Női Amatőr: PEAC-diadal a pécsi derbin, hihetetlen DEAC-fordítás Kőbányán
12
2022
2022. december 12.  |  13:45
Két igazán izgalmas összecsapást játszottak a héten a Női Amatőr NB I-ben. A piros csoportban a hullámzó, fordulatos játékot hozó pécsi derbin az NKA örülhetett. A zöldben a DEAC a záró szakasz előtt még 16 pontos hátrányban volt Kőbányán, ahol biztos győztesnek látszott a Zsíros Akadémia. A debreceniek azonban hihetetlen negyedik negyedet produkálva megfordították a találkozót.

NKA Universitas PEAC II. - PINKK-PVSK U23 73-71

Bár a pécsi derbi szünetében 2 ponttal még a PINKK fiataljai vezettek, remek harmadik negyedére, és Rátkai E. (14/3 p., 3 lep., 3 szl., 4 ea., 7 gp.), Orbán A. (13/3 p., 5 lep., 4 szl., 3 gp.) és Halmágyi K. (12 p., 6 lep., 4 gp.) eredményességére építve a záró etapnak 9 pontos vezetéssel vágott neki a PEAC II. Ennek közepén 10 ponttal járt ellenfele előtt, és győztesnek látszott a vendéglátó, de a nagyrészt Kovács K. (18 p., 16 lep., 3 szl.)-Temes B. (13/9 p., 3 szl., 5 gp.)-Borbás P. (10 p. - 12 mk.) trió vezette PINKK nagy hajrába kezdett, és egy 13-4-es rohammal a 39. percre 1 pontra felzárkózott. A végjátékban a látogatóknak több labdájuk is volt a fordításhoz, de ezeket többnyire eladták. A legvégén egy triplával még fordíthatott volna a PINKK-PVSK U23-as együttese, de a dobás célt tévesztett, így a PEAC II nyerte az izgalmas, fordulatos városi rangadót.

TFSE-MTK U23 - Szegedi KE 51-64

A nyitó és a záró etapban jobban, pontosabban játszva tudott nyerni Vér A. (17/15 p., 4 lep.), Bognár-Szabó R. (13/9 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.) és Balatoni Z. (12 p., 8 lep.) vezérletével a Szeged a Kelemen B. (22 p., 8 lep.)-Galli-Hirling B. (10 p., 11 lep) kettős vezette TF-MTK fiatalok otthonában. A legnagyobb különbség a triplázásban volt a felek között. Amíg a hazaiak 12 távoli kísérletből nem tudtak a gyűrűbe találni, addig a vendégek kiváló, 50%-os (9/18) találati aránnyal céloztak a hárompontos vonalon túlról.

MAFC - TFSE-MTK U23 86-51

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Horváth E. (16/3 p.), Suppán A. (13/3 p., 5 lep., 4 gp.), Aradi Zs. (13 p., 12 lep., 5 gp.) és Karlócai J. (11/9 p., 4 lep., 3 gp.) jóvoltából biztosan a MAFC a főként Sagát D. (14/9 p.) és Markó Zs. (12 p., 4 lep.) találataira támaszkodó TF-MTK-fiatalokat.

PINKK-PVSK U23 - BEAC Újbuda 82-61

Zsámár L. (21/12 p., 8 lep., 3 ea., 5 gp.) és Juhász A. (10 p., 11 lep., 3 szl.) vezérletével a BEAC a negyedik negyed közepéig tudta tartani a lépést a PINKK fiataljaival, ám a 34. és a 37. perc között a Borbás P. (21/6 p., 6 lep., 4 ea.)-Kovács K. (15 p., 16 lep.)-Vincze N. (12/3 p., 4 lep., 3 gp.) trió vezette hazai együttes egy 14-0-s rohammal "döntő csapást" mérve a fővárosikra végül 20 pont fölötti győzelmet aratott.

Fehér csoport

Dávid Kornél KA - ELTE Fortis 68-58

A 19-7-re megnyert második etapra, valamint Angyal N. (17/3 p., 8 lep.), Frindt N. (17/3 p., 3 szl., 5 ea., 6 gp.) és Zele D. (16/3 p., 10 lep., 4 ea., 3 gp.) ponterősségére építve győzte le a DKKA a főként Kiss A. (17/3 p., 3 lep.), Nagyi T. (15 p., 11 lep., 3 szl.) és Vári A. (11/6 p., 5 ea.) találataira támaszkodó ELTE Fortis csapatát.

Sportdarázs-SMAFC - Százhalombattai KSE 92-27

Végig nagy fölényben játszva győzte le Molnárová A. (21 p., 6 lep., 3 szl., 4 gp.), Szabó L. (15/3 p., 5-5 lep. és szl., 4 gp.), Bakó P. (15/3 p., 5 lep., 4 gp.) és Ács L. (12 p., 5 lep., 3 ea.) vezérletével a soproni együttes az erősen tartalékos Százhalombattát. A vendégek legeredményesebb játékosai Bozsó K. (7/3 p. - 13 mk. -, 3 szl., 4 ea.) és Tóth Zs. (7 p., 6 lep., 3 ea.) voltak.

Radobasket Törökbálint - Törekvés SE 59-72

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá Dobos K. (13/9 p., 3 lep.), Egri Zs. (13 p., 8 lep.) és Mohos E. (12 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.) eredményes játékának köszönhetően győzött a Törekvés a jórészt Siklós D. (17 p., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) és Budai D. (16 p., 12 lep., 3 ea.) ponterősségére alapozó Radobasket otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - Zsíros Akadémia Kőbánya 67-43

A 18-4-re megnyert harmadik negyedre, valamint nagyrészt Arad Zs. (20 p., 9 lep., 2 bl.), Karakó D. (15 p., 8 lep., 5 szl., 3 ea., 6 gp.) és Dobó L. (11 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea., 8 gp.) eredményességére építve győzte le biztosan a Nyíregyháza az első negyedet meg "elvivő" kőbányaiakat, akik közül egyedül Gallyas A. (15/3 p. - 18 mk. -, 4-4 lep. és szl., 7 ea., 3 gp,.) jutott 10 pont fölé.

Vasas Akadémia II. - DEAC 74-36

A második negyed elejéig tartotta a lépést a DEAC a hazaiakkal. Ezt követően fokozatosan egyre nagyobb fölénye kerültek a Madár K. (16 p., 9 lep., 4 ea., 3 gp.)-Kádár O. (15 p., 10 lep., 3-3 gp. és bl.) kettős vezette hazaiak, és végül nagy különbségű győzelmet arattak az erejükkel a záró etapra teljesen elkészülő debreceniek ellen. A DEAC legeredményesebb játékosa Mezei D. (8 p. - 9 mk. -, 7-7 lep. és ea., 3 gp.) volt.

Kecskeméti KC - Ajka 60-114

Az óriási dobópárbajt hozó első negyedben a hazaiak Tózer-Nemes B. (20/6 p., 3 lep., 3-3 szl. és gp.), valamint Hévízi D. (18/18 p. - 19 mk. -, 3-3 lep. és ea.) ponterős játékával még tartották a lépést ellenfelükkel. A második etaptól a védekezésén szigorító Ajka azonban fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került, és végül Varga A. (26/6 p., 5-5 lep. és szl., 6 gp.), Balogh J. (17/6 p., 4 lep., 3 gp.), Tápai A. (15/3 p., 4-4 lep. és gp.), Horváth A. (14/6 p., 11 lep., 6 gp.), a tripla-dupla közelében járó Shirian F. (13 p., 11 lep., 8 gp.), továbbá Kutrik D. (10/6 p., 3 gp.) és Munteán L. (10 p., 7-7 lep. és gp.) vezérletével végül több mint 50 ponttal győzött.

DVTK U23 - Vasas Akadémia II. 53-36

A tartalékos fővárosiak - akik közül végül Ulrich Z. (8 pont, 3 lepattanó) bizonyult a legeredményesebbnek - szünetig még tartották a lépést a diósgyőri fiatalokkal, de a második félidőben már egyértelműen a mezőnyből egyedüliként 10 pont fölé jutó Oláh F. (13/3 p - 18 mk. -, 4-4 lep., szl. és gp.) vezette diósgyőri fiatalok akarata érvényesült.

Zsíros Akadémia - DEAC 52-55

Félidőben 15, a harmadik negyed után pedig 16 ponttal vezetett, és biztos győztesnek látszott a Szeles D. (11/3 p., 14 lep.), Tatár H. (11/3 p. - 15 mk. -, 6 lep., 5-5 szl. és ea., 4 gp.) és Pelle F. (10 p. - 12 mk. -, 5-5 lep. és gp., 4 ea.) eredményességére építő hazai együttes. A záró etapban azonban óriási fordulat következett be, s a vendégek a mezőny legeredményesebb játékosa, a csapatukból egyedüliként 10 pont fölé jutó Mezei D. (19 p., 3-3 lep., ea. és gp., 5 szl.) vezetésével 19 pontot verve a kőbányaiakra megfordították és megnyerték a találkozót.

MTK-TFSE - Nyíregyházi Kosársuli 62-36

Az első félidőben bemutatott jó védekezésére, a szünetig szerzett 25 pontos előnyére, valamint leginkább a mezőnyből egyedüliként 10 pont fölé jutó Turi E. (15 p., 3 lep.) kosaraira alapozva győzte le biztosan az MTK-TF a Nyíregyházát. A vendégek legeredményesebb játékosa Mátyás E. (8 p. - 14 mk. -, 10 lep., 8 ea., 3 gp.) volt.