Női Amatőr: Remek meccsen verte a Zsíros Akadémia az MTK-TFSE együttesét
07
2022
2022. november 7.  |  11:15
Érdekes héten van túl a Női Amatőr NB I mezőnye: akadt jó néhány egészen egyoldalú, nagy különbséggel befejeződő összecsapás, de voltak kimondottan színvonalas, izgalmas mérkőzések is. Ezek közül az élre a zöld csoportos Zsíros Akadémia - MTK-TFSE találkozó kívánkozik, amely látványos, színvonalas játékot hozott sok kosárral. A fehér csoportban újra kikapott a ZTE és a Dávid Kornél Akadémia, a Százhalombatta pedig izgalmas meccsen verte az ELTE Fortis együttesét. A piros csoportban a MAFC, bár "beragadt" a rajtnál, végül legyőzte az NKA Universitas PEAC II csapatát.

BEAC Újbuda - Szegedi KE 78-39

A szegediek - akiktől egyedül Felföldi L. (10/6 p. - 12 mk. -, 4 lep., 3 ea.) ért el 10 pontot - csak a harmadik negyedben nőttek fel a feladathoz, s voltak egyenrangú partnerei a Katona B. (19/9 p., 12 lep., 3 szl.)-Juhász A. (12 p., 5 lep.) kettős vezette BEAC-nak - amelyben mind a 9 játékos szerzett kosarat -, így sima hazai siker született.

MAFC - NKA Universitas PEAC II 63-55

A pécsi fiatalok 7-0-lal indítva szinte állva hagyták a MAFC-ot, de a negyed közepén magára talált, s egy 10-1-gyel fordított a vendéglátó. A fordulatos szakasz végén a vendégek vezettek 1 ponttal. Ezt követően egészen a harmadik negyed hajrájáig fej-fej mellett haladt a két csapat. Ekkor egy 11-2-vel elléptek a hazaiak - akik közül ugyan csak a mezőny legeredményesebb játékosa, Aradi Zs. (24 p., 6-6 lep. és ea., 4 gp.) jutott 10 pont fölé, ám mind a 9 pályára lépő játékosuk eredményesnek bizonyult - , s 7 pontos előnnyel várhatták a negyedik negyedet. A leginkább Orbán A. (15/6 p., 3 lep.) és Rátkai E. (11/3 p. - 12 mk. -, 6 lep., 4 ea., 5 szl.) találataira támaszkodó pécsi fiatalok nem törtek meg, a negyedik negyed közepére ledolgozták a hátrányukat, 50-50-nél abszolút fifty-fifty-nek tűntek az esélyek. Ezt követően azonban egy 8-0-lal ismét megugrott a MAFC, és a hajrában már nem adta ki kezéből a vezetést.

BEAC Újbuda - TFSE-MTK U23 89-49

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát a csapata pontjainak csaknem felét szerző Kelemen B. (24/3 p., 5 lep.) személyében a vendég együttes, a TFSE-MTK fiataljai közül egyedül ő jutott 10 pont fölé. A hazaiak a Juhász A. (15 p., 11 lep., 4 szl.)-Katona B. (14/6 p., 3 gp.)-Vita A. (12 p., 6 lep., 3 szl., 4 ea.) trió vezetésével, a páros negyedekben nagy fölényben játszva fölényes győzelmet arattak.

PINKK-PVSK U23 - BKG Príma Szigetszentmiklós II 91-74

A két középső szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Kovács K. (19 p., 9 lep. 3 ea.), Temes B. (18/6 p., 5 lep., 3 gp.), Szűcs L. (13/9 p., 10 lep., 5 gp.) és Pucz E. (12 p., 4 lep., 3 gp.) eredményes játékának köszönhetően győzték le a PINKK fiataljai a Gróf J. (26/6 p., 5 lep.), Takács D. (19/3 p.) és Duka L. (13/6 p., 12 lep.) vezetésével jól küzdő szigetszentmiklósiakat.

Szegedi KE - Kiss Lenke KA 61-76

A 23-12-re megnyert első negyedre, valamint nagyrészt Keszte S. (29 p., 7 lep., 4 ea.) és Ozsvárt K. (12/6 p., 7 lep., 3-3 szl. és gp.) eredményességére alapozva úgy győzte le biztosan a KLKA a főként Földing A. (14/6 p. - 17 mk. -, 8 lep., 3-3 szl. és gp.) és Bognár-Szabó R. (11/9 p., 9 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó szegedieket, hogy a pályára lépő 12 játékosa közül 10 is pontot dobott.

Fehér csoport

Sportdarázs-SMAFC - Radobasket Törökbálint 115-33

A soproniak végig nagy fölényben játszva úgy arattak több mint 80 pontos győzelmet, hogy nem kevesebb, mint 7 játékosuk - Gombkötő L. (20/6 p.), Vasi H. (18 p. - 19 mk. -, 7 lep., 4 gp.), Pfeiffer V. (14/3 p., 9 lep., 5 szl., 7 gp.), Ács L. (14 p., 5 lep.), Szabó L. (12 p., 4 szl., 5 ea.), Szeli K. (10/3 p., 8 lep., 4-4 szl. és gp.) és Bakó P. (10 p., 3 szl.) - is kétszámjegyű pontot ért el. A vendégek részéről egyedül Kovács L. (10 p., 4 lep., 15 ea.) jutott 10 pontig, de a Radobasket messze leghasznosabb játékosa Budai D. (9 p. - 10 mk. -, 6 lep., 4 ea.) volt.

Csata DSE - SzPA-HSE 78-51

A vendégek az első negyed közepéig tartották a lépést a címvédővel. Ezt követően főként Szörényi L. (14/12 p., 8 lep., 4 gp.), Toman R. (14/6 p. - 16 mk. -, 5 lep.), Jánosi V. (11 p., 7 lep., 6 gp.), Farkas F. (11 p., 4 lep., 3 gp.) és Kastl D. (10 p., 9 lep., 4-4 szl. és gp., 3 bl.) jóvoltából nagy fölénybe került a címvédő, amely szünetre 25 pontos előnyre szert téve gyakorlatilag el is döntötte a meccset. Szünet után a vendégek - akik közül egyedül Ecker V. (15/6 p., 5 lep., 7 ea.) jutott 10 pont fölé - kiegyenlítetté tették a játékot, de a fölényes hazai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

Százhalombattai KSE - ELTE Fortis 71-66

Az első negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a szakasz második felében egy 9-0-lal ellépett a hazai együttes. A harmadik negyed közepéig tartotta 10 pont körüli vezetését a Százhalombatta, ekkor azonban egy 9-0-lal 2 pontra felzárkózott, sőt a negyed hajrájában egyenlített is a nagyrészt Nagyi T. (18 p., 5 lep.), Bogdán R. (16/9 p., 5 lep., 3 ea.) és Kiss A. (14 p., 3 ea.) ponterős játékára építő Fortis. A szakasz hazai triplával és 3 pontos battai vezetéssel zárult. A Fortis a negyedik negyed közepéig "tapadt" a vendéglátókra. Ekkor azonban egy 8-0-lal 9 egységnyi előnyt épített föl a Katona B. (26/15 p., 5-5 lep. és gp.)-Tarnai K. (15 p., 10 lep.)- Bozsó K. (11/6 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.) trió vezette Százhalombatta, és ezzel meg is nyerte a találkozót.

Törekvés SE - Dávid Kornél KA 80-65

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Darázsi D. (18/12 p., 6 lep., 4 szl., 3 ea.), Egri Zs. (14/3 p., 7 lep., 3-3 szl. és gp.), Rivasz P. (11 p.) és Dobos K. (11 p., 6 ea.) vezetésével a Törekvés a nagyrészt Frindt N. (20/12 p. - 23 mk. -, 9 lep., 10 ea.) és Angyal N. (14 p., 10 lep., 2-2 bl. és ea.) ponterősségében bízó fehérvári együttest.

ZTE NKK - UNI Győr SzESE 72-87

Az első percek kiegyenlített játéka után két 7-0-s rohamot is bemutatva 10 pont fölötti vezetést szerzett a vendég győri együttes. A második szakaszt 7-0-lal kezdte a védekezését rendező, s egyik legjobbját, Kovács Georginát nélkülöző hazai együttes, amely szünetig 1 pontra felzárkózott. A harmadik negyed közepéig szoros volt az állás. A szakasz második felében egy 13-2-t "repesztve" a negyedik negyed előtt 10 pont fölötti előnyre tettek szert a vendégek, akiktől ugyan csak Chroméj H. (28/3 p., 5 lep., 3 szl.) és Rozmán L. (13/6 p., 4 lep., 3 szl., 5 gp.) jutott 10 pont fölé, ám mind a 10 pályára lépő játékos eredményes volt. A záró etap a nagyrészt Jurkó N. (20/6 p., 11 lep., 3 szl.), Horváth Fr. (13 p., 5 lep.) és Ács A. (10 p. - 13 mk. -, 3 lep., 4 ea.) eredményességére építő hazai együttes két kosarával indult. A szakasz közepéig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a Győr, majd egy 14-2-es rohammal 20 pont fölé "hizlalták" előnyüket, s végül biztosan győztek a vendégek.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Szolnoki MÁV SE 104-44

A leginkább Márki L. (12/6 p., 3 lep., 4 ea.) és Cseh M. (11 p., 3 lep., 5 ea.) pontjaiban bízó vendég szolnokiak csak a harmadik negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a kőbányai lányoknak, akik közül 6 játékos - Pelle F. (19 p., 3 lep., 4 szl.), Tálas L. (16 p., 14 lep., 4 gp.), Gallyas A. (14 p., 3 lep., 6-6 szl. és gp.), Pásztor A. (14 p., 3 szl.), Szeles D. (11 p., 7 lep., 5 szl.) és Zwick T. (11 p., 4-4 lep. és szl., 3 ea.) - is 10 pont fölé jutott, így fölényes, kerek 60 pont különbségű hazai siker született.

Kecskeméti KC - Nyíregyházi Kosársuli 39-93

Az első három negyedben nagy fölényben játszva aratott Arad Zs. (20 p., 7 lep., 4 gp.), Karakó D. (16 p., 11 lep.), Karsai Z. (12 p., 5 lep., 3 ea.) és Varga K. (12 p.) vezérletével sima, több mint 50 pontos győzelmet a Nyíregyháza. Hazai részről egyedül Pettner H. (12 p., 5 lep.) jutott 10 pont fölé.

Szolnoki MÁV SE - DVTK U23 28-115

A héten már a második meccsét játszó szolnoki együttes igen fáradtan kezdte a találkozót, s a diósgyőri fiatalok a szakaszt 28-2-re nyerve lényegében 10 perc alatt eldöntötték a találkozót. A vendégek végig nagy fölényben játszva, elsősorban Vég-Dudás A. (17-17 p. és lep., 3-3 ea. és bl.), Kádas (15 p., 4 lep., 3 szl.), Filep D. (14 p., 8 szl., 5 gp.), Papp L. (14 p., 8 lep.), Poczkodi E. (14 p., 4 szl., 3 gp.), János B. (12 p., 4-4 szl. és gp.) és Fárbás E. (11 p., 7 lep., 4 gp.) jóvoltából 115 pontot szerezve könnyedén győztek. Hazai részről Márki L. (8/3 p. - 15 mk. -, 3 lep., 6 ea.) bizonyult a legeredményesebbnek.

DEAC - Ajka 38-59

Minden negyedet megnyerve, a páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva, egységes csapatmunkával, elsősorban Shirian F. (12 p., 16 lep., 3 gp.), Kalocsai D. (12 p., 4 lep., 6 szl.) és Horváth A. (11/3 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.) pontjaiban bízva tudott biztosan nyerni az Ajka a Pásti R. (14/6 p.)-Baczuk V. (10 p. - 11 mk. -, 3 ea.) kettős vezette debreceniek otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - MTK-TFSE 87-83

A második negyed közepéig kiegyenlített volt a játék, ám ekkor egy 12-2-es rohamot bemutatva elléptek a hazaiak, és 10 pont fölötti előnyt szereztek. Szünetig 8 pontra feljött az MTK-TF. Térfélcsere után a Vígh B. (22/6 p., 10 lep., 5 ea.), Király A. (21/15 p., 7 lep., 4 szl., 3 ea.) és Herman A. (20/12 p., 6 gp.) ponterősségében bízó vendégek folytatták a felzárkózást, és a 27. percben egyetlen pontra megközelítették vendéglátójukat. A felzárkózás azonban, úgy tűnt, sokat kivett a látogatókból: a szakasz 9-0-a hazai rohammal és 10 pontos kőbányai vezetéssel zárult. Nem tört meg az MTK-TFSE, amely a negyedik negyed közepén 4 pontra megközelítette ellenfelét, ám a javarészt Tatár H. (32/6 p., 8 lep., 6 gp.), Gallyas A. (26/6 p., 4-4 lep. és ea., 9 szl., 7 gp.) és Szeles D. (13/3 p., 5 lep., 4 szl.) találataira támaszkodó Zsíros Akadémia kritikus helyzetben újfent tudott újítani, a szakasz közepén egy 8-2-vel visszaállította a 10 pontos különbséget, s 2 perccel a befejezés előtt biztos győztesnek látszott. Ekkor minden mindegy alapon két triplát is beemelve egy 8-1-gyel 2 pontra feljött az MTK-TFSE, de végül nem tudott fordítani, így a fiatal kőbányai legénység egy remek, színvonalas mérkőzésen értékes győzelmet aratott.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, du. - dupla, tr. - tripla, bü. - büntető, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk