Női Amatőr: Veretlenek vesszőfutása a fehér csoportban
31
2022
2022. október 31.  |  10:33
Nem szűkölködött meglepetésekben a Női Amatőr NB I múlt hétvégi fordulója. A váratlan eredmények terén "élen járó" volt a fehér csoport. A meglepetések sorának élére mindenképpen a soproni együttes, a Sportdarázs-SMAFC bravúrja, magabiztos győzelme kívánkozik a címvédő és a bajnokságot fölényes győzelmekkel kezdő Csata otthonában. Csaknem ugyanilyen meglepő, hogy az eddig nyeretlen Szent Pál Akadémia "elkapta" a Dávid Kornél KA nyáron alaposan megerősödő, s eddig szintén veretlenül menetelő alakulatát. Végül, de nem utolsó sorban finoman fogalmazva sem volt papírforma az sem, hogy a Törekvés le tudja győzni a ZTE csapatát - egy izgalmas, fordulatos mérkőzésen ez is megtörtént. Egy váratlan eredmény a zöld csoportban is született, jelesül az Ajka nyerni tudott a Vasas fiataljainak otthonában.

Kiss Lenke KA - MAFC 69-62

Sokkal jobban, pontosabban kezdett a hazai együttes, amely kerek 10 pontos előnyt szerzett a nyitó etapban. Ezt az előnyét a második etap közepéig megtartotta az Ozsvárt K. (20/9 p., 3 ea.) és Keszte S. (20 p., 10 lep., 6 ea.) ponterős játékára építő KLKA. A félidő hajrájában magára talált, és egy 9-2-es rohammal 3 pontra felzárkózott a MAFC. A második félidőben a vendégek szinte végig üldözték a hazai együttest, de a kritikus pillanatokban valaki mindig villant a KLKA csapatából, így végül 7 pontos hazai diadal született - talán leginkább azért, mert a MAFC csapatából egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Aradi Zs. (23/3 p., 6 lep., 5 ea.) jutott 10 pont fölé. Hiába nyerte 57-40-re a lepattanócsatát a MAFC, a KLKA játékosai kétszer olyan hatékonyan (5/17) dobták a triplákat, mint a MAFC (5/34) kosaras hölgyei.

BKG Príma Akadémia II - NKA Universitas PEAC II 55-89

Zsámár P. (16/12 p., 6 lep.) és Takács D. (16/6 p., 5 lep., 3 szl., 6 ea., 4 ea.) vezérletével a két középső negyedben a hazaiak felnőttek a feladathoz, és egyenrangú ellenfelei voltak a vendégeknek. A nyitó és a záró 10 percben azonban nagy fölényben játszva, A. Olawuyi (26/6 p., 11 lep.), Kohn P. (14/6 p., 3 lep., 4 gp.) és Bercsi L. (13 p.) kosaraira alapozva végül magabiztos győzelmet arattak a pécsiek.

TFSE-MTK U23 - Bajai NKK 61-69

A hullámzó játékot hozó, fordulatos mérkőzésen a vendégek a 21-13-ra megnyert második negyedre, valamint nagyrészt Tamás G. (24/6 p., 3-3 szl. és ea.), az igen "mutatós" dupla-duplát "villantó" Scherer D. (15 p., 24 lep.), Hilcz A. (12/6 p. - 18 mk. -, 8 lep.) és Kucsora R. (10 p., 3 ea., 8 gp.) eredményességére építve győzött a nyeretlenek csatájában a Baja a nagyrészt Kelemen B. (19 p. - 21 mk. -, 15 lep.), Galli-Hirling B. (12 p., 19 lep., 5 gp.), Szabó E. (10/9 p. - 11 mk. -, 4 lep.) és Szabó E. (10/9 p. - 14 mk.) találataira támaszkodó TFSE-MTK-fiatalok otthonában.

PINKK-PVSK U23 - Szegedi KE 80-41

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva úgy győzték le a Pucz E. (14/6 p., 4 ea., 9 gp.)-Borbás P. (14/3 p. - 17 mk. -, 12 lep) kettős vezetésével közel 40 ponttal a PINKK fiataljai a szegedieket - akik közül egyedül Felföldi L. (10 p. - 14 mk. -, 3-3 lep. és ea.) érte el a 10 pontot -, hogy 11 pályára lépő játékosuk közül tízen is eredményesek voltak.

Fehér csoport

ELTE Fortis - UNI Győr SzESE 52-68

A szünetig szerzett 25 pontos vezetésének, valamint Rozmán L. (15/3 p., 5 lep., 3 szl.), Baffy F. (12/3 p. - 13 mk. -, 8 lep.) és Király A. (11 p.) eredményességének köszönhetően győzött biztosan a győri együttes a szünet után elsősorban Simon R. (12/3 p., 3-3 lep., szl. és gp., 4 ea.) és Bogdán R. (12/6 p., 5 lep., 4-4 szl. és ea.) révén magára találó Fortis otthonában.

SzPA-HSE - Dávid Kornél KA 53-50

A küzdelmes, kiegyenlített nyitó szakasz után a második 10 percben remekül játszva szünetre meglepetésre 8 pontos vezetést szerzett a nyeretlen SzPA a veretlen DKKA ellen. A harmadik negyed első felét 13-4-re nyerve a szakasz közepén fordítottak a leginkább Frindt N. (13/6 p. - 25 mk. -, 10 lep., 5 szl., 4 ea.) és Zele D. (10 p., 8 lep., 5 ea.) találataira támaszkodó vendégek, majd váltva vezettek a csapatok. A negyed végén egy triplával 4 ponttal lépett el a DKKA. A hazaiakat azonban ez nem törte meg, hanem a záró etapban 7 perc alatt 4 ponton tartva a vendégeket, s ezalatt 11-et szerezve visszavették a vezetést. A hajrában ezt már nem is adták ki kezükből, s Ecker V. (13 p., 3-3 szl. és ea.) és Takács E. (10/6 p. - 13 mk. -, 4 lep.) vezérletével bravúros győzelmet arattak az igazán jól csupán a harmadik negyedben játszó DKKA ellen.

Csata DSE - Sportdarázs-SMAFC 57-74

A címvédő hazaiak az esélyeknek megfelelően jobb, pontosabb játékukkal és elsősorban Szörényi L. (23/9 p., 3-3 lep. és ea.), valamint Kastl D. (12 p., 9 lep., 3 ea.) kosaraival 8 pontos előnyt szereztek a nyitó negyedben. A második szakaszban aztán magukra találtak, rendezték védekezésüket, és ettől hatékonyabban is támadtak a vendég soproniak, akik szünetig egyetlen pontra csökkentették hátrányukat. Térfélcsere után, ha mondhatjuk, "lendületben maradt" a már a második etapban is jól játszó soproni együttes, s a harmadik negyedben 6 ponton tartva a veretlen vendéglátókat, jórészt Bakó P. (29/3 p., 8 lep., 4 gp.) és A. Erdélyiová (14 p., 5 lep.) ponterős játéka révén 12 egységnyi előnnyel várhatták a záró 10 percet. Ebben is a Sportdarázs-SMAFC bizonyult jobbnak, pontosabbnak, így elvben meglepő, ugyanakkor teljesen megérdemelt győzelmet aratott a címvédő Csata otthonában. Érdekesség, hogy a lepattanóharcot nagy fölénnyel (57-35) nyerte a Csata, de ezt a játék többi elemében bőven kompenzálták a soproniak - például eladott labda 20, ill. 8, szerzett labda 3, ill. 11, dupla dobószázalék 13/48, 27%, ill. 28/55, 50.9%.

Radobasket Törökbálint - Százhalombattai KSE 57-94

Az első percek kiegyenlített játéka és 8-6-os hazai vezetés után a nyitó etap közepén egy 11-1-es rohammal megléptek a Katona B. (13/3 p. - 14 mk. -, 8 lep., 4 szl., 5 gp.), Tarnai K. (13/3 p., 6 lep.), Bozsó K. (12/3 p., 8 lep., 4 szl., 5 gp.) és Soltész A. (12 p., 6 lep.) eredményességére építő vendégek, akik ettől kezdve az első félidőben már végig kézben tartva a játék irányítását a szünetig megnyugtató, 25 pontos előnyt szereztek. Szünet után ugyan már nem volt annyira egyoldalú a játék, mint az első 20 percben, de ekkor is a Százhalombatta játszott jobban, pontosabban, és fölényes győzelmet aratott a Budai D. (17 p., 20 lep., 3 ea., 2 bl.)-Siklós D. (12/3 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.) kettős vezette Radobasket otthonában.

Törekvés SE - ZTE NKK 67-66

Fordulatos mérkőzésen úgy győzte le a szünetre elsősorban a remek második negyedének, valamint Darázsi D. (18/3 p. - 21 mk. -, 5 lep., 4-4 szl. és gp.), Egri Zs. (15 p., 5 lep.) és Dobos K. (14/6 p., 5 lep., 3 szl.) ponterősségének köszönhetően 10 pont fölötti előnyt szerző Törekvés a zalaiakat, hogy térfélcsere után a vendégek elsősorban Jurkó N. (14 p. - 15 mk. -, 8 lep., 3 szl.), Horváth F. (12 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea.) és Kovács G. (10/6 p. - 13 mk. -, 5 lep., 10 ea.) jóvoltából szenzációs harmadik negyedet produkálva fordítottak és minimális különbségű, egyetlen pontos vezetéssel várták a záró szakaszt. Ennek elején váltva vezettek a felek, majd a negyed közepéhez közeledve egy 6-0-s "részhajrával" kisebb előnyre tettek szert a hazaiak, akik az izgalmas végjátékban már nem adták ki a vezetést a kezükből.

Vasas Akadémia II - Ajka 51-61

Az első félidőben a pontosabban játszó vendég együttes elsősorban Raus B. (15/6 p., 3 lep.), Varga A. (12/12 p., 3 gp.) és Shirian F. (10 p., 7 lep.) jóvoltából 10 pont fölötti előnyre tett szert. Szünet után magukra találtak, s a negyedik negyed közepére jórészt Láng-Miticzky B. (13 p., 5 lep.), Madár K. (10/3 p. - 13 mk. -, 4 lep.) és Salamon Zs. (10-10 p. és lep.) találataira támaszkodva 3 pontra csökkentették hátrányukat a Vasas fiataljai. Ekkor azonban az Ajka egy 10-0-s rohammal eldöntötte a maga javára azt a találkozót, amelyen a lepattanóharcot ugyan alaposan, 59-33-ra elvesztette, ám ezt jobb dupla- (13/31, 41.9%, ill. 15/52, 28.8%) és triplamutatójával (8/23, 34.8%, ill. 2/17, 11.8%) ellensúlyozni tudta.

DVTK U23 - Kecskeméti KC 102-33

Minden negyedet biztosan nyerve, végig nagy fölényben játszva verte Oláh F. (19/3 p., 7 szl., 6 gp.), Albert S. (13/3 p., 6 lep., 4 gp.), Fárbás E. (11/3 p., 14 lep., 3 gp.) és Márkusz L. (10 p. - 11 mk. -, 3 lep.) vezérletével a Diósgyőr U23-as együttese 1 híján 70 ponttal a kecskemétieket. A vendégektől Hévízi D. (10/6 p., 3 lep., 4 ea.) és Pettner H. (10 p. - 13 mk. -, 3 lep., 4 ea.) érte el a 10 pontot.

MTK-TFSE - DEAC 67-43

A 24-7-re megnyert harmadik negyedre, valamint a Turi E. (16 p., 6 lep.)-Vígh B. (12 p., 9 lep., 3 ea.)-Dömötör P. (11/3 p.) trió eredményességére építve győzte le biztosan az MTK-TFSE a debrecenieket. A vendégektől egyedül Baczuk V. érte el a 10 pontot.