudott, és nyert a Törekvés.

Dávid Kornél KA - Csata DSE 55-101

Az első három negyedben nagy fölényben játszva győzte le leginkább Szörényi L. (32/9 p., 8 lep., 4 szl., 3 ea.), Kastl D. (22 p., 11 lep., 3 szl.), Willis-Hutlassa F. (17/3 p., 5 lep., 3 szl.), Vladár R. (15/3 p., 9 lep., 4-4 ea. és gp.) és Toman R. (11/3 p., 3 gp.) eredményességére építve simán a Csata a Zele D. (19/9 p., 4 lep.) és Frindt N. (18/3 p., 5-5 lep. és ea., 4 szl., 6 gp.) ponterős játékára alapozó DKKA együttesét.

Vasas Akadémia II. - Zsíros Akadémia Kőbánya 74-40

A vendég kőbányaiak - akik közül végül egyedül Gallyas A. (12 p. - 16 mk. -, 3 szl.) jutott 10 pont fölé - a második negyed közepéig tudták tartani a lépést a hazaiakkal. Ezt követően Villányi D. (18/3 p., 7 lep., 3 szl.), Szilvássy L. (10 p., 13 lep.) és Gelei K. (10 p., 4 lep.) vezérletével fokozatosan magához ragadta a játék irányítását, elhúzott és végül biztosan győzött a Vasas.

DEAC - Nyíregyházi Kosársuli 36-70

Minden negyedet megnyerve aratott nagyrészt Mátyás E. (20/9 p., 11 lep., 5 szl.), Karakó D. (19 p., 12 lep., 3 szl., 2 ea.), Arad Zs. (12 p. - 13 mk. -, 10 lep., 4-4 szl. és gp.), valamint Dobó L. (10 p., 5 lep., 3 szl.) eredményességére építve magabiztos győzelmet a Nyíregyháza a DEAC otthonában. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Mezei D. (8 p., 9 ea.) volt.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr. - tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk