Női Amatőr: Először nyertek a bajai lányok
21
2022
2022. november 21.  |  10:50
Egy igazán meglepő eredmény született a Női Amatőr NB I-ben a múlt hétvégén: a zöld csoportban a hétközben az MTK-TFSE otthonában nagy küzdelemben alulmaradó Ajka a heti második meccsén simán nyert az addig veretlen Zsíros Akadémia otthonában. A piros csoportban Szegeden a Baja győzött a találkozón nyeretlenül pályára lépő két együttes összecsapásán, a fehérben pedig a Csata a vártnál jóval simábban, könnyedén verte az eddig jól szereplő győrieket.

Kiss Lenke KA - NKA Universitas PEAC II. 73-92

A 28-15-re megnyert harmadik negyedre, valamint A. Olawuyi (20/9 p., 18 lep., 6 szl., 4 ea.) és Orbán A. (20 p., 3-3 lep. és ea., 9 szl.) ponterősségére építve arattak magabiztos győzelmet a pécsiek a Keszte S. (27 p., 9 lep.)-Ozsvárt K. (16/6 p., 4 lep.) kettős vezette KLKA otthonában.

PINKK-PVSK U23 - TFSE-MTK U23 114-66

Minden negyedet megnyerve úgy aratott közel 50 pontos győzelmet a pécsi együttes, hogy nem kevesebb mint 7 játékosa - Borbás P. (27/9 p., 12 lep.), Schmidt L. (16 p., 3 szl., 4 gp.), Árvai N. (13/3 p., 3-3 lep. és szl., 5 ea.), Vincze N. (12/6 p., 3 lep.), Pucz E. (12/6 p., 3 ea., 6 gp.), Bunyik L. (10 p., 5 lep., 3 szl.) és Bojtár B. (10 p., 5 gp.) szerzett kétszámjegyű pontot. A fővárosiaktól ugyanezt csak Kelemen B. (17 p., 5 lep.), Szabó E. (14/12 p. - 16 mk. -, 6 ea.) és Budai Zs. (11 p., 8 lep. 3 gp.) mondhatja el magáról.

Szegedi KE - Bajai NKK 65-71

Az első félidőben szerzett 10 pontos előnyére, valamint Hilcz A. (25/18 p.), Tamás G. (16/6 p. - 19 mk. -, 4 lep., 3-3 szl. és gp.) és a látványos dupla-duplával jelentkező Scherer D. (15 p., 20 lep.) ponterősségére alapozva diadalmaskodott a nyeretlenek találkozóján a Baja. A harmadik negyed hajrájában 4 pontra megközelítette ellenfelét a Vér A. (12/6 p., 3 lep.)-Balatoni Z. (12 p., 6 lep.)-Felföldi L. (10/6 p., 11 lep., 3 szl.) trió vezette Szeged. A záró etapra 6 pontos vendég előnnyel fordultak a csapatok, de ebben a hazaiak nem tudtak igazán közel kerülni ellenfelükhöz, így a Baja megszerezte első győzelmét.

Fehér csoport

Csata DSE - UNI Győr SzSE 88-39

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást, a harmadik etapban több mint 30 pontot verve az időnként egyemberes csapat benyomását keltő, a pontok csaknem a felét jegyző Rozmán L. (18/9 p., 5 ea., 3 gp.) vezette győriekre aratott Toman D. (22/12 p., 4-4 szl. és gp.), Toman R. (15/9 p., 5 lep.), Gábor L. (12 p., 3-3 lep. és ea.) és Szörényi L. (10/6 p. - 11 mk.) kosaraira alapozva fölényes győzelmet a Csata.

SzPA-HSE - Törekvés SE 52-74

Az első félidőben még a főként Takács E. (15/3 p., 4 szl., 7 ea.) és Balsay R. (13 p., 10 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó SzPA tartotta a lépést a vendégekkel, ám szünet után már egyértelműen a Dobos K. (12/6 p., 3 gp.)-Strbik F. (11/3 p., 6 lep.)-Egri Zs. (10-10 p. és lep., 4-4 szl. és ea.) trió vezette vendég együttes törekvései jutottak érvényre.

Radobasket Törökbálint - ZTE NKK 57-87

A nagyrészt Budai D. (21 p., 14 lep., 3-3 szl. és ea.) és Siklós D. (10 p., 3-3 lep. és ea.) eredményességére építő hazaiak csupán a harmadik negyedben játszottak igazán jól, voltak egyenrangú ellenfelei a zalaiaknak - sőt, ezt a szakaszt meg is nyerték -, így Jurkó N. (22/3 p., 6 lep.), Balogh V. (20/6 p., 4 lep., 3 gp.), Horváth F. (12 p., 7 lep., 3 szl.) és Molnár H. (11/3 p., 8 lep., 3 szl.) vezérletével 30 ponttal győzött a ZTE.

Dávid Kornél KA - Százhalombattai KSE 75-64

A 25-15-re megnyert harmadik negyednek, valamint nagyrészt Zele D. (25 p., 11 lep.), Frindt N. (14/6 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.), Szőke C. (12/12 p., 4-4 ea. és gp.) és Vas B. (11/9 p.) kosarainak köszönhetően győzte le a DKKA a Bozsó K. (21/3 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.) és Süle K. (18/3 p., 6 lep., 4 szl.) ponterős játékában bízó Százhalombattát.

MTK-TFSE - Ajka 69-59

A sokkal jobban, pontosabban kezdő hazaiak a nyitó negyed közepén 10 pontos előnyt szereztek. Ezt követően fokozatosan talált magára az elsősorban Varga A. (13/6 p., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) és Horváth A. (11/6 p., 5 lep., 4 ea.) eredményességére építő vendég Ajka, amely előbb szünetig 4 pontra faragta hátrányát. Térfélcsere után mondhatni lendületben maradtak a vendégek, akik 12-4-gyel indítva 4 pontos előnyt szereztek. Erre egy 10-2-vel reagált a Király A. (18/6 p., 5 lep., 4 ea.), Herman A. (14/9 p.) és Dúl T. (14/6 p., 4 szl., 3 ea., 5 gp.) ponterősségében bízó MTK-TFSE, amely így visszaszerezte szünetbeli előnyét. A záró etapban előbb 1 pontra feljött az Ajka, majd egy 4 triplára épített 14-7-es rohammal a hazaiak megtörték szívósan küzdő ellenfelük ellenállását, és végül 10 ponttal megnyerték a fordulatos találkozót.

Szolnoki MÁV SE - Vasas Akadémia II. 42-137

A vendégek végig nagy fölényben játszva úgy arattak csaknem 100 pont különbségű győzelmet, hogy nem kevesebb mint 9 - Van Rijs J. (18 p., 4 lep., 6-6 szl. és gp.), Villányi D. (15 p., 13 lep., 3 szl., 4 gp.), Igaz E. (15 p., 4 lep.), Kádár O. (14 p., 7 lep., 3 ea.), Láng-Miticzky B. (14 p., 4-4 szl. és gp.), Vágó A. (13/3 p., 4 szl.), Szilvássy L. (11 p., 9 lep.), László R. (11 p., 6 szl., 4 ea.) és Kémény S. (10 p., 3-3 lep. és szl.) - játékosuk ért el kétszámjegyű pontot. Hazai részről ezt mindössze ketten, Márki L. (16/3 p., 14 ea.) és Nemeskéri-Kutlán N. (10 p. - 11 mk. -, 4-4 lep. és szl., 3 ea.) mondhatták el magukról.

Kecskeméti KC - DEAC 58-72

Az első félidőt a hazaiak Pettner H. (16 p., 13 lep., 4-4 szl. és ea.) és Hermann A. (10 p., 5 ea.) révén kiegyenlítetté, végig szorossá tudták tenni. A harmadik negyedet azonban egy 16-1-es bő 6 perccel kezdve a debreceniek Baczuk V. (16/3 p., 5-5 lep. és ea., 6 szl.), Kovács R. (10/6 p., 4 ea.) és Szabados D. (10/3 p., 6 lep., 4 ea.) vezérletével eldöntötték a találkozót.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Ajka 49-83

A hazaiak - akiktől egyedül Fodor L. (15/3 p., 5 lep., 3 gp.) jutott 10 pont fölé - csak a második negyedben nőttek föl a feladathoz, és voltak egyenrangú ellenfelei a héten második bajnokiját játszó Ajkának. A vendégek Shirian F. (17 p., 10 lep., 4 gp.), Munteán L. (16/6 p., 5 lep.), Varga A. (12/9 p., 3 lep., 6 gp.), Kutrik D. (11/3 p.) és Kalocsai D. (10 p., 8 lep., 3 ea., 8 gp.) kosaraira alapozva simán győztek.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr. - tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk