Fiú utánpótlás bajnokságok: Elindult az alapszakasz a serdülőknél is
2022
2022. október 18.  |  16:40
Elkezdődött az alapszakasz a serdülő fiúknál is a múlt hét végén, így most már az U18 és az U16 mellett U14-ben is elértek erre a pontra a csapatok. A hét egyéni produkciói közül kiemelkedik négy U16-os soproni teljesítménye a Szolnok ellen.

Fiú serdülő

A serdülő fiúknál is elindult az alapszakasz. A felsőházban keleten a Budapesti Honvéd/A két győzelemmel nyitott a Cívis KK Debrecen/A (70-94), illetve a MAFC/A ellen (82-78). A MAFC (78-60) és a debreceni együttes is (85-83) legyőzte a Zsíros Akadémia Kőbánya/A-t, így mindkét gárda 1-1-gyel kezdett - a Vasas Akadémia/A pihent ezen a játéknapon. Nyugaton az NKA Pécs/A kezdett két sikerrel a Szombathelyi Sportiskola U14 (105-49), valamint az AKMÉ Körmendi Törpördögök ellen (56-108). A forgatókönyv ugyanaz volt, mint keleten: a Pécs által legyőzött két gárda, a Körmend (78-95) és a Szombathely (84-57) is legyőzte a negyedik együttest, az MVM-OSE Lions U14/A-t - itt a KASI/A volt a pihenő.

A középházban keleten a MEAFC - Jezsuita/A volt az a csapat, amelyik két sikert számlálhatott - előbb a BASKETBAJA SE-t (73-39), majd a SZEDEÁK U14A-t verte (44-86). A szegediek a Nyíregyházi Sportcentrum ellen javítottak (79-74), a Baja viszont kikapott a nyírségiektől (64-56) - a Kecskeméti KA/A pihent. Nyugaton a Budafok nem lépett ezúttal pályára, a másik négy együttesből pedig egyik sem tudott kétszer győzni, mindenki 1-1-gyel végzett a vasárnapi játéknapon. Az NKA Pécs U13 fiú/B a Zalakerámia ZTE KK/A-t verte (88-65), a Dávid Kornél KA/A pedig a Soproni SI KA SKC/A-t (69-62). A ZTE utána a székesfehérváriak ellen javított (62-60), a körbeverést pedig a Sopron sikere tette teljessé a Pécs ellen (76-89).

Az alsóház dél-keleti régiójában a Békéscsabai KK/B tudott két mérkőzést nyerni - előbb a Szolnoki KA/A-t (74-70), majd a Vásárhelyi Sólymokat múlták felül (44-76). A Szolnok (82-37) és a Vásárhely (36-68) is simán verte a Békési SZSK/A-t - a Pityke KSE pihent. Dél-nyugaton a PVSK NKA/A a Dombóvári Kosársulit (58-69) és a Kozármisleny SE-t (65-121) is legyőzte, de ugyanezt megtette az Atomerőmű GYKSE U14A is (60-88, 57-109) - a Zalakerámia ZTE KK/B pihent. Az észak-keleti régióban a Cívis KK Debrecen/B szoros meccsen győzött az NYKK Eötvös U14 A ellen (61-58, majd simábban verte az Egri VSI KOK/A-t (54-39). A nyíregyháziak legyőzték a MEAFC U14/B-t (65-57), akik az Egert múlták felül (53-24) - a DSI Debrecen volt pihenőn.

Az észak-nyugati régióban az Alba Fehérvár/A két sikert aratott a Soproni SI KA SMAFC/B (63-80) és a Dávid Kornél KA/B ellen (50-108). A fehérváriak (67-54) és a soproniak (85-46) is legyőzték a csoport másik soproni tagját, a Soproni Tigrisek/A-t - a Győri KC/A volt a szünnapos ebben a fordulóban. A pest megyei régióban pedig a Százhalombattai KSE volt a legjobb az első körben a Pilis Basket (83-67) és BTDSE Taksonyi Ördögök legyőzésével (56-66). A Pilis a Szentendrei KSE-t verte (84-89), a Szentendre pedig a Taksonyi Ördögöket tudta felülmúlni (82-41) - a BL Basket pihent az első fordulóban. A budapesti régióban a hétvégén kezdődnek a küzdelmek.

Az összes serdülő eredményt ezen a linken találjátok:

Fiú kadett

A kadett fiúk A csoportjában egy végig szoros találkozón, a negyedik negyed elején a Ruzsics Barnabás (18-18 pont és pattanó, 4 blokk) és Kovács Áron Boldizsár vezette Zalakerámia ZTE KK/A 11 ponttal is vezetett. A leginkább Lestyák Benedek és Molnár Tamás pontjaira építő MAFC/A 60-49 után egy 12-1-es futással egyenlített, de a vezetést nem tudta átvenni, így a végjátékban is végig vezető hazaiak nyertek (69-65). Három negyedig teljesen kiegyenlített összecsapást vívott a Márton Benedek és Sándor Döme fémjelezte Dávid Kornél KA/A és a Szedeák U16/A. A negyedik negyed aztán a vendégeké volt, akik Farkas Balázs Dániel, Körtvélyessy András Pál és Molnár Balázs Bence vezetésével végül 10 ponttal nyertek (70-80). A sok lábon álló, leginkább Nagy Gábor és Humpester Tamás György fémjelezte Budapesti Honvéd SE/A nagyon simán verte a KASI/A-t (101-74), melynek legjobbja Czeibert Soma Gergő volt. Óriási különbség volt a Vasas Akadémia/B és az NKA Pécs/A között is - a pécsieknél Burony Bálint és Somogyi Zsombor nyújtották a legjobb teljesítményt.

Zalakerámia ZTE KK/A - MAFC/A   69-65
Dávid Kornél KA/A - SZEDEÁK U16/A   70-80
Budapesti Honvéd SE/A - KASI/A   101-74
Vasas Akadémia/B - NKA Pécs/A   28-91

A B csoportban egy szinte végig szoros mérkőzés 32. percében 48-47-re még vezetett a Kenderes István fémjelezte Kecskeméti KA/A együttese. Ezt követően futott egy 10-0-s sorozatot a Demeter Levente és Stumpf Milán húzta Zsíros Akadémia Kőbánya/A, amely itt megszerzett előnyéből végig jól gazdálkodott (58-62). Az elmúlt nyolc nap legnagyobb egyéni teljesítményeit a Soproni SI KA SKC/A szolgáltatta, amely 112 pontos sikert aratott a Szolnoki KA/A ellen (163-51) - Nyikos Balázs 92 VAL-os quadruple-duplát ért el (50 pont, 17 pattanó, 15-15 gólpassz és szerzett labda), de Tallós Levente (37 pont, 14 pattanó, 10 gólpassz, 64 VAL), Palotai Máté (35 pont, 8 pattanó, 7 szerzett labda) és Flasár Zalán (32 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) is nagyszerűen játszottak. A Bartos Gergely, Nagy Zsombor Bence és Rosta Péter húzta Vasas Akadémia/A pedig szintén nem izzadt meg az NKA Pécs u15 fiú/B ellen (107-35).

Kecskeméti KA/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A   58-62
Soproni SI KA SKC/A - Szolnoki KA/A   163-51
Vasas Akadémia/A - NKA Pécs u15 fiú/B   107-35

A C csoportban a Szabados Zétény vezette Nyíregyházi Sportcentrum/A az első negyedben megszerzett előnyére alapozva verte a Hódos Patrik fémjelezte BASKETBAJA SE/A-t (69-58). A bajaiak aztán pont az első negyedben voltak még jobbak a MEAFC U16/A-nál, amely azonban Oleár Ákos vezetésével fordított, és főként az utolsó felvonásban volt sokkal jobb a vendégeknél (75-62). A nagyon sok lábon álló Félegyházi Térségi Sportiskola Farkas Levente, Horváth Benedek, Bán Péter és Abonyi Ákos Krisztián vezetésével, nagyszerű csapatjátékára építve megerőltetés nélkül múlta felül közel 100 ponttal a Budafokot (124-26).

Nyíregyházi Sportcentrum/A - BASKETBAJA SE/A   69-58
MEAFC U16/A - BASKETBAJA SE/A   75-62
Félegyházi Térségi Sportiskola - BUDAFOK   124-26

A D csoportban a Talabos Dániel, Fekete Ákos és Boldog Gergely vezette Zuglói Sasok/A a második felvonást leszámítva végig uralta az Újpest-MT/A elleni találkozót (87-64). Az MVM-OSE Lions U16/A Baráth Zsombor vezetésével uralta az első három negyedet a MAFC/B ellen. Az Irk Nándor fémjelezte fővárosiak mindent megpróbáltak a záró 10 percben, de fordítani nem tudtak (74-66). A Kovács Ádám, Mihály Péter Ákos, Molnár Noel Armand, Previák András és Fülöp Szabolcs húzta Kiss Lenke KA/A végig fölényben játszott a DEAC KA U16/B ellen, melynek legjobbja Vántus Botond volt (122-70). Három negyed után 6 pontos előnyt épített ki magának az Újpest, leginkább Gyuricza Márk és Magyar Mátyás révén. A MAFC második csapata ezen a találkozón is nagy hajrába kezdett, és végül Izmendi Kolos duplájával és büntetőjével fordított is (64-66). Végig szoros összecsapáson Kaiser Zoltán duplájával győzött egyetlen ponttal a Fehér István vezette OSE az Oláh Sebestyén fémjelezte NYKK eötvös U16 ellen (55-54). A Verasztó Vilmos és Körmendi Soma húzta Budapesti Honvéd SE/B pedig a két páros negyedben nyújtott játékával verte az egy negyed után még 10 ponttal jobban álló, Boldog Gergely fémjelezte Zuglót (88-78).

Fiú junior

A junior fiúk alapszakaszának A csoportjában a Budapesti Honvéd SE/A Karda Dominik Krisztián és Gazdag Áron Bendegúz vezetésével a második félidőben hengerelt az első félidő után még vezető, Szalay Domonkos fémjelezte Zalakerámia ZTE KK ellen (81-51). Az Atomerőmű SE U18A is egyetlen ponttal állt jobban Kecskeméten 20 perc játék után. A fordulást követően viszont a Kégel Tamás, Dobos Máté, Kovács Gergely trió húzta Kecskeméti KA akarata érvényesült, és végül 10 pontos sikert arattak a hazaiak (73-63).

Budapesti Honvéd SE/A - Zalakerámia ZTE KK   81-51
Kecskeméti KA - Atomerőmű SE U18A   73-63

A B csoportban a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A egy felvonás után egy ponttal vezetett még Sopronban. Ezután azonban végig jobban játszott a Soproni SI KA SKC/A csapata, amely Flasár Botond és Tóth Dániel vezetésével sima sikert aratott (100-70). Ugyanaz volt a helyzet a PVSK NKA-Szolnoki KA összecsapáson is, ami az A csoport két mérkőzésén: félidőben egy ponttal vezetett a Horváth Ákos húzta vendég gárda, a harmadik negyedben viszont fordítottak a leginkább Radó Ádámra és Harka Szabolcsra építő hazaiak, akik végül 10 ponttal nyertek is (72-62).

Soproni SI KA SKC/A - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A   100-70
PVSK NKA - Szolnoki KA   72-62

A C csoportban az AKMÉ Körmendi Törpördögök két mérkőzést is megnyert - egyet múlt héten, egyet pedig tegnap, hétfőn. Az elsőn a Szlama Botond fémjelezte Kiss Lenke KA egy negyed után 16, a félidőben 19, a harmadik felvonást követően még mindig 13, 5 perccel a vége előtt 5 ponttal vezetett Körmenden. 65-70 után azonban már csak a Tóth-Erdei Máté húzta hazaiak szereztek pontot, szám szerint 12-t, így nyertek (77-70). Tegnap aztán az MVM-OSE Lions U18 vendégeként egy végig szoros találkozót vívott a körmendi gárda, és itt is a végén fordított. A 39. percre még 65-60-as oroszlányi vezetéssel fordultak a csapatok - innen jött a Körmend fordítása a végén Tóth-Erdei duplájával, majd két büntetőjével. A hazaiaknál Czermann Máté, míg a vendégeknél Tóth-Erdei mellett Nagy Péter volt még kifejezetten jó.

AKMÉ Körmendi Törpördögök - Kiss Lenke KA   77-70
MVM-OSE Lions U18 - AKMÉ Körmendi Törpördögök   67-68

A leginkább a Magashegyi Dávid, Simonics Levente Dávid, Hajdu Gergely hármas vezette Zsíros Akadémia Kőbánya/A a félidőre eldöntötte az Óbudai Kaszások/A elleni mérkőzés sorsát (72-43) - a vendégeknél Balogh Mátyás Géza kiemelkedett hatékonyságban. Az Antalics Dániel, Bogdán Dávid Bence, Szőke Bálint és Czink László Gábor fémjelezte KASI/A végig sokkal jobban játszott, mint a Budafok (111-55). Egy elképesztően pontgazdag meccs első félidejében a Debreczeni Olivér fémjelezte DEAC KA U18/B 7 ponttal vezetett Székesfehérváron. A harmadik negyedben fordított az Alba Fehérvár Horváth Zoltán, Kiss Benedek és Márton Boldizsár vezetésével, és végül 13 ponttal diadalmaskodott is (109-96). Az Antalics Dániel, Szőke Bálint, Fehérvári csegő trió vezette Kaposvár aztán a DEAC otthonában is nyerni tudott úgy, hogy a különbség lényegében az első 20 percben kialakult a két fél között.

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Óbudai Kaszások/A   72-43
KASI/A - BUDAFOK   111-55
Alba Fehérvár - DEAC KA U18/B   109-96
DEAC KA U18/B - KASI/A   56-86