Női Amatőr: A hajrában dobott triplákkal győzte le a Százhalombatta a ZTE-t
14
2022
2022. november 14.  |  11:18
Akadt jó néhány elég egyoldalú találkozó a múlt héten a Női Amatőr NB I-ben, de néhány igen színvonalas összecsapásra is sor került. Ilyen volt a piros csoportban a KLKA-PINKK, a fehérben a Győr-DKKA és a Törekvés-Csata találkozó. A játékhét legizgalmasabb találkozóját is a fehér csoportban játszották: a Százhalombatta két, végjátékban dobott triplával győzte le a Zalaegerszeget.

BEAC Újbuda - BKG Príma Szigetszentmiklós II. 72-57

A mérkőzés - amelynek a Zsámár testvérek egymás elleni küzdelme adott némi pikantériát - második negyedének közepéig a BKG Takács D. (20/3 p., 4 lep., 5 ea.), Gróf J. (14 p. - 15 mk. -, 16 lep.) és Zsámár P. (14/6 p. - 22 mk. -, 6 lep., 4 szl., 3 ea.) ponterőssége révén tartotta a lépést a BEAC fiataljaival. A félidő hajrájában egy 14-2-es futással megnyugtató, 15 pontos előnyt szerzett szünetre a BEAC. A második félidő már kiegyenlített játékot hozott, az első félidő hajrájában mutatott pár perc jó játékának, valamint nagyrészt Orosz Zs. (20/6 p., 7 lep., 3-3 gp. és szl., 6 ea.), Katona B. (12/9 p., 3-3 lep. és ea., 4 szl.) és Bálint P. (10 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.) eredményességének köszönhetően a BEAC nyerte a találkozót.

Kiss Lenke KA - PINKK-PVSK U23 71-79

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékukra, valamint nagyrészt Borbás P. (18/6 p., 10 lep.), Árvai N. (17/6 p.), Kovács K. (17/3 p., 17 lep., 4 gp.) és Bojtár B. (11/6 p., 5 lep., 6 szl.) kosaraira alapozva tudtak nyerni a PINKK fiataljai az Ozsvárt K. (16/9 p., 11 lep., 3 szl.)-Keszte S. (15 p., 9 lep.)-Szabó E. (13/9 p., 7-7 ea. és gp.)-Tóth F. (11/6 p., 4 lep.) kvartett vezette Kiss Lenke KA csapatának otthonában.

NKA Universitas PEAC II. - Szegedi KE 87-63

Az első három negyedben Orbán A. (17/3 p. - 20 mk. -, 4 lep., 5 szl.), Kötő L. (15 p., 4 lep., 6 szl., 3 gp.), Bercsi L. (11 p., 5 lep.) és Nagy R. (10/3 p., 4 lep.) vezérletével nagy fölényben játszva simán nyert a negyedik negyedben Vér A. (13/6 p. - 15 mk. -, 8 lep.), Felföldi L. (12/12 p., 5-5 lep. és ea.), Bognár-Szabó R. (11/9 p., 4-4 lep. és gp.) és Vér V. (11 p., 14 lep., 3 ea.) jóvoltából a veresége mértékén egész sokat "kozmetikázó" Szeged ellen.

TFSE-MTK U23 - BKG Príma Szigetszentmiklós II. 32-84

Az egy híján 30 ponttal megnyert nyitó negyeddel alapozta meg az első három negyedben nagyrészt Duka L. (25/6 p., 12 lep., 3 szl., 4 gp.), Gróf J. (21 p., 9 lep., 3 ea.), Takács D. (13 p., 10 lep., 3 ea., 6 gp.) és Zsámár P. (11/3 p., 4 lep.) kosaraira alapozva egyértelműen vendéglátója fölé növő BKG a fölényes győzelmét. A hazai együttes - amelynek két legeredményesebb játékosa Galli-Hirling B. (8 p., - 10 mk. -, 13 lep., 4 szl.) és Soós R. (8 p. - 12 mk. -, 5 ea.) volt, csupán a negyedik negyedben tudta kiegyenlítetté tenni a játékot.

Bajai NKK - MAFC 51-77

Az első három - de különösen a harmadik - negyedben a MAFC elsősorban Aradi Zs. (23 p., 6 lep., 3 gp.), Suppán A. (13/3 p. - 16 mk.), Karlócai J. (12/6 p., 11 lep., 5 gp.) és Hercze Sz. (10/6 p., 5 lep., 3 szl.) jóvoltából rákényszerítve akaratát a Hilcz A. (23/18 p.)-Kucsora R. (12 p. - 13 mk. -, 5 lep., 6 ea.) duó vezette hazaiakra biztosan győzött.

Fehér csoport

ELTE Fortis - Radobasket Törökbálint 81-59

Minden negyedet megnyerve aratott Bogdán R. (16/9 p., 4-4 lep. és szl.), Vári A. (15 p., 4 lep., 3 szl.), Simoncsik P. (14/12 p.) és Kiss A. (11 p., 4 lep., 3-3 szl., ea. és gp.) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet a Fortis a jórészt Budai D. (24 p., 15 lep.), Török D. (10 p., 6 lep., 7 ea.) és Kovács L. (10 p. - 11 mk. -, 5 lep.) pontjaiban bízó Radobasket ellen.

Százhalombattai KSE - ZTE NKK 71-65

A szoros, kiegyenlített első félidőt követően a második elején egy 17-4-es 7 percet "repesztve" 15 ponttal elléptek a Katona B. (21/9 p., 3 lep.)-Bozsó K. (15/6 p., 3-3 lep. és szl., 5 gp.)-Süle K. (13/6 p., 11 lep., 4 bl.) trió vezette hazaiak. A negyed végén egy 8-2-vel 10-en belülre került a Jurkó N. (20 p., 10 lep.) és Horváth F. (14 p., 11 lep., 4 ea.) ponterősségére építő ZTE. A záró etap elején tartotta 10 pont körüli vezetését a hazai együttes, majd a vendég zalaiak a negyed közepétől egy 12-2-t "repesztve" úgy másfél perccel a befejezés előtt ledolgozták hátrányukat. Az összecsapás két hazai hárompontossal, így 6 pontos százhalombattai sikerrel zárult.

Törekvés SE - Csata DSE 73-92

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint javarészt Toman R. (22/6 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea.), Jánosi V. (17/3 p., 7 lep.), Kastl D. (15 p., 10 lep., 4 gp., 3 bl.), Szörény L. (14/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.) és Vladár R. (14 p., 8 lep.) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a Csata a szünet után elsősorban Egri Zs. (21 p., 4 lep., 5 szl.), Darázsi D. (12 p. -  13 mk. -, 3-3 lep., gp. és szl., 4 ea.) és Dobos K. (12 p. - 15 mk. -, 4 szl.) jóvoltából a feladathoz és ellenfeléhez felnövő Törekvést.

UNI Győr SzESE - Dávid Kornél KA 75-88

Hiába bizonyult a hazaiak játékosa, Chroméj H. (26/3 p., 5 lep., 6 szl.) a mezőny legeredményesebb kosarasának, a vendéglátók részéről rajta kívül egyedül Bánszegi B. (11/3 p., 4 lep.) jutott 10 pont fölé. A csapatként "több lábon álló", a szünetig 7 pontos előnyt szerző, Szőke C. (22/12 p., 3-3 ea. és gp.), Frindt N. (21/15 p., 8 lep., 6 ea., 5 gp.), Zele D. (21 p., 13 lep., 3 ea.) és Dávid M. (16/3 p., 4-4 lep., ea. és gp.) ponterősségére, valamint a végül 49-34-re megnyert pattanózásra építő vendégek gyakorlatilag a hajráig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket. A végjátékban ezt még növelve végül 13 ponttal nyerték a színvonalas találkozót.

Vasas Akadémia II. - Kecskeméti KC 104-52

Minden negyedet megnyert, a páros szakaszokban Van Rijs J. (28/3 p., 10 lep., 5 szl., 3 ea., 4 gp.), Salamon Zs. (16 p., 10 lep., 5 gp.), Kemény S. (14 p., 3 lep.) és Madár K. (12 p. - 13 mk. -, 9 lep., 3-3 bl. és szl.) vezérletével nagy fölényben játszott, és nyert simán a Vasas. A vendégektől egyedül Tózer-Nemes B. (19/3 p., 6 lep., 3 szl.) jutott 10 pont fölé.

DVTK U23 - Ajka 71-51

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá Aho T. (14/3 p., 4 szl., 3 gp.), Fárbás E. (13/3 p., 12 lep.) és Oláh F. (10/3 p., 3 szl.) eredményességének köszönhetően győzték le simán, 20 ponttal a diósgyőri fiatalok azt az Ajkát, amelyből egyedül Shirian F. (10 p., 8 lep., 3 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Nyíregyházi Kosársuli - Szolnoki MÁV SE 105-54

Végig nagy fölényben játszva, minden negyedet legalább 10 ponttal megnyerve aratott Karakó D. (32 p., 6 lep., 4-4 szl. és gp.), Mátyás E. (18 p., 6-6 lep. és gp.), Arad Zs. (14 p., 6 lep., 3 gp.) és Bernáth L. (13 p., 3 ea.) vezérletével fölényes, több mint 50 pontos győzelmet a Nyíregyháza. A vendégektől egyedül Csordás R. (17 p.) jutott 10 fölé.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr. - tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk