Fiú utánpótlás bajnokságok: Megkezdték az alapszakaszt a juniorok is
10
Oct
2022
Fiú utánpótlás bajnokságok: Megkezdték az alapszakaszt a juniorok is
2022. október 10.  |  13:28
Folytatódott az idény a fiú kadett országos bajnokságban, és a juniorok is megkezdték az alapszakaszt az elmúlt héten. Az U16-osoknál számtalan kiemelkedő teljesítmény született.
 
 
 
Fiú kadett
 
Az A csoportban három negyed után még vezetett a 27 pontos Tóth Levente fémjelezte Zalakerámia ZTE KK/A Kaposváron (43-47). A záró etapot aztán 16 ponttal nyerve győzött a KASI/A, amelyben Czeibert Soma Gergő 16 pontos, 16 pattanós dupla-duplát jegyzett (74-62). A MAFC/A 35 pontot vert már az első félidőben a Dávid Kornél KA/A csapatára, így Molnár Tamás és Mattányi Márton vezetésével nagyon sima sikert aratott a budapest gárda (52-89). A Burony Bálint, Teszárik Márton, Török-Papp Benedek trió vezette NKA Pécs/A minden negyedet megnyerve győzött a Szedeák U16/A otthonában. A Vasas Akadémia/B pedig hiába nyerte meg 13 ponttal a Budapest Honvéd SE/A elleni mérkőzése utolsó felvonását, így sem kellett izgulnia a vendégeknek (54-71).
 
KASI/A - Zalakerámia ZTE KK/A   74-62
Dávid Kornél KA/A - MAFC/A   52-89
SZEDEÁK U16/A - NKA Pécs/A   42-105
Vasas Akadémia/B - Budapesti Honvéd SE/A   54-71
 
A B csoportban hatalmas dobópárbajt hozott a Sopron SI KA SKC/A és a Zsíros Akadémia Kőbánya/A összecsapása, de nem fenyegette veszély a hazaiak sikerét (126-91). A győztesnél Nyikos Balázs (38 pont, 11 gólpassz, 8 szerzett labda, 51 VAL) és Flasár Zalán (31 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) kiemelkedő produkciót nyújtottak, de Palotai Máté és Tallós Levente is egyaránt 20 pont és 30 VAL fölé jutottak, míg a kőbányai együttesben Demeter Levente vitte a prímet (40 pont, 8 pattanó, 42 VAL), Lautner Erik pedig bőven átlag feletti produkciót nyújtott 7 eladott labdája ellenére is. Szoros meccset játszott egymással a Gera Viktor, Asztalos Miklós, Jambrik Áron hármas fémjelezte Kecskeméti KA/A és a Horváth Roland Péter húzta Szombathelyi Sportiskola U16 - végül előbbi győzött (75-66).
 
Pécsett lényegében egy negyed alatt eldöntötte az összecsapás sorsát a maga javára a Fekete-Gál Csongor (32 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 40 VAL) vezette DEAC KA U16/A az NKA Pécs u15 fiú/B ellen (59-90). A Rosta Péter (36 pont, 8 pattanó, 47 VAL) mellett Bartos Gergely, Nagy Zsombor Bence, Halasy Örs és György Julian által húzott Vasas Akadémia/A pedig végig nagy fölényben játszott a Szolnoki KA/A vendégeként, kiütéses győzelemmel térhetett haza (51-124).
 
Soproni SI KA SKC/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A   126-91
Kecskeméti KA/A - Szombathelyi Sportiskola U16   75-66
NKA Pécs u15 fiú/B - DEAC KA U16/A   59-90
Szolnoki KA/A - Vasas Akadémia/A   51-124
 
A C csoportban a Félegyházi Térségi Sportiskola és