Fiú utánpótlás bajnokságok: Újabb soproni parádé a kadetteknél
23
2022
2022. október 23.  |  17:00
A héten a legtöbb mérkőzést a kadetteknél rendezték a fiú utánpótlás bajnokságok közül, és a soproniak újfent kiemelkedtek három 60 VAL-os produkcióval, de ugyanilyen magasságba eljutott a körmendi Farkas Levente is. Lássuk, milyen eredmények születtek a héten!

Fiú serdülő

A serdülőknél csak az alsóházban, ott is csak a budapesti régióban rendeztek találkozókat. Az Óbudai Kaszások/A előbb legyőzte az Óbudai Kaszások/B-t (91-55), majd a Kiss Lenke KA/A-t is (84-53). Fordított sorrendben, de ugyanezt megtette a Vasas Akadémia/B is (92-73, 57-81), így ez a két együttes két-két győzelemmel nyitott - a csoportban még a Budapesti Honvéd/B található.

Óbudai Kaszások/A - Óbudai Kaszások/B   91-55
Vasas Akadémia/B - Kiss Lenke KA/A   92-73
Óbudai Kaszások/A - Kiss Lenke KA/A   84-53
Óbudai Kaszások/B - Vasas Akadémia/B   57-81

Fiú kadett

A fiú kadett A csoportban három negyed után még 7 ponttal vezetett a Farkas Balázs Dániel vezette Szedeák U16/A a Zalakerámia ZTE KK/A ellen. Az utolsó felvonást azonban 26-8-ra nyerte a Jordán Bendegúz és Kovács Áron Boldizsár fémjelezte zalaegerszegi gárda, amely így nyert is (68-79). A főként Teszárik Márton és Burony Bálint húzta NKA Pécs/A minden negyedet megnyert a KASI/A otthonában, és a második felvonásban el is döntötte a mérkőzés sorsát (56-88). Az Imre Márton és Korompay Hunor Levente vezette Vasas Akadémia/B végig jól gazdálkodott első negyedben megszerzett tetemes előnyéből, így nagyobb izgalmak nélkül verte a Dávid Kornél KA/A-t, melynek legjobbja Márton Benedek volt (72-59). A MAFC/A pedig a Molnár Tamás, Lestyák Benedek, Viola Dávid Zsolt trió vezetésével a harmadik negyedet leszámítva jobban játszott a Budapesti Honvéd SE/A-nál, könnyedén győzött is (96-79).

SZEDEÁK U16/A - Zalakerámia ZTE KK/A   68-79
KASI/A - NKA Pécs/A   56-88
Vasas Akadémia/B - Dávid Kornél KA/A   72-59
MAFC/A - Budapesti Honvéd SE/A   96-79

A B csoportban az Asztalos Miklós és Jambrik Áron vezette Kecskeméti KA/A három negyed után még 10 ponttal vezetett a Szolnoki KA/A ellen. A szolnokiak aztán az utolsó bő két percben Boros Márk triplájával fordítottak, két büntetőjével pedig nyertek is (70-73). A Demeter Levente húzta Zsíros Akadémia Kőbánya/A egy félidőn keresztül tartotta a lépést a DEAC KA U16/A ellen. A harmadik negyedben aztán robbantottak az ebben a 10 percben 43 pontig jutó hajdúságiak, akik a Fekete-Gál Csongor, Sziegl Gábor, Váróczy Gergő István, Makray Áron négyes vezetésével végül simán győztek (78-103).

A Rosta Péter, Bartos Gergely, Hanzély Viktor, Nagy Zsombor Bence kvartett fémjelezte Vasas Akadémia/A esélyt sem adott a Szombathelyi Sportiskola U16-nak, melynek legjobbja Horváth Roland Péter volt (51-103). A Soproni SI KA SKC/A pedig ezúttal is bemutatót tartott, most az NKA Pécs u15 fiú/B ellen (145-56) - a hazaiaktól hárman, Tallós Levente (40 pont, 15 pattanó, 11 gólpassz, 6 szerzett labda, 65 VAL), Nyikos Balázs (50 pont, 12 szerzett labda, 7 gólpassz) és Flasár Zalán (28 pont, 18 pattanó, 5 gólpassz, 9 szerzett labda) is 60 VAL fölött végeztek, ezen a héten is a soproniaktól érkeztek a legjobb egyéni teljesítmények.

Kecskeméti KA/A - Szolnoki KA/A   70-73
Zsíros Akadémia Kőbánya/A - DEAC KA U16/A   78-103
Szombathelyi Sportiskola U16 - Vasas Akadémia/A   51-103
Soproni SI KA SKC/A - NKA Pécs u15 fiú/B   145-56

A C csoportban Takács András és Ádám Levente vezette PVSK NKA/A az utolsó percre fordulva még vezetett a BASKETBAJA SE/A otthonában. Aztán jött Pauna Péter két, illetve Hódos Patrik egy kosarat, és az említettek mellett még Béla Miklós fémjelezte bajaiak diadalmaskodtak (74-70). A Budafok nem volt egy súlycsoportban a Sulkovszki Bence (35 pont, 5 pattanó, 8 szerzett labda, 45 VAL), Oleár Ákos, Iván Máté Domonkos, Horváth Péter és Bálint Valér húzta MEAFC U16/A-val, kerek 100 pont lett a különbség (32-132). A félegyházi Farkas Levente vezette Félegyházi Térségi Sportiskola egy félidőn át tartotta a lépést a körmendi Farkas Levente (25 pont, 28 pattanó, 4 szerzett labda, 60 VAL), valamint László Péter és Hadnagy Csanád fémjelezte AKMÉ Körmendi Törpördögökkel, aztán a hazaiak elléptek (82-70). Az Óbudai Kaszások/A pedig Lugossy Dávid és Horváth Attila Bence vezetésével aratott sikert a nagyot hajrázó Nyíregyházi Sportcentrum/A-val szemben, melynek legjobbjai Szabados Zétény és Kassai Sándor voltak (79-71).

BASKETBAJA SE/A - PVSK NKA/A   74-70
BUDAFOK - MEAFC U16/A   32-132
AKMÉ Körmendi Törpördögök - Félegyházi Térségi Sportiskola   82-70
Óbudai Kaszások/A - Nyíregyházi Sportcentrum/A   79-71

A D csoportban nagy csatát vívott egymással a Boldog Gergely és Talabos Dániel húzta Zuglói Sasok/A, valamint az MVM-OSE Lions U16/A. A végjátékban 80-79-re még vezettek is a gyengébben kezdő hazaiak, de végül a vendég oroszlányiak nyertek, akiknél Baráth Zsombor, Czermann Zétény és Fehér István voltak a leghasznosabbak (82-85). A Kiss Lenke KA/A 11 ponttal nyerte az első negyedet a NYKK Eötvös U16 vendégeként. Félidőben azonban már az Oláh Sebestyén vezette hazaiak álltak jobban, akik a negyedik negyedben bebiztosították sikerüket (56-45). A félidőben 17 ponttal vezetett a DEAC KA U16/B az Újpest-MT/A ellen. A fordulás után viszont a Gyuricza Márk húzta fővárosiak akarata érvényesült, akik végül 9 ponttal diadalmaskodtak (77-86). A Németh Atilla Gergő és Verasztó Vilmos fémjelezte Budapesti Honvéd SE/B pedig a második negyedben intézte el az Izmendi Kolos és Deme Dániel vezette MAFC/B elleni győzelmét (67-75).

Zuglói Sasok/A - MVM-OSE Lions U16/A   82-85
NYKK Eötvös U16 - Kiss Lenke KA/A   56-45
DEAC KA U16/B - Újpest-MT/A   77-86
MAFC/B - Budapesti Honvéd SE/B   67-75

Fiú junior

A junior fiúk A csoportjában a nagyszerű csapatjátékot bemutató Vasas Akadémia az első negyedben megalapozta paksi győzelmét a Kupai László Levente vezette Atomerőmű SE U18A vendégeként (54-75). A paksiak egy nagyon hullámzó első félidő után a harmadik negyedben másodjára is megléptek a Budapesti Honvéd SE/A-tól Kékesi Kolos (33 pont, 11 pattanó, 6 szerzett labda, 52 VAL) és Kupai László Levente vezetésével, és ezt követően már nem engedték vissza magukra Gazdag Áron Bendegúz húzta fővárosiakat (87-71). A Varga Boldizsár és Laluska Bence Ádám fémjelezte DEAC KA U18/A a két páratlan negyedben játszott hatalmas fölényben Zalakerámia ZTE KK ellen, ennek köszönhetően győzött (86-104) - a zalaegerszegieknél Döbrentei Bulcsú és Garai Dávid voltak a leghasznosabbak.

Atomerőmű SE U18A - Vasas Akadémia   54-75
Atomerőmű SE U18A - Budapesti Honvéd SE/A   87-71
Zalakerámia ZTE KK - DEAC KA U18/A   86-104

A Flasár Botond, Tóth Dániel és Bősze Gergő vezette Soproni SI KA SKC/A nem sok esélyt hagyott a PVSK NKA-nak akár csak a szoros meccsre sem (60-94). A több lábon álló NKA Pécs/A három negyedig ugyanilyen magabiztos volt a Szolnoki KA otthonában, a szolnokiak a negyedik negyedben tudtak valamit kozmetikázni vereségük mértékén (39-62). A Denk Norbert Zalán fémjelezte Dávid Kornél Akadémia/A pedig az első negyed második felétől fogva tartott egy kisebb előnyt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A ellen, és végül nagyobb izgalmak nélkül verte a szombathelyieket, akiknél Arnóczi Áron volt a leghasznosabb ezen a találkozón (62-53).

PVSK NKA - Soproni SI KA SKC/A   60-94
Szolnoki KA - NKA Pécs/A   39-62
Dávid Kornél Akadémia/A - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A   62-53

A C csoportban három negyedig kifejezetten szoros volt a Kiss Lenke KA és a Budapesti Honvéd SE/B mérkőzése, aztán a negyedik negyedben végleg meglépett ellenfelétől a Szlama Barnabás, Szlama Botond és Komlós Barnabás húzta KLKA (81-65). A hét másik mérkőzésén a Honvéd B három negyedig szépen tartotta magát az MVM-OSE Lions U18 ellen. A 33. percben még 49-50 volt az állás, itt azonban jött egy 14-2-es rohanás a Baliga Ákos és Kristyák Viktor fémjelezte oroszlányiaktól, akik ezzel be is húzták a találkozót (54-64).

Kiss Lenke KA - Budapesti Honvéd SE/B   81-65
Budapesti Honvéd SE/B - MVM-OSE Lions U18   54-64

A D csoportban a Szőke Bálint (35 pont, 14 pattanó, 4 gólpassz, 50 VAL), Fehérvári Csegő és Bogdán Dávid Bence húzta KASI/A az első negyed után szépen fokozatosan vette át az irányítást az Alba Fehérvár vendégeként, és végül nem kell izgulnia a győzelem miatt (69-85).

Alba Fehérvár - KASI/A   69-85