Férfi NB I B: Most a Cegléd borította a papírformát
14
2022
2022. november 14.  |  09:30
A PVSK a Megyeri Tigrisek elleni 40 pont fölötti diadallal próbálta feledtetni szigetszentmiklósi botlását, múlt heti legyőzője, a BKG viszont meglepetésre kikapott Cegléden a férfi másodosztály piros csoportjában. A zöldben a Budafok a Dunaharaszti kárára javított múlt hétvégi első veresége után, a hétvége legizgalmasabb mérkőzését pedig Bonyhádon játszották, ahol a nagyot hajrázó Tiszaújváros egyetlen ponttal nyert.

Jászberényi KSE - Veszprémi KK 85-54

Jobban kezdett, s 9-4-re ellépett a Veszprém, majd rendezték soraikat a hazaiak, de a nyeretlen, ám a napokban erősítő, s ezúttal elsősorban Szabó P. (14/6 p., 4-4 lep., ea. és gp.) és Orgona G. (11/3 p., 5 lep.) pontjaiban bízó vendég együttes a nyitó etapban még tartotta a lépést a jászságiakkal. A két középső szakaszban aztán, ahogy mondani szokás, csak egy csapat volt a pályán, ezt periódust 52-17-re nyerve a Jászberény Kucsora Cs. (18/9 p.), Mester M. (12/6 p.) és Csík R. (10/3 p., 3 lep., 7 gp.) vezérletével eldöntötte a mérkőzést.

CKE - BKG Príma Akadémia 97-83

A páros szakaszokban nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, valamint jórészt a dupla-dupla közelében járó Tóth Z. (23/9 p., 3-3 lep. és ea., 9 gp.), valamint Lógár B. (15/9 p., 8 lep.), Csaba Gy. (13 p., 5 lep.), S. Karavdic (12/6 p., 7 lep.) és Velkey J. (11/3 p., 3 lep., 4-4 ea. és gp.) eredményességének köszönhetően győzte le a Cegléd az előző fordulóban a PVSK-t veretlenségétől megfosztó BKG csapatát. Nagy Bo. (38/12 p., 8 gp.) személyében ugyan a vendégektől került ki a mezőny legeredményesebb játékosa, ám rajta kívül a BKG-ból csak Plézer G. (14/6 p.) és Nagy Be (14/3 p. - 15 mk. -, 5 lep., 7-7 szl. és gp.) jutott 10 pont fölé, így a lepattanózást "döntő fölénnyel" 45-21-re nyerő Cegléd biztosan győzött.

MAFC - TF-BP 94-75

Az első három negyedben Tóth P. (24/12 p., 3-3 lep., szl. és ea.), Buzás B. (14/9 p., 3-3 ea. és gp.), Biber Á. (14 p., 6 lep., 4 szl., 5 gp.) és Polgárdy Á. (10/3 p., 4 lep., 3 ea., 5 gp.) vezérletével kézben tartva a játék irányítását nyerte biztosan a MAFC a fővárosi derbit a nagyrészt Anda D. (15 p., 10 lep., 4 ea.), Oroszi B. (14/6 p., 3 lep.), Szántó D. (13/3 p., 4 lep., 7 ea., 5 gp.) és Dancsecs A. (13/3 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl., 5 gp.) kosaraira alapozó TF-BP ellen.

PVSK-VEOLIA - Phoenix-MT Fót 111-70

Az első negyedben még tartotta a lépést az élvonalból kieső pécsi együttessel a zöldből a pirosba jutó, s ezúttal leginkább Katona B. (23/3 p., 5-5 lep., ea. és gp.), Varga D. (16 p., 9 lep.) és Bonifert D. (12/3 p., 8 lep., 7 ea.) pontjaiban bízó Megyeri Tigrisek. A második szakasztól már egyértelműen a Juhos L. (21/9 p., 8 lep.)-C. Harler (16/3 p., 3 lep.)-Halász Á. (12/6 p., 5 szl., 11 gp.)-Bíró O. (12/6 p., 4 gp.)-Antóni Cs. (11/9 p., 3 lep.) "ötösfogat húzta" PVSK akarata érvényesült, amely fölényes győzelemmel javított a múlt hétvégi szigetszentmiklósi veresége után.

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed UNI Győr 90-84

A harmadik negyedben nyújtott remek támadójátékára - 32 pontot szerzett ekkor -, valamint nagyrészt Varga Z. (26/15 p., 7 lep., 5 gp.), Varga Á. (19/9 p., 10 lep., 6 gp.), Kelemen B. (18/6 p., 8 lep., 3-3 szl. és gp.), Borbáth Cs. (15/9 p., 4 lep., 3 gp.) és Bálint E. (11/3 p., 6 lep., 4 ea.) kosaraira alapozva győzte le a Hódmezővásárhely az elsősorban Hágen T. (19/6 p., 6 lep., 4 szl.), Sonyák B. (15/3 p., 7 lep.), Kámán B. (14/9 p., 3 ea., 5 gp.) és Kámán K. (13/3 p., 6 lep, 3 gp.) jóvoltából az utolsó pillanatig szívósan küzdő győri legénységet.

NYÍKSE - Dávid Kornél KA 65-71

Ellentétes félidőket hozott az újoncok mérkőzése. A szünetig nagyrészt Bata O. (19/9 p., 4-4 lep. és ea.), J. Dardevics (13 p.), Szalczgruber Á. (12/3 p., 3-3 szl. és ea.) és Molnár D. (10/3 p. - 12 mk. -, 3 lep.) révén szerzett közel 20 pontos előnyéből hatot megtartva tudott nyerni a DKKA a szünet után a Gáspár B. (15/3 p., 7 lep., 3 szl., 6-6 gp. és ea.)-Cvijin P. (11/3 p., 2 lep.) kettős vezetésével feljavuló és a mérkőzést szorossá tevő NYÍKSE otthonában.

Budafok - Dunaharaszti MTK 104-83

A két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzte le K. Swanson (27/3 p., 9 lep.), Siklós O. (16/3 p., 4 szl., 3 gp.), Garai G. (15/15 p.) és a dupla-duplát elérő Tursics K. (10/6 p., 12 gp.) vezérletével biztosan a Budafok a nagyrészt Burai R. (25/15 p., 3-3 lep. és ea.), az igen "izmos" dupla-duplával "jelentkező" Boinitzer D. (18/3 p., 19 lep., 4 ea., 3 gp.), valamint Mészáros B. (15/6 p., 3 ea.) és Simonics O. (10/3 p.) találataira támaszkodó Dunaharasztit.

Pénzügyőr SE - KTE-Duna Aszfalt U23 68-55

Az első három negyedben leginkább Széphelyi T. (15/3 p., 4 lep.) és Horváth B. (10/6 p., 5 gp.) jóvoltából rákényszerítette akaratát a kecskeméti fiatalokra a Pénzügyőr gárdája, amely 14 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ezt azonban egy 11-2-es bő 3 perccel indítva 5 pontra felzárkóztak a főként Tóth B. (14/3 p., 9 lep., 5-5 ea. és gp.) és Fazekas M. (10/3 p.) pontjaiban bízó, amúgy tartalékos összetételben pályára lépő vendégek. Ekkor újítani tudott, s a szakasz közepén egy 8-0-lal eldöntötte a mérkőzést a Pénzügyőr.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 67-68

Az első negyed remek támadójátékának köszönhetően félidőben 6 ponttal vezetett a Bonyhád. Térfélcsere után rendezte védekezését a Tiszaújváros, amely a harmadik negyedben 10 ponton tartva a hazaiakat fordított. A záró etapot azonban 8-1-gyel kezdve visszaszerezték a vezetést a vendéglátók. A hajrá érdekesen alakult, előbb 1 pontra visszajött a Tiszaújváros, majd ismét megugrott a Bonyhád. A végjátékra újra "feltámadt" a Phoenix gárdája, amely egy 7-1-gyel a maga javára fordította a találkozót.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr. - tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk