Férfi NB I B: Nincs már veretlen csapat a férfi másodosztályban
07
2022
2022. november 7.  |  11:49
A makulátlan mérlegek megfosztásának hétvégéjén vagyunk túl az NB I B-ben. A piros és a zöld csoportban egyaránt 1-1 csapat, előbbiben a PVSK-VEOLIA, utóbbiban pedig a Budafok várta veretlenül a fordulót, ám a pécsiek a BKG, a budafokiak pedig a Dávid Kornél KA otthonában "hagyták" veretlenségüket. A piros csoportban a DEAC hét közben az NKA Pécs együttesét veretlenségétől megfosztó gárdája kikapott a TF-BP otthonában, az NKA pedig a MAFC-on "vett elégtételt" a hétközi vereségéért. Ami a zöld csoportot illeti, ott már nemcsak veretlen, de immáron nyeretlen együttes sincs már: a NYÍKSE utóbbi hetekben erősítő gárdája remek második félidei játékával a Bonyhád elleni magabiztos sikerrel megszerezte első győzelmét.

Óbudai Kaszások - JKSE 83-78

Végig kiélezett, szoros mérkőzést nyert meg a valamivel pontosabb negyedik negyedbeli játékának, no meg leginkább a remek dobóformát kifogó Varsányi Á. (24/21 p. - 7/9 tr. -, 3 gp.), valamint Boros M. (19/9 p., 3 lep., 7 ea., 5 gp.), Armaghani Á. (15/6 p., 7 lep., 3 szl., 4 gp.) és Bartos B. (12/6 p., 8 lep) kosarainak köszönhetően az Óbuda a nagyrészt Homoki D. (21/6 p., 13 lep., 5 ea.), Kucsora Cs. (11/3 p., 4 ea., 3 gp.), a tripla-dupla közelében járó Csík R. (11/3 p., 9 lep., 7 gp.) és Rosic U. (10 p., 3 ea.) pontjaiban bízó jászságiak ellen.

Veszprémi KK - Vasas Akadémia 59-81

Az első félidőben még a nagyrészt Szabó P. (20/15 p., 3-3 lep. és szl.) és Birkás A. (14 p., 7 ea.) ponterőssége révén tartani tudta a lépést a Veszprém a fővárosokkal. A harmadik negyedben aztán "robbantott" a Vasas és Fekete V. (22/18 p.), Radics G. (12/3 p., 4 lep., 3 szl.), Marcikic L. (11/3 p., 11 lep., 5 ea.) és Andrássy G. (10 p., 4-4 lep. 3 szl.) vezérletével végül magabiztos győzelmet aratott.

TF-BP - DEAC U23 92-75

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint Anda D. (26 p., 15 lep., 4 gp.), Dancsecs A. (21/9 p., 4-4 lep. és szl., 8 ea., 6 gp.), Oroszi B. (16/12 p., 6 lep., 3 szl.), Nagy Sz. (11/3 p., 5 lep.) és Csikós B. (10/9 p.) eredményességére, valamint a gárda játékát ezúttal is remekül szervező Szántó D. (7/3 p., 6 lep., 4 szl., 7 ea., 17 (!) gp.) mezőnymunkájára, irányító játékára alapozva győzte le a TF-VP a bajnokság eddigi meglepetéscsapatát. A DEAC fiataljaiból az első félidő alapján úgy tűnik, sokat kivett a hétközi NKA elleni bravúr. A harmadik negyedben a Neuwirth B. (16/9 p., 4 lep., 3 szl.)-Gáspár M. (12/3 p., 9 lep., 4-4 szl. és ea., 3 gp.), Balázsi S. (12 p., 5 lep.)-Hőgye P. (11/3 p.) kvartett vezette hajdúsági legénység 10 pontra felzárkózott, sőt a záró etapot kosárral indítva a lélektani határon belülre került. Egészen a végjátékig állandósult a 10 pont körüli különbség, amikor egy 7-0-lal végleg eldöntötte a találkozót a TF-BP a hajrára az üldözésébe - no meg talán az NKA hétközi legyőzésébe is - belefáradó debreceniekkel szemben.

BKG Príma Akadémia - PVSK-VEOLIA 94-77

Az első félidő hajrájáig fej-fej mellett haladtak a felek. Ekkor egy 8-0-s rohammal megugrott, s szünetben 6 ponttal vezetett a BKG. A második félidőt egy veretlen éllovashoz méltó 13-2-es "száguldással" kezdve fordított, s 5 ponttal ellépett a vendéglátóktól az ezúttal leginkább C. Harler (22/9 p.) és Halász Á. (12/6 p., 4-4 lep. és szl., 3 ea., 7 gp.) pontjaiban bízó PVSK. Ez azonban nem törte meg a BKG nagyrészt a jó dobóformát kifogó Nagy Bo. (28/21 p. - 7/12 tr. -, 5-5 szl. és ea., 8 gp.), valamint Nagy Be. (16/9 p., 3-3 lep. és ea., 8 gp.), F. Lilaj (16 p., 5 lep., 4 szl.) és Plézer G. (14/3 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.) találataira támaszkodó együttesét, amely a harmadik negyed hajrájában ledolgozta hátrányát. A szakasz 2 pontos pécsi vezetéssel zárult. A negyedik negyed első fele újabb fordulatot hozott: a hazaiak egy 12-4-es bő 3 percet "repesztve" 6 pontos előnyt építettek föl maguknak. Két triplával hamar egyenlített a PVSK, ám erre egy szédületes 13-0-lal reagálva a BKG eldöntötte a mérkőzést a maga javára, elvéve a PVSK veretlenségét, ami azt jelenti: nincs már veretlen csapat a csoportban.

Nagykőrösi Sólymok KE - Phoenix-MT Fót 80-86

A nyitó negyed hajrájáig váltott vezetéssel haladt a két együttes, majd a szakasz hajrájában a vendégek egy 13-1-gyel gyakorlatilag "állva hagyták" a Sólymok együttesét, és a nyitó etapban ezzel a rohammal megszerzett 10 pont fölötti vezetésület szünetig meg is tartották. A második félidő a Megyeri Tigrisek triplájával indult, ám ezt egy 9-0-s Sólymok-roham követte, s 5 pontra felzárkózott a Lakosa Á. (29/12 p., 12 lep., 3 ea., 4 gp.), Kocsis A. (13 p. - 14 mk. -, 3 lep., 4-4 szl. és ea.) és Timkó N. (10 p., 12 lep., 2-2 ea. és bl.) eredményességére építő vendéglátó. A szakasz közepén újítottak, s egy 5-0-s "részhajrával" 10 egységnyire növelte előnyét a vendég gárda, és a negyed végén is ennyivel "ment" a Phoenix. A záró etapot 7-3-mal kezdve 6 pontra jöttek föl a hazaiak, ám újított, és egészen a hajráig tartotta 10 pont körüli előnyét a Megyeri Tigrisek gárdája, amelyből öten is - Katona J. (17/6 p., 9 lep., 4 szl., 3 ea.), Bonifert B. (15/6 p., 13 lep., 5 ea.), Nagy G. (13/9 p.), Bus I. (12/6 p. - 14 mk. -, 5 lep., 3 ea., 6 gp.) és Varga D. (12 p., 8 lep., 4 ea.) - 10 pont fölé jutottak. Ekkor egy 10-2-vel 2 pontra csökkentette hátrányát a Sólymok, ám fordítani nem tudott - a végjátékot 7-3-mal lehozva nyertek a vendégek.

Salgótarjáni KSE - CKE 84-74

Három negyedet szorosan megnyerve, egyet, a harmadikat pedig döntetlenre "adva" győzte le a Molnár M. (20 p., 3 gp.)-Dragasevic V. (15/9 p., 7 lep., 3 gp.)-Takács A. (14/6 p., 5 gp.)-Geiger B. (10/6 p - 2/2 du., 1/1 tr., 3/3 bü.) kvartett vezetésével a Salgótarján a Tóth B. (21/6 p., 5-5 lep. és gp.) és Csaba Gy. (14 p., 8 lep., 5 ea., 4 gp.) ponterősségében bízó ceglédieket.

NKA Pécs - MAFC 101-74

Az első félidőben tartotta a lépést a hétközi debreceni veresége után javítani próbáló NKA csapatával a Buzás B. (16/9 p., 4 ea.), Tóth P. (10/3 p., 3-3 szl. és gp., 6 ea.), Pintér D. (10/6 p.) és Csapai P. (10 p., 4 ea.) kosaraira alapozó MAFC. A pécsi legénység azonban leginkább Meleg G. (21/3 p., 8 lep., 5 szl.), Rátvay B. (16 p., 4 lep.), Lados E. (12 p. - 10/10 bü. -, 6-6 lep. és gp., 4 ea.), Benke K. (11/3 p., 6 lep., 4 szl.) és Kazy B. (10/6 p.) jóvoltából "hengerelt" a harmadik negyedben, amelyet 36-13-ra megnyerve eldöntötte a találkozót.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 82-63

Minden negyedet - volt, amelyet 3, de akadt, amelyet 8 ponttal - megnyerve győzte le S. Rosemond (24/15 p., 12 lep., 3-3 szl. és ea., 7 gp.), Lakatos P. (14 p., 4 lep.), Bán T. (11/9 p., 6 lep., 4 ea., 3 gp.) és Rákosi K. (10/6 p. - 14 mk. -, 8 lep., 3 ea., 4 gp.) vezérletével a Tiszaújváros a leginkább Bálint E. (13/3p., 3-3 lep. és szl.) és Kelemen B. (13/3 p., 3 lep.) pontjaiban bízó vásárhelyi együttest.

Agrofeed UNI Győr - Pénzügyőr SE 75-83

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb, valamint Koflanovics K. (19/15 p., 3 lep.), Kerkai Á. (19/3 p., 8 lep.) és Barócsi Á. (13/3 p., 9 lep., 3 gp.) eredményes játékának köszönhetően tudott nyerni a Pénzügyőr a Kámán B. (19 p., 8 lep., 3 ea., 6 gp.)-Sonyák B. (18 p., 3 szl.)-Kámán K. (15/6 p., 5 lep.) trió vezette, távolról igen gyengén (2/19, 10,5%) célzó győri együttes otthonában.

Dunaharaszti MTK - MEAFC-Miskolc 75-84

Szünetben biztosan vezetett 13 ponttal az első 20 percben a játékot Szögi Á. (22/9 p., 3 szl., 8 gp.), Lippai Sz. (17 p.), Csák B. (13/12 p., 4 lep,) és Kozák M. (12 p., 6 lep., 4 szl., 3-3 gp. és ea.) vezérletével irányító vendég miskolci gárda. A fordulás óriási fordulatot hozott: magára talált, s fordított a nagyrészt Boinitzer D. (15/3 p., 11 lep., 3-3 ea. és gp.), Mészáros B. (12/6 p., 3-3 lep., ea. és gp.), Fekete B. (10/3 p.) és Burai R. (10 p., 4 ea.) eredményességére építő Dunaharaszti, amely 2 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek elején azonban a hazaiak több mint 4 percen át nem tudtak pontot szerezni, s egy 11-0-lal "döntő csapást" mérve a Dunaharasztira a vendégek a maguk javára fordították az érdekes, fordulatos összecsapást.

NYÍKSE - Atomerőmű KSE Bonyhád 71-51

Az első negyedet "elvitte" 6 ponttal Baki S. (22/9 p., 7 lep.)-Szalai M. (12/6 p., 7 lep., 4 ea.) kettős vezette esélyes Bonyhád, majd a küzdelmes második etapban megfelezte a hátrányát a NYÍKSE. A második félidőben meglepetésre nagy fölénybe kerültek a hazaiak, akik végül egységes csapatjátékkal, leginkább Cvijin P. (14/6 p., 7 lep., 3 gp.), Asztalos I. (12 p., 11 lep.) és Tisza B. (11/3 p. - 15 mk. -, 4 lep., 3 gp.) kosaraira alapozva egy magabiztos, kerek 20 pontos diadal formájában megszerezték első győzelmüket.

Dávid Kornél KA - Budafok 73-67

Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben az összecsapásra veretlenül érkező Budafokra rákényszerítve akaratát 10 pont fölötti előnyt szerzett a jórészt Bata O. (16/3 p., 5-5 lep. és gp.), Somogyfoki P. (11/9 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.), Szalczgruber Á. (11/3 p., 3 szl.) és J. Dordevics (11 p., 12 lep.) pontjaiban bízó Dávid Kornél KA. A harmadik negyedben ugyan főként Piukovics B. (13/9 p.), Siklós O. (13 p., 12 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp.) és K. Swanson (12 p., 5 lep., 3 ea.) jóvoltából csökkentette hátrányát a Budafok, de a záró etapban úgy tűnt, biztosan nyer a másfél perccel a befejezés előtt 12-vel vezető DKKA. A végjátékban egy 8-1-gyel 5 pontra feljött a Budafok, de fordítani már nem tudott. Abban, hogy elvesztette veretlenségét a Budafok, erősen közrejátszott játékosainak az ezen a szinten bizony elég gyengének mondható (9/20, 45%) büntetőzése.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr. - tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk