Férfi NB I B: A DEAC fiataljai az NKA Pécs együttesét is legyőzték
04
2022
2022. november 4.  |  09:35
A hétközi fordulóban a Jászberény és a MAFC korábbi legyőzése után újabb "nagy skalpot" szerzett a DEAC U23-as együttese, amely ezúttal a forduló előtt még veretlen NKA Pécs csapatát fektette két vállra nagy csatában, s ezzel meg is előzte a tabellán. Már csak a szívósan küzdő Salgótarjánt végül közel 20 ponttal legyőző, de e sikerért alaposan megküzdő PVSK veretlen a csoportban, amelyben a Vasas meglepő, és meglepően sima győzelmet aratott Jászberényben, a MAFC pedig az óbudaiak fölött aratott fölényes sikerrel próbálta feledtetni a jászságiak elleni vereséget. A TF-BP a Megyeri Tigrisek, a BKG pedig a Nagykőrös otthonában tudott nyerni, az alsóházi rangadón pedig a Cegléd a záró szakaszra felőrölte a Veszprémet. A zöld csoportban a SMAFC 10 ponttal nyerte a megyei rangadót a győriek ellen, a csapategységre építő Pénzügyőr legyőzte a Tiszaújvárost, a Budafok pedig kerek 30-cal verte a másik újoncot, a NYÍKSE gárdáját. A szünetben még 8 pontos hátrányban lévő Bonyhád remek második félidei játékával biztosan nyert a Hódmezővásárhely ellen, a MEAFC pedig a jó első negyedével alapozta meg sikerét a DKKA csapatával szemben.

DEAC U23 - NKA Pécs 70-65

A bajnokságban eddig történtek alapján dobogós csapatok csatájává, rangadóvá lépett elő ez a találkozó, a veretlenül a szintén "makulátlan mérlegű" helyi riválisa, a PVSK mögött második helyen álló NKA Pécs vendégjátéka az egyetlen vereséggel a harmadik helyen "tanyázó" debreceni fiatalok otthonában. Az első félidő igazi, vérbeli rangadó jellegű játékot hozott hatalmas küzdelemmel, kevés kosárral. Végig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a felek - a félidő hajrája a vendégeknek sikerült jobban, akik egy 5-0-s futással fordítottak, és minimális előnnyel térhettek pihenőre. Térfélcsere után sem változott a helyzet, a harmadik negyed közepén a teniszt kedvelőknek fölöttébb ismerős 40-40 "virított" az eredményjelzőn.

A szakasz második felében a leginkább Meleg G. (18 p., 5 lep., 3 ea.), Meszlényi R. (14/3 p., 6 lep.) és Kerpel-Fornius G. (13 p., 7 lep., 5 szl., 4 ea., 9 gp.) kosaraira alapozó vendégek vezettek, sőt a szakasz hajrájában 6 ponttal is "megléptek", de a negyed végén 2-re visszajöttek a DEAC fiataljai. A záró szakaszban is végig szoros volt a találkozó, bő fél perccel a befejezés előtt 63-63-ra állt a rangadó. Ekkor egy hazai tripla, majd 2 sikeres büntető eldöntötte a találkozót: a DEAC U23-as gárdája, igazolva, hogy eddigi remek szereplése nem a véletlen műve, a Hőgye P. (15/3 p., 4 szl., 3 gp.)-Balázsi S. (12/3 p., 6 lep., 3 gp.), Gáspár M. (11/3 p., 10 lep., 3-3 bl. és gp.)-Kenéz Cs. (10/3 p., 6-6 gp. és ea.) kvartett vezetésével megfosztotta veretlenségétől az NKA Pécs gárdáját.

Jászberényi KSE - Vasas Akadémia 62-84

Az első negyedet még megnyerte a múlt hétvégén a MAFC otthonában értékes győzelmet arató, s ezúttal elsősorban Kucsora Cs. (14/6 p., 3 lep.) és Rosic U. (12/6 p., 3 lep.) találataira támaszkodó jászsági legényég. A második szakasztól átvette az irányítást, és a páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva simán és teljesen megérdemelten nyert Marcikic L. (18/6 p., 4 lep.), Farkas A. (16/12 p.), Radics G. (13/3 p., 9 lep., 3 ea.), Fekete V. (10/3 p., 5 lep., 4-4 szl. és gp.), valamint Andrássy G. (10 p., 5 lep., 3 gp.) vezérletével a Vasas.

Phoenix-MT Fót - TF-BP 79-95

Az első negyed közepéig kiegyenlített volt a játék, majd a szakasz utolsó 4 percében egy 11-3-mal megugrottak a vendégek. A második etap elején lendületben maradt, és már 13 ponttal is vezetett a TF-BP, ám a szakasz közepén egy 10-0-lal szorossá tette a J. Santiago (20/6 p. - 23 mk. -, 7 szl., 3 ea., 4 gp.), Varga D. (18 p., 10 lep.), Nagy G. (12/6 p., 3 lep.) és Bus I. (10/3 p., 5-5 lep. és gp., 3 ea.) pontjaiban bízó vendéglátó a találkozót. A nagy dobópárbajjal záruló félidő után 5 ponttal a vendégek álltak jobban.

Szünet után folytatódott az üldözőverseny. A harmadik negyed első felében tartotta 5 pont körüli előnyét a TF-BP, amely a szakasz közepén 9-re nőtt. A szakasz közepén újból jött egy huszáros hazai roham, s a 12-2-es "részhajrá" fordítást ért a Megyeri Tigriseknek. A szakasz azonban a látogatók 7-0-s futásával és 6 pontos vezetésével zárult. A harmadik negyedet 5-0-lal kezdve 10 pont fölé "hizlalta" előnyét az Anda D. (24/9 p., 10 lep., 3 ea.), Dancsecs A. (24/6 p., 6 lep., 3 szl., 5 ea., 7 gp.), Csikós B. (18/18 p., 4 lep.) és Oroszi B. (13/9 p., 7 lep., 3 szl.) ponterősségére, valamint a 9 lepattanót szerző, s 13 gólpasszt "kézbesítő" Szántó D. mezőnymunkájára alapozó TF-BP. A vendég gárda a hajrában már nem engedte 7 pontnál közelebb magához vendéglátóját, amely a végére bele is fáradt az üldözésbe.

CKE - Veszprémi KK 94-77

Az első negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek az alsóházi rangadón, majd egy 12-2-es "száguldással" ellépett, és 7 ponttal "elvitte" a nyitó negyedet az Orgona G. (26/9 p., 16 lep.)-Szabó P. (19/9 p., 5 ea., 6 gp.)-Madár A. (12/3 p. - 19 mk. -, 8 lep., 3 szl.) trió vezette Veszprém. A második negyedre összekapta magát a Cegléd, amely nemcsak fordított, de a félidő hajrájában már 6 pontos előnye is volt. A félidő végén azonban egy 11-3-at bemutatva szünetre visszavette a vezetést a Veszprém. A harmadik negyed közepéig szűk vendég vezetés mellett zajlott a játék, ám szakasz hajrájában egy 8-0-lal fordított, és 4 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt a nagyrészt S. Karavdic (21/6 p., 13 lep.), Kovács B. (18 p.) és Tóth B. (11/6 p., 4 lep., 9 gp.) eredményességére építő Cegléd. Ezt pedig 10-2-vel kezdve 10 pont fölé hizlalta előnyét, ezzel megtörte a Veszprém ellenállását, s végül biztos(nak tűnő) győzelmet aratott.

MAFC - Óbudai Kaszások 92-69

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésének, no meg főleg Csapai P. (18/6 p., 3 lep.), Bordács S. (15 p., 13 lep., 5 gp.),Tóth P. (13 p., 5 szl., 3 gp.) és Buzás B. (11/9 p., 5 lep., 4 gp.) eredményes játékának köszönhetően verte biztosan a MAFC a szünet után a játékot elsősorban Armaghani Á. (14 p. - 15 mk. -, 10 lep., 4-4 szl. és ea.), Farkas D. (13/3 p., 7 lep., 8 ea.), Boros M. (11/6 p., 5 lep.) és Bartos B. (10 p. - 14 mk. -, 9 lep.) révén kiegyenlítetté tevő óbudai együttest.

PVSK-VEOLIA - Salgótarjáni KSE 100-83

Esélyeshez méltó 11-3-as rohammal kezdett a városi riválisa, az NKA debreceni veresége után a mérkőzésre a mezőny egyetlen veretlen csapataként pályára lépő PVSK, amely rákényszerítve ellenfelére akaratát az első negyed után 14 ponttal vezetett. A második szakasz első felében tartották biztos, 15 pont körüli előnyüket a hazaiak, ám a félidő hajrájában egy 16-9-es "részhajrát" bemutatva 10 ponton belülre került a szívósan küzdő Salgótarján. 10 pontos hazai vezetéssel tértek pihenőre a felek.

A második félidő elején tartotta 10 pont körüli előnyét a C. Harler (36/15 p.), Horti B. (16 p., 5 lep.), Bíró O. (13/6 p., 3 gp.) és Juhos L. (11 p., 5 lep., 3 szl.) kosaraira, valamint a 14 gólpasszt kiosztó Halász Á. hatékony szervezőkészségére alapozó éllovas. A hazai gárda a harmadik negyed közepén egy 3 triplára épített 11-2-es rohammal közel 20 pontosra növelte előnyét, sőt a szakasz hajrájában volt már 21 egységnyi is a különbség. A negyed egy 12-5-ös nógrádi rohammal és 14 pontos hazai vezetéssel zárult. A negyedik negyedben D. Herendic (19/3 p., 6 lep., 5 gp.), Dragasevic V. (17/6 p., 4-4 lep. és gp., 6 ea.), Hargitai K. (12/6 p.) és Molnár M. (12/3 p., 3 lep., 4 ea.) vezérletével folytatta a felzárkózást a Salgótarján, amely a szakasz első felét nyerve 10 ponton belülre került, igazán azonban nem tudott közel kerülni a PVSK-hoz. A hajrá a hazaiaké volt, akik egy 14-6-os utolsó 5 perccel végül közel 20 ponttal győztek.

Nagykőrösi Sólymok KE - BKG Príma Akadémia 82-89

Sokkal jobban, határozottabban, pontosabban kezdett, s a nyitó szakasz közepén 15-6-ra elhúzott a vendég BKG, amely sokáig tartotta 10 pont körüli előnyét, a félidő végén azonban egy 9-2-vel 5 pontra felzárkózott a hazai együttes. Ahogy a találkozót, a második félidőt is a Nagy Bo. (31/12 p., 5-5 lep. és ea., 3 szl., 6 gp.)-Nagy Be. (15/9 p., 6 lep., 7 szl., 3 ea., 10 gp.)-F. Lilaj (14 p., 7 lep.)-Halász Á. (13 p.) kvartett vezette vendégek kezdték jobban, s egy 6-0-lal 10 pont fölé növelték előnyüket. Erre azonban 7-0-lal felelt, s 4 pontra feljött a Nagykőrös.

A harmadik szakasz közepén újra a BKG került a hullámvasút "felszálló ágára", s egy 10-0-s rohammal tetemes, 14 pontos előnyt szerzett - 10 pontos vezetéssel fordult a negyedik negyedre. Ennek közepére megfelezte hátrányát a nagyrészt Fehér P. (17/6 p., 4-4 lep. és gp.), Lakosa Á. (15/9 p., 3-3 lep. és szl., 5 ea.), Kocsis A. (14 p., 5 szl.) és Váits O. (13/3 p., 3-3 lep. és ea.) találataira támaszkodó Sólymok együttese, ám erre egy 10-3-mal reagáltak a látogatók. A hazaiak a hajrában sem adták föl, tovább üldözték riválisukat, de 4 pontnál nem tudtak közelebb kerülni hozzájuk, így végül a jól kezdő BKG diadalmaskodott.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 90-69

Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetben elsősorban a második negyedben mutatott hatékony támadójátékra és a Varga Z. (17/9 p., 7 lep.)-Karsai B. (10 p., 9 lep., 4 ea.) kettős kosaraira építő vendégek 8 ponttal vezettek. A szünet után "feltámadó" Bonyhád a 25-7-re megnyert harmadik negyednek és leginkább Pupp B. (19/3 p., 3 lep., 4 ea., 5 gp.), Baki S. (18/3 p., 4-4 lep. és szl.), Pajor D. (14/6 p., 6 lep., 5 szl., 3-3 gp. és ea.), Szalai M. (13/9 p., 3 lep.) és Tömösváry M. (10 p., 4 lep., 3 ea.) eredményességének köszönhetően, a második félidőben nagy fölényben játszva simán győzött.

Pénzügyőr SE - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 73-59

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát S. Rosemond (27/12 p., 8 lep. 5 ea.) személyében a vendég Tiszaújváros, rajta kívül csak Bán T. (10/3 p. - 12 mk. -, 6 lep., 4 gp.) ért el 10 pontot, s egy játékos jutott 8-ig, 4 fölé pedig senki más. Igaz, hogy a csapatként "több lábon álló" hazaiaktól is csak Kerkai Á. (12/6 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.) és Kovács M. (10 p., 3 lep.) ért el kétszámjegyű pontot, de még három 9-9, s további két játékos pedig 8-8 pontot dobott, így a Pénzügyőr összességében biztosan győzött.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Agrofeed UNI Győr 85-75

A megyei rangadót a két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint a Schöll R. (20/3 p., 8 lep.)-Csátaljay P. (16/6 p., 3-3 lep. és szl.)-Bakk K. (14/6 p.) trió ponterősségének köszönhetően nyerte meg a SMAFC a nagyrészt Sonyák B. (21/6 p., 6 lep.), Kámán B. (18/6 p., 3 gp.) és Kámán K. (14/6 p., 4 lep., 3 szl., 5 gp.) találataira támaszkodó győri gárda ellen.

MEAFC-Miskolc - Dávid Kornél KA 97-79

Szinte "nekiesett" ellenfelének a 9-2-vel kezdő MEAFC, amely végig dominálva az első negyedben 14 pontos előnyt szerzett. A második etap "eszement" dobópárbajt hozott. Előbb 18-ra növelték előnyüket a hazaiak, majd a szakasz 12. és a 17. perce között egy 19-8-at "repesztve" 7 pontra feljöttek a vendégek. A félidő hajrájára új erőre kapott a hazai gárda, amely a 35-34-re megnyert második etap után 15 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Ahogy a mérkőzés, a második félidő elején is "repülőrajtot" vett a MEAFC, amelyből 5 játékos is - Csák B. (17/15 p., 4 lep.), Kozák M. (15 p., 4 lep., 7 gp.), Cseh Gy. (13 p.), Szögi Á. (12/6 p., 4-4 lep. és szl., 3-3 gp. és ea.) és Kozák B. (11/6 p., 4 lep.) - is 10 pont fölé jutott, és amely a harmadik szakasz első felét 16-3-ra nyerve közel 30 ponttal vezetett. Ezzel el is döntötte a találkozót a Miskolc - az utolsó pillanatig harcoló, küzdő vendégek jórészt Simon B. (18/3 p., 5 szl., 4 ea.), Bata O. (15/3 p., 4 szl., 7 ea.), Molnár D. (13/6 p. - 17 mk. -, 4 lep.) és J. Dordevics (12 p., 7 lep.) révén végül 20 ponton belülre kerültek.

Budafok - NYÍKSE 92-62

Legutóbb nyáron Nyíregyházán, az NB II-es osztályozón találkozott a zöld csoport két újonca, amelyek közül egyértelműen a tabellát veretlenül vezető budafokiak kezdték jobban a szezont a nyeretlen sereghajtó nyírségiekkel szemben. Ezúttal a NYÍKSE a nyitó negyed hajrájáig tartotta a lépést a Budafokkal, de a negyed egy 5-0-s hazai rohammal és 6 pontos budafoki vezetéssel zárult. A második etap elején lendületben maradtak a K Swanson (20 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.), Piukovics B. (17/9 p.), Fehér Cs. (13/6 p., 5 lep., 4 gp.) és Garai G. (11/9 p., 3 lep.) kosaraira alapozó hazaiak, s egy 12-0-lal indítva a negyedet közel 20 ponttal elhúztak. A leginkább Gáspár B. (15/6 p., 7-7 lep. és ea., 4 gp.) és Cvijin P. (10 p. - 17 mk. -, 9 lep.) pontjaiban bízó NYÍKSE nem adta olcsón a bőrét, a szakasz közepén egy 14-6-os "részhajrával" 10 pontra visszaküzdötte magát. Ebbe azonban feltehetően bele is fáradt, mert a félidő 8-0-s hazai hajrával és 18 pontos budafoki vezetéssel ért véget. A harmadik negyed végére 30 pontra nőtt a hazai előny - eldőlt az újoncok csatája, s a különbség a nagy dobópárbajt hozó negyedik negyed végére is megmaradt.