Férfi NB I B: Nyeretlen vert veretlent a zöld csoportban
17
2022
2022. október 17.  |  09:10
Tovább menetel az NB I B piros csoportjában a két pécsi gárda és a MAFC, Óbudán szerezte meg első győzelmét a BKG, a debreceni fiatalok pedig "elkapták" a Jászberényt. A zöld csoportban a "borsodi brigádok behúzták" hazai meccseiket, s odahaza győzött a Győr is. Az eddig történtek ismeretében a hét meglepetését a Sopronba még nyeretlenül utazó Pénzügyőr szolgáltatta az őt még veretlenül fogadó SMAFC legyőzésével.

CKE - PVSK-VEOLIA 68-98

A papírformának megfelelően vendég fölénnyel indult a zöld csoportból feljutó és az élvonalból kieső gárda összecsapása, 10-2-vel kezdett a PVSK, majd tartotta 5 és 10 pont közötti vezetését. A második szakasz elején gyorsan 10 pont fölé nőtt a különbség, majd ekörül a lélektani határ körül mozgott. A félidő hajrájában előbb 17 pontra nőtt a pécsi előny, de szünetig egy 8-0-lal 10-en belülre került a Tóth Z. (14/3 p., 5 lep., 2 gp.), Tóth B. (11/3 p., 4 ea., 3 gp.) és Kovács B. (10 p., 6 lep.) kosaraiban bízó Cegléd. Ahogy magát a mérkőzést, a második félidőt is a vendégek kezdték jobban, és egy 14-1-es 4 perccel 20 pont fölötti előnyt szerezve, C. Harler (24/6 p., 4-4 lep. és ea., 5 gp.), Bíró O. (13/9 p., 4 lep.), Molnár M. (13/9 p., 3-3 lep. és gp.) és Tóth N. (12 p., 8 lep) vezérletével gyakorlatilag a harmadik negyed közepére el is döntötték a találkozót.

Óbudai Kaszások - BKG Príma Akadémia 68-89

Az egy győzelemmel álló hazaiak elsősorban Boros M. (13 p., 7 gp.), Láncos K. (11 p.) és Armaghani Á. (10 p.) jóvoltából a negyedik negyed elejéig tartották a lépést a mérkőzés előtt nyeretlen, de ezúttal addig is jobbára vezető BKG csapatával. A 32. percben 59-57-es vezetése után a nagyrészt Plézer G. (26/12 p.), Nagy Be. (23/12 p., 4 lep., 10 gp.), F. Lilaj (14 p., 4 lep.) és Nagy Bo. (11/9 p., 3 lep., 9 gp.) eredményességére építő BKG egy 10-0-s 2 percet "repesztve" megtörte a hazaiak ellenállását, s egy 20 pont fölötti sikerrel nyeretlenségi sorozatát is egyben.

MAFC - Phoenix-MT Fót 84-66

Nem tudta - vagy a Megyeri Tigrisek gárdája nem engedte - megismételni múlt heti 114 pontos parádéját a MAFC, viszont a döntetlenre végződő nyitó etap után minden negyedet megnyerve, fokozatosan ellépett a Bonifert B. (14/3 p. - 19 mk. -, 9 lep.)-J. Santiago (13/3 p., 3 lep., 6 ea., 4 gp.)-Katona B. (12/3 p. - 15 mk. -, 3 gp.) trió vezetésével szívósan, jól küzdő ellenfelétől a fővárosi gárda. A hazaiak az utolsó három percre törték meg a Megyeri Tigrisek ellenállását, és Bordács S. (21 p., 13 lep.), Tóth P. (13/3 p. - 14 mk. -, 9 lep, 5-5 gp. és ea., 3 szl.), Buzás B. (12/6 p., 6 lep., 3 szl., 4 ea., 5 gp.) és Csapai P. (11/3 p., 3-3 lep. és gp.) találataira támaszkodva megőrizték veretlenségüket, sőt egy 12-2-es hajrával végül közel 20 pontos győzelmet arattak.

