Női Amatőr: Szoros csaták, nagy különbségek
05
2022
2022. december 5.  |  08:31
Több elég egyoldalú mérkőzést játszottak az utóbbi időszakban a Női Amatőr NB I-ben, de szoros, izgalmas összecsapások is akadtak. A zöld csoportban a Nyíregyházi Kosársuli minimális különbséggel, egyetlen ponttal nyert az Ajka otthonában, a fehér csoportban pedig az első negyed után még 10 pont fölötti hátrányban lévő Sportdarázs tudott fordítani és nyerni izgalmas végjátékban.

BEAC Újbuda - Bajai NKK 91-51

Hiába adta Tamás G. (19/12 p. - 20 mk. -, 4 ea.) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a feladathoz és ellenfeléhez csupán a harmadik negyedben felnövő bajai együttes, a vendégektől más nem jutott 10 pont fölé. Az első negyedet 19-5-tel, a másodikat 11-1-gyel kezdve a BEAC ezúttal igen erős összetételben pályára lépő fiataljai Angyal B. (15/3 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.), Zsámár L. (14/12 p., 6 lep., 4 gp.), Vita A. (14/6 p., 6 lep., 3 szl.), Milkovics R. (13/9 p., 6 lep.), Séllei L. (13/3 p., 7 lep., 3 ea) és Tóth F. (12 p., 10 lep., 4-4 szl. és gp.) eredményességére építve szünetig eldöntötték a találkozót.

TFSE-MTK U23 - NKA Universitas PEAC II 67-86

A hazaiak Kelemen B. (26/3 p. - 27 mk. -, 9 lep., 4 szl.) és Szabó Evelin (12/9 p., 3 ea.) vezérletével a második negyed közepéig tudták tartani a lépést a pécsiekkel. A második negyed közepe és a harmadik negyed vége közötti időszakot a leginkább Kohn P. (23 p., 7 lep.), Rátkai E. (21/6 p., 5 lep., 8 gp.), Orbán A. (13/3 p., 8 lep., 3 gp.) és Tőczik B. (12/6 p., 3 gp.) pontjaiban bízó vendégek 29-12-re nyerve 20 pont fölötti előnyt szereztek, és ezzel eldöntötték a találkozót.

BKG Príma Szigetszentmiklós II - Szegedi KE 73-57

Jobban kezdett, és a nyitó etap közepén 9-4-re vezetett a vendég Szeged. Ezt követően a Zsámár P. (20/12 p., 8 lep., 4-4 szl. és ea., 3 gp.)-Takács D. (19 p., 6-6 lep. és szl., 4 ea., 3 gp.)-Gróf J. (13-13 p. és lep., 4 gp.) trió vezette BKG átvette a játék irányítását, s egy 16-4-es rohammal 7 pontos vezetéssel zárta a nyitó etapot. Ezt az előnyét a második 10 percben csaknem megduplázva 13 pontos előnnyel fordulhatott a hazai együttes. A BKG a negyedik negyed közepéig tartotta 15 pont körüli vezetését, ám ekkor egy 9-1-es rohammal 10 ponton belülre került a Balatoni Z. (20 p., 7 lep.) és Felföldi L. (12/6 p., 9 lep., 3-3 ea. és gp.) kosaraira alapozó vendég együttes. A Szegednek ezután több lehetősége is volt még szorosabbá tenni a találkozót, de nem tudott élni ezekkel, s a hazaiak egy 8-0-lal lezárva a találkozót végül 16 ponttal nyertek.

BEAC Újbuda - Kiss Lenke KA 80-65

A szünetig szerzett 15 pontos vezetésének, továbbá leginkább Zsámár L. (21/15 p., 8 lep., 4 szl., 6 ea., 5 gp.), Juhász A. (14 p., 4 lep., 3 gp., 2 bl.) és Katona B. (10/6 p., 3-3 szl. és gp.) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a BEAC az Ozsvárt K. (19/9 p. - 21 mk. -, 4 lep., 3-3 szl. és gp.), Tóth F. (12 p. - 14 mk. -, 4 ea., 3 gp.) és Szabó E. (11/9 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.) találataira támaszkodó KLKA csapatát.

Bajai NKK - BKG Príma Szigetszentmiklós II 58-44

Három negyedet megnyerve, egyet - a negyediket - pedig döntetlenre adva győzte le nagyrészt Tamás G. (20 p., 6 lep, 3 ea., 4 gp.) és Hilcz A. (14/12 p. - 17 mk. -, 7 lep.) ponterős játékával a Baja a Zsámár P. (18/9 p., 9 lep., 3 ea.)-Géczi H. (10/3 p., 6 lep., 5 ea.) kettős vezette BKG II-t.

Fehér csoport

ZTE NKK - Dávid Kornél KA 71-58

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát az eléggé egyemberes csapat benyomását keltő, a vendégek pontjainak több mint a felét szerző Zele D. (31 p., 12 lep., 5 szl., 3 ea.) személyében a DKKA, a csapatként "több lábon álló" ZTE Kovács G. (17/6 p., 3-3 lep. és ea., 8 gp.), Ács L. (16 p., 10 lep., 5 gp.) és Horváth F. (13 p., 4-4 lep. és szl.) vezetésével sokkal jobban bírta a hajrát, és a negyedik negyedet 19-6-ra nyerve diadalmaskodott.

Sportdarázs-SMAFC - ELTE Fortis 88-65

A vendégek - akiktől egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Kiss A. (20 p., 3 gp.) jutott 10 pont fölé az első negyedben - még tartották a lépést a soproniakkal. A második negyedtől azonban már egyértelműen az Ács L. (19 p., 7 lep.)-Bakó P. (17 p., 7 lep., 3 ea., 5 gp., 2 bl.)-Erdélyiová A. (15/3 p., 5 gp.)-Vasi H. (15 p., 5 lep.) kvartett vezette soproni együttes akarata érvényesült.

UNI Győr SzESE - Radobasket Törökbálint 97-49

Minden negyedet megnyerve győzték le Chroméj H. (23/6 p., 4 lep., 8 szl., 7 gp.), Mihály E. (14/6 p.), Szőts B. (14 p., 6 lep., 3 gp.), Perl Zs. (11/9 p., 3 lep.) és Baffy F. (11/3 p. - 13 mk. -, 4 szl., 3 gp.) vezérletével a győriek a jórészt Budai D. (20 p., 12 lep.) és Göbölös R. (14/9 p., 5 lep., 3 ea.) kosaraira alapozó Radobasket együttesét.

SzPA-HSE - Százhalombattai KSE 57-72

A 21-9-re megnyert első negyednek, valamint főként Katona B. (15/9 p., 5 lep.), Süle K. (14/6 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.) és Koncsár E. (12/6 p., 4 lep.) eredményes játékának köszönhetően tudott nyerni a Százhalombatta a leginkább Balsay R. (15/3 p., 15 lep.), Somkuti J. (11/3 p., - 12 mk. -, 8 lep) és Opitz K. (10 p., 3 lep.) találataira támaszkodó SzPA otthonában.

ELTE Fortis - Csata DSE 37-78

A szünetig szerzett több mint 30 pontos előnyére, valamint nagyrészt Szörényi L. (23/6 p., 3-3 lep. és gp.), Kastl D. (16 p., 12 lep., 7 bl.) és Williams-Hutlassa F. (12/6 p., 3 lep.) kosaraira alapozva aratott fölényes győzelmet a Csata. Hazai részről egyedül Nagyi T. (15/3 p., 5 lep.) jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE - Sportdarázs-SMAFC 64-68

Hullámzó, fordulatos találkozón az Egri Zs. (17 p., 12 lep., 4-4 szl. és ea.), Dobos K. (16 p., 3 lep.) és Darázsi D. (15/3 p., 3-3 lep., ea. és gp., 5 szl.) ponterős játékára építő hazai együttes az első negyedben parádés támadójátékot nyújtva, 29 pontot szerezve 12 pontos előnyre tett szert. A folytatásban a soproniak rendezték védekezésüket, és a szünetig 3 pontra felzárkóztak. Ugyanez volt a helyzet a küzdelmes harmadik negyed után is, majd a záró etap elején fordított a Karácsony T. (13 p.), Szeli K. (12 p., 17 lep., 7 ea.), Bakó P. (12 p., 5 lep., 3 ea.) és Szabó L. (12 p., 4 lep.) eredményességére és a végül 47-33-ra megnyert lepattanózásra építő Sportdarázs. Ezt követően egészen a végjátékig fej-fej mellett haladtak a csapatok, másfél perccel a vége előtt még döntetlenre álltak a felek. Ekkor egy 6-0-lal a soproniak elléptek, s megnyerték az izgalmas összecsapást.

Ajka - Nyíregyházi Kosársuli 60-61

Az első félidőben a Karakó D. (19 p., 9 lep., 3-3 ea. és gp.)-Dobó L. (14 p. - 16 mk. -, 9 lep., 4 szl., 6 ea., 5 gp.)-Arad Zs. (12-12 p. és lep. - 14 mk. -, 4 gp.) trió vezette vendég Nyíregyháza akarata érvényesült, amely 9 pontos előnyt szerzett szünetre. A harmadik negyedben azonban az elszánt hazaiak Shirian F. (16 p., 20 lep., 3 ea.) és Munteán L. (14/9 p., 7 lep., 6 ea.) ponterősségére építve fordítani tudtak, s 2 pontos előnnyel várhatták a záró játékrészt. Ez nagy küzdelmet és sok izgalmat hozott. Az utolsó percre fordulva Karakó kosarával átvették a vezetést a vendégek, akik ezt követően ugyan sorra hagyták ki a büntetőket, de az Ajka - amelynek több lehetősége lett volna a maga javára fordítani a találkozót - nem tudott pontot szerezni, így a végén a vendégek örülhettek.

Vasas Akadémia II - MTK-TFSE 43-52

A küzdelmes fővárosi derbi negyedik negyedének döntetlen állásról vágtak neki a felek. Ezt 7-0-lal kezdve elhúzott az elsősorban Dúl T. (17/9 p., 6 lep., 4-4 szl. és ea.) és Burján L. (12/3 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea.) eredményességére építő vendég MTK-TFSE, és már nem is adta ki kezéből a vezetést. A hazai csapat legeredményesebb játékosa Villányi D. volt 9 ponttal.

DEAC - DVTK U23 39-76

5-2-vel indítottak a hazaiak, de erre egy 12-0-lal feleltek a diósgyőri fiatalok, akik ettől kezdve szünetig kézben tartották a játék irányítását. A harmadik negyed elején 20 pont fölé nőtt a vendég előny, ám a szakasz közepén egy 9-2-vel a DEAC - amelyből egyedül Baczuk V. (16/3 p., 3 lep.) dobott 6 pontnál többet - kicsit "ráijesztett" a miskolci lányokra. A vendégek aztán egy 10-4-gyel a negyed végére 20 pontos előnyt szerezve eldöntötték a találkozót, és Kádas B. (18/12 p., 4-4 lep. és gp.), Márkusz L. (17p., 5 lep., 6 gp.), Papp L. (12 p., 9 lep.) és Fárbás E. (12 p., 7 lep.) eredményességére építve végül biztosan győztek.

Ajka - Szolnoki MÁV SE 110-48

Végig nagy fölényben játszva győzte le Balogh J. (20/12 p., 5 lep.), Tápai A. (19 p., 6 lep., 4 gp.), a tripla-dupla közelében járó Shirian F. (16 p., 22 lep., 3 ea., 8 gp.) és Varga A. (13/9 p., 11 lep., 7 gp), valamint Horváth A. (13/3 p.) vezérletével simán az Ajka az elsősorban Nemeskéri-Kutlán N. (17/6 p. - 18 mk. -, 5 lep.) és Csordás R. (10 p. - 11 mk. -, 3 ea.) találataira támaszkodó szolnokiakat.