Férfi NB I B: Hosszabbításban nyertek a DEAC fiataljai Óbudán
31
2022
2022. október 31.  |  09:42
Tovább menetel, s továbbra is veretlenül vezeti az NB I B piros csoportját a két pécsi együttes. A dolgok jelen állása szerint - nem kis meglepetésre - a PVSK és az NKA első számú üldözője, a DEAC ezúttal Óbudán, hosszabbításban aratott diadalt. A Jászberény meglepően magabiztos győzelmet aratott a remek rajtja után megtorpanni látszó MAFC otthonában. A Salgótárján a vártnál jóval simábban verte a Nagykőröst, a BKG pedig a TF-BP ellen aratott magabiztos győzelmet. A zöld csoportban a Bonyhád sem tudta megállítani a veretlen éllovas Budafokot. Jó napjuk volt a borsodi csapatoknak: a Tiszaújváros otthon a SMAFC-ot, a MEAFC pedig idegenben a NYÍKSE együttesét fektette kétvállra. A Hódmezővásárhely remek első negyedével győzte le a Pénzügyőr csapatát, a Dunaharaszti pedig Kecskeméten tudott nyerni.

Vasas Akadémia - CKE 84-60

Az első negyed közepéig még tartotta a lépést a Cegléd a hazaiakkal, de a nyitó szakasz második felében egy 12-5-ös rohammal a szakasz végére kerek 10 pontos előnyt szerzett a vendéglátó. A második negyed "forgatókönyve" nagyon hasonló volt az elsőéhez. Állandósult a 10 pont körüli Vasas-vezetés, majd a szakasz közepén egy 10-0-t "repesztve" közel 20 egységnyire növelte, s szünetben 17-tel "ment" a Marcikic L. (21/6 p., 6 lep.), Farkas A. (17/15 p.), Bagó M. (12 p., 5 lep.) és Radics G. (11/3 p., 3 lep.) kosaraira alapozó vendéglátó. A második félidő már kiegyenlített játékot hozott, de szünet után is a Vasas játszott valamivel pontosabban, s végül minden negyedet megnyerve biztosan verte a Horváth K. (14/3 p. - 16 mk. -, 3-3 lep. és ea., 4 gp.)-Tóth B. (12/3 p., 3-3 lep. és ea., 6 gp.)-S. Karavdic (10 p. - 12 mk. -, 9 lep.) trió vezette Ceglédet.

MAFC - JKSE 63-83

Az első negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a rangadón a felek, majd a szakasz közepén egy 10-2-vel elléptek a vendégek, akik 6 pontos előnnyel zárták a nyitó szakaszt. A második etap első felében tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a jászsági gárda, sőt a szakasz közepén egy 7-0-s "futással" ezt 10 fölé növelte, és 11 pontos előnnyel fordulhatott. A harmadik negyed első felében állandósult a 10 pont körüli vendég vezetés - a leginkább Csapai P. (15/6 p., 4 lep.), Buzás B. (10/3 p., 3 szl.) és Bordács S. (10-10 p. és lep.) pontjaiban bízó, de távolról igen gyengén (3/25, 12%) dobó MAFC nem tudott a lélektani határon belülre kerülni. Sőt, a szakasz közepén egy triplákra épített 10-1-es rohammal a Jászberény 20 pont fölé "hizlalva" előnyét mondhatni "döntő csapást" mért a hazai együttesre. Ezt követően már egy pillanatig sem forgott veszélyben a játékot elsősorban Meleg K. (14/9 p., 3 lep.), a hibátlanul dobó Rosic U. (12/6 p. - 3/3 du., 2/2 tr.), Olasz Á. (12 p., 6 lep.), Csík R. (11/3 p., 4 lep., 6 gp.) és Kovács V. (10/6 p., 5 lep., 3 ea., 7 gp.) jóvoltából lényegében végig irányító vendég együttes győzelme.

Veszprémi KK - PVSK-Veolia 54-101

A nyeretlen hazaiak csak az első percekben tudták tartani a lépést a veretlen PVSK-val, amely a 3. és a 7. perc között egy 13-2-es rohammal 10 pont fölötti előnyre tett szert. A folytatásban is a pécsi gárda akarata érvényesült, amely szünetre 25 pontos előnyt szerezve, C. Harler (17/9 p., 3 lep., 5 gp.), Tóth N. (13 p., 4 lep.), Németh A. (12/12 p., 5 gp.) és Horti B. (12 p., 6 lep., 2 bl.) vezetésével gyakorlatilag 20 perc alatt el is döntötte a találkozót. Szünet után is a jobb erőkből álló PVSK akarata érvényesült, amely a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott az elsősorban a Szabó P. (15/3 p., 3-3 lep. és ea.)-Orgona G. (12/3 p., 11 lep., 5 ea.) kettős találataira támaszkodó Veszprém otthonában.

Salgótarjáni KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 105-58

10-4-gyel kezdtek, s a nyitó etapban végig pontosabban, jobban játszottak a hazaiak, akik 13 pontos vezetéssel zárták az első 10 percet. A második etap már küzdelmes, kiegyenlített játékot hozott. Ekkor is a Salgótarján játszott valamivel pontosabban, így megnyugtató, 17 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Fordulás után is a Takács A. (20/6 p., 6 lep., 3 gp.), Vas-Teplán M. (18/12 p., 3 lep.), Dragasevic V. (15/6 p., 5 gp.), Molnár M. (15/3 p., 6 lep., 4 ea., 5 gp.) és Nshimba J. (14/3 p., 8 lep.) ponterős játékára és a nagy mezőnymunkát végezve ügyesen a kezük alá játszó D. Herendic (6/3 p., 9 lep., 3 ea., 10 gp.) szervezőkészségére építő hazai együttes akarata érvényesült. A harmadik negyed után már közel 30 pontra nőtt a különbség, a záró etapra pedig szétesett a leginkább Lakosa Á. (13 p., 7 lep., 3 gp.), Timkó N. (10 p., 6 lep., 3 ea.) és Fehér P. (10/6 p., 3 lep.) pontjaiban bízó Nagykőrös - a vége nagyon magabiztos, szinte kiütéses salgótarjáni győzelem lett.

NKA Pécs - Phoenix-MT Fót 98-77

A páratlan negyedekben nyújtott lendületes, pontos játékának, valamint nagyrészt Meleg G. (18/6 p., 5-5 lep. és gp., 4 szl., 3 ea.), N. Djordjevics (16 p., 11 lep.), Kerpel-Fronius G. (14/3 p., 3 lep., 4 szl., 8 gp.) és Kovács P. (10/6 p., 3 gp.) eredményességének köszönhetően aratott magabiztos győzelmet az NKA a játékot még Varga D. (18 p., 9 lep., 4 ea.), Bonifert D. (17/3 p., 9 lep., 4 ea.) és Katona B. (17/3 p., 5 lep., 11 ea.) ponterős játékával is csupán a páros negyedekben kiegyenlítetté tenni képes Megyeri Tigrisek ellen.

BKG Príma Akadémia - TF-BP 105-88

A lendületes, gyors, pontos játékkal kezdő vendéglátó bő 3 perc elteltével 10 pontos (14-4) előnyt szerzett, s a nyitó etapban végig fölényben játszva a szakasz végére közel 20 pontos előnyre tett szert. A második etap már kiegyenlített játékot hozott, szünetben 21 ponttal járt ellenfele előtt a BKG. A harmadik negyed első felében tartotta 20 pont körüli előnyét a hazai gárda, ám a szakasz közepén egy 17-7-es rohammal 10 pontra felzárkózott a vendég együttes. A szakasz hajrájában rendezte sorait, és 14 pontos előnnyel vághatott neki a negyedik negyednek a vendéglátó. Ennek elején még visszajött a 10 pontos lélektani határ közelébe a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Anda D. (33 p., 7 lep.), valamint Csikós B. (18/15 p.), Dancsecs A. (13/6 p., 3 szl., 7 gp.) és Oroszi B. (11/3 p. - 16 mk. -, 8 lep., 3-3 ea. és gp.) pontjaira, valamint a hatalmas mezőnymunkát végző Szántó D. (6 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea., 12 gp.) szervezőkészségére építő vendég együttes. A hajrára azonban belefáradt a TF-BP a Plézer G. (19/9 p.)- Nagy Bo. (18/12 p., 5 lep., 4 ea., 13 gp.)-F. Lilaj (18 p., 4 lep.)- Nagy Be. (15/3 p., 4 lep., 3 szl., 12 gp.)-Galambos Á. (12 p., 5 lep., 3 gp.) ötösfogat húzta, s ezúttal nagyon egységes, jó csapatjátékkal kirukkoló BKG üldözésébe.

Óbudai Kaszások - DEAC U23 76-81 hosszabbítás után

A nyitó és a harmadik negyed után egyaránt döntetlenre álltak a felek. A záró etapban se "eresztették" egymást - ebben, ha szűken is, de inkább a vendégek vezettek, egy triplával azonban hosszabbításra mentette a mérkőzést az Óbuda. A ráadásban nem tudta lélektani előnyét kihasználni a hosszabbítást érő triplát szerző Farkas D. (24/15 p., 7 lep., 6 ea.), valamint Boros M. (23/9 p., 3-3 lep., ea. és gp.) és Armaghani Á. (14 p., 9 lep., 4 gp.) ponterősségében bízó hazai együttes. A plusz 5 percet jobban bírták a debreceni fiatalok, akik Neuwirth B. (19/15 p., 4 lep.), Kenéz Cs. (16/3 p., 5-5 lep. és gp., 4 ea.), Hőgye P. (13/9 p. - 15 mk. -, 5 lep., 3 szl.) és Gáspár M. (11/3 p. - 15 mk. -, 8 lep., 2-2 bl., gp. és ea.) vezérletével újabb értékes győzelmet arattak.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Dunaharaszti MTK 78-87

Az első negyed közepén egy 9-0-lal elléptek a vendégek, akiknek a szakasz hajrájában 10 pont fölötti előnyük is volt, a második negyedben pedig tartották 5 és 10 pont közötti vezetésüket. Bár a harmadik negyed elején 4 pontra csökkentették hátrányukat a Botka B. (17/3 p., 4 gp.), Fazekas M. (17/3 p., 7 lep.), Tóth Barna (13 p. - 15 mk. -, 6 lep., 3 gp.) és Ivkovic M. (11/6 p., 3 lep., 7 ea.) pontjaiban bízó kecskeméti fiatalok, de a szakasz közepéig újra állandósult a Dunaharaszti 5 és 10 pont közötti vezetése. A szakasz közepén egy 9-2-vel 10 pont fölé hizlalta előnyét, és a megnyugtatónak mondható 15 pontos vezetésről várhatta a záró etapot a csapategységre, azon belül pedig leginkább Simonics O. (15 p., 3-3 lep. és ea.), Fekete B. (14/12 p.), Burai R. (14/6 p., 3 lep.), a roppant sokoldalúan játszó Boinitzer D. (12 p., 13 lep., 4 szl., 7 gp.), valamint Simonics L. (12 p.) eredményességére építő vendég gárda. Ez a 15 pont körüli különbség a hajráig megmaradt - a végjátékban 10 ponton belülre kerültek a hazaiak, de a DMTK győzelme nem forgott veszélyben.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 65-59

Az első 10 percben a mérkőzésre erősen tartalékos összetételben érkező soproniak Csátaljay P. (21 p., 3 lep., 4 szl., 5 gp.) és Kovács B. (13 p., 11 lep.) vezérletével jobban, pontosabban játszva fokozatosan elhúztak, és 10 pontos előnyt szereztek. A második etapban magára talált, s a negyed közepén 2 pontra feljött a Phoenix. Ekkor azonban egy 6-0-lal újra megugrott a SMAFC, amely 4 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A harmadik negyed közepén ledolgozta hátrányát a Tiszaújváros, a vezetést viszont nem tudta átvenni, a záró etapra minimális, 1 pontos soproni vezetéssel fordultak a felek. Ezt azonban 4-0-lal indítva fordított a Gaál B. (17/3 p., 12 lep.)-Bán T. (14/12 p. - 16 mk. -, 6 lep., 4-4 ea. és gp.)-S. Rosemond (13/3 p., 7 lep., 5 ea., 4 gp.)-Kovács Z. (10 p., 3 lep.) kvartett vezette Phoenix, és ezzel a szerepek is fordultak: az addigi üldözött SMAFC vette üldözőbe az addig hátrányban játszó borsodiakat, s egészen a hajráig tapadt is rájuk. 61-59-es hazai vezetés után azonban az utolsó másfél percben már csak a vendéglátók szereztek pontot, így a soproniak fölé kerekedtek.

Vásárhelyi Kosársuli - Pénzügyőr SE 76-62

A fölöttébb egyoldalú első negyedben kerek 20 pontos előnyt szereztek a Varga Á. (16/3 p., 12 lep., 3 szl.), Pavlovic V. (14 p., 4 lep., 3 szl., 5 gp.), Karsai B. (11 p., 3 lep.) és Bálint E. (10/3 p.) kosaraira alapozó hazaiak. A második szakasz kiegyenlített játékot hozott, tartotta 20 pont körüli előnyét, és 18 pontos vezetéssel fordult a Kosársuli. A harmadik negyedben rendezte védekezését a fővárosi együttes és elsősorban Barócsi Á. (14 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea.), Széphelyi T. (13/3 p., 5 lep.) és dr. Szekeres Á. (10/6 p., 3 gp.) révén a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát. Az etap azonban 6-0-s hazai rohammal és 18 pontos vásárhelyi vezetéssel ért véget, a záró szakaszban pedig a Pénzügyőr már nem tudott igazán közel kerülni a végül sima rajt-cél győzelmet arató vásárhelyiekhez.

Budafok - Atomerőmű KSE Bonyhád 94-71

A nagy dobópárbajt hozó nyitó negyed után a másodikban 10 pont fölé hizlalta előnyét a veretlen, s ezúttal is az egységes csapatjátékra, azon belül pedig leginkább Piukovics B. (15/9 p., 3 lep.), Siklós O. (16/3 p., 6-6 lep. és gp., 4 ea.), K. Swanson (13 p., 6 lep.), Tursics K. (12/9 p., 4 gp.), Fehér Cs. (10/9 p., 4 lep.) és Garai G. (10/6 p.) eredményességére építő Budafok. A hazaiak a szünet után is valamivel jobban, pontosabban játszottak a mezőny legeredményesebb játékosa, Pupp B. (16/3 p., 5 lep., 3 ea.), valamint Sáfrán B. (15/6 p.), Heimann G. (13/3 p., 3.3 lep. és szl., 4 ea.) és Tömösváry M. (10/3 p. - 17 mk. -, 7 lep.) vezetésével jól küzdő bonyhádiaknál, és végül minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet arattak.

NYÍKSE - MEAFC-Miskolc 64-81

Sokkal pontosabban, "élesebben" kezdtek a vendégek, akik a 8-0-s első 3 percnek köszönhetően a nyitó etapban 10 pont fölötti, szünetre pedig a már kiegyenlítettebb játékot hozó második 10 perc után 15 pontos előnyt szereztek. A második félidőt egy 8-3-as rohammal indítva 10 pontra zárkóztak föl a hazaiak, de a lélektani határon nem tudtak belülre kerülni - talán mert közülük egyedül Gáspár B. (19/3 p., 8 lep., 5 ea.) jutott 10 pont fölé. A negyedik negyedet 9-3-mal kezdve 20 pont fölé növelve előnyét, és ezzel eldöntötte a mérkőzést a maga javára a Csák B. (15/12 p., 3 lep.)-Kozák M. (12/3 p., 3-3 lep. és szl., 4-4 gp. és ea.)-Tóth B. (10 p., 5 lep.) trió vezette MEAFC.