Salgótarjáni KSE - NKA Pécs 65-82

Alaposan meglepte pazar kezdésével, 27 pontos első negyedével az ezzel 8 pontos előnyt szerző vendéglátó Salgótarján - amelyből végül egyedül Dragasevic V. (20/12 p., 4 lep., 3 ea.) jutott 10 pont fölé - a pécsi legénységet. A második negyedben rendezte védekezését és ekkor csupán 10 ponton tartva a hazai gárdát szünetre fordított az NKA együttese. Folytatva "fojtogató" védekezését a harmadik negyed végére már megnyugtató, 15 pontos előnyt szerzett a vendég csapat, amely a két középső negyed hatékony védekezésének, valamint Meleg G. (22/3 p., 7 lep.), N. Djordjevics (19 p., 15 lep., 3 szl.), Kazy B. (11/9 p.), Lados E. (10/3 p., 4 gp.) és Kovács P. (10/3 p.) eredményességének köszönhetően magabiztos győzelmet aratott.

Vasas Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 76-67

Három negyeden át elsősorban Lakosa Á. (14/6 p., 5 lep., 2 gp.), Molnár B. (11 p., 7 gp.) és a dupla-duplától egyetlen ponttal elmaradó Timkó N. (9 p., 11 lep., 4 ea, 3 bl.) jóvoltából remekül tartotta magát és a lépést a hazaiakkal a Nagykőrös. A záró etapnak egyetlen pont előnnyel vágott neki, ám azt egy 10-2-es bő 2 perccel indítva közel 10 ponttal ellépett a Fekete V. (17/9 p., 3 lep., 4 gp.)-Marcikic L. (12 p., 4 lep) kettős vezette Vasas. Nem tört meg a Nagykörös, hanem egy 7-0-lal a negyedik negyed közepén 2 pontra felzárkózott. A végére azonban úgy tűnt, a Sólymok gárdája kicsit belefáradt a Vasas üldözésébe: a hazaiak egy 11-4-es utolsó 5 perccel zárva nyerték meg az összecsapást.

Veszprémi KK - TF-BP 65-76

A 24-12-re megnyert harmadik negyedre, valamint Dancsecs A. (25/12 p., 6 lep., 5 ea., 3 gp.), Anda D. (21 p., 7 lep., 3 ea., 2-2 bl. és szl.), és Simon B. (12 p., 5 lep., 3 gp.) kosaraira alapozva tudott győzni a TF a nyitó etap után még 5 ponttal vezető, s nagyrészt Madár A. (14/12 p. - 16 mk. -, 4 lep., 4 ea., 3 gp.), Orgona G. (14/6 p. - 16 mk. -, 10 lep., 3 szl.) és Varga Á. (10/6 p., 3 lep.) pontjaiban bízó Veszprém otthonában.

DEAC U23 - JKSE 74-70

Ellentétes félidőket hozó találkozón a remekül kezdő debreceni fiatalok a záró etap közepére "leadták" a Kenéz Cs. (21/9 p., 3 lep., 4-4 ea. és gp.), Neuwirth B. (14/12 p., 4 lep., 3 ea.), Fábián Sz. (11 p., 6 lep.) és Gáspár M. (10/3 p. - 14 mk. -, 13 lep, 5 gp.) vezetésével a szünetre szerzett 14 pontos előnyüket. Ekkor úgy tűnt, a rutinosabb játékosok alkotta jászságiak elsősorban Homoki D. (15/3 p., 6 lep.) és  Meleg K. (11/6 p., 3-3 lep. és ea.) eredményességére építve meg tudják fordítani a találkozót. A hajrában azonban az egyébként igen gyengén (10/22, 45.45%) büntetőző hazaiak még visszavették a vezetést, és már nem is adták ki azt a kezükből.

MEAFC-Miskolc - Atomerőmű KSE Bonyhád 108-82

Az első negyedben a hazaiak szinte hibátlan támadójátékkal, 5 triplát elhelyezve a bonyhádi gyűrűbe jutottak magabiztos, 15 pontos (35-20) előnyhöz. A második etapot 5-0-lal kezdve 10 pontra faragta hátrányát a tolnai társulat, ám ez csak egy röpke fellángolás volt a Szalai M. (16/3 p., 3 lep., 4 ea., 6 gp.), Baki S. (15/3 p., 5 lep., 3 szl.), Kupai L. (14/6 p.), és Kékesi K. (10/6 p., 4-4 lep. és szl., 3-3 gp. és ea.) kosaraira alapozó vendégektől. A szakasz közepén egy 16-0-s "száguldással" 26 egységnyire hizlalta előnyét a MEAFC. A félidő hajrájában egy 12-3-mal közelítettek a vendégek, szünetben 60-40 "virított" az eredményjelzőn. Szünet után állandósult egy 15 és 20 pont közötti hazai vezetés, amely a negyed végén 20 fölé nőtt. Ezzel eldőlt az összecsapás: a MEAFC Kozák B. (21/12 p., 3 lep.), Csák B. (19/15 p.), Lippai Sz. (16 p., 7 lep.), Kozák M. (12/3 p., 3 lep., 7 gp.) vezérletével, a záró etap közepén a 100 pontot is elérve biztosan győzött.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Dunaharaszti MTK 72-60

Szédületes, 13-5-ös 3 perccel szinte állva hagyta tartalékos ellenfelét a mérkőzés elején a Phoenix. Ezt követően, bár kiegyenlítettebb lett a játék, továbbra is a borsodiak irányítottak, akik "tízen túli" előnyre tettek szert a nyitó etapban. A kevés kosarat, de nagy küzdelmet hozó második szakaszban tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a Tiszaújváros. Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a Tiszaújváros kezdte jobban, s egy 6-0-lal 20 pontosra növelte előnyét. Nem adta olcsón a bőrét, hanem a szakasz közepén "kivágott" egy 7-0-s rohamot a DMTK, de nem tudott 10-en belülre kerülni. A játék képe a záró szakaszban sem változott: a S. Rosemond (22/9 p., 6 lep., 9 ea., 4 gp.)-Lakatos P. (21/12 p., 10 lep., 4 ea.)-Bán T. (15/3 p., 5 lep., 3 szl.) trió vezette borsodi gárda tartotta magabiztos előnyét. A szívósan küzdő vendégeknél a mezőny legeredményesebb játékosán, Joó T. (26/9 p., 4 lep., 3 szl.)-n kívül csak Simonics O. (10 p.) érte el a 10 pontot.

Agrofeed UNI Győr - Dávid Kornél KA 87-79

Az első negyed derekáig fej-fej mellett haladt a két gárda, majd a 7. és a 17. perc között egy 31-9-es rohamot bemutatva 20 pont fölötti előnyre tettek szert a nagyrészt Kámán B. (19/3 p., 6-6 lep. és ea., 7 gp.), Sonyák B. (18/3 p.), Hágen T. (14/6 p., 7 lep.) és Gosztola G. (12 p., 3 lep., 2 bl.) eredményességére építő hazaiak. A félidő hajrájában azonban egy 13-0-lal 10 pontra csökkentette hátrányát a Molnár D. (31/15 p., 6 lep., 4 ea), Bata O. (14/6 p. - 15 mk.) és Simon B. (12 p., 6 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó DKKA. A második félidőt 11-2-vel kezdve ismét megnyugtató előnyre tett szert a Győr. A szívósan küzdő DKKA a negyed végén 10 ponton belülre került, sőt a záró etapot egy triplával kezdve 6 pontra megközelítette vendéglátóját. A hazaiak újítottak, a negyed közepén már 14 ponttal is vezettek. A fehérváriak továbbra is szívósan üldözték a győrieket, de nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót.

SMAFC 1860 KA - Pénzügyőr SE 70-77

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó szakasz közepétől a soproniak magukhoz ragadták a játék irányítását, és szünetre Soós B. (15 p., 6 lep.), Csendes P. (12/3 p., 4 gp.), Schöll R. (12 p., 6 lep.) és Csátaljay P. (12 p., 6 lep.) vezérletével 10 pont fölötti előnyre tettek szert. A fordulás hatalmas fordulatot hozott: a Pénzügyőr védekezése óriásit javult, s ettől támadójátéka is jó ritmusú lett. A vendégek a harmadik etapban 10 ponton tartva a hazaiakat, Kerkai Á. (21 p., 5 lep., 3 ea., 6 gp.) és Széphelyi T. (17/3 p., 4 ea.) ponterős játékával 2 egységnyi előnnyé alakították szünetbeli 13 pontos hátrányukat. A záró etapban a SMAFC végig üldözte a vendég együttest, ám egyrészt a hazaiak nagyon gyengén (4/27, 14,8%) dobták a triplákat, másrészt a kritikus pillanatokban valaki mindig lendített a Pénzügyőr csapatán, így az összecsapás előtt nyeretlen fővárosiak megfosztották veretlenségétől az évadot két idegenbeli bravúrral kezdő soproni gárdát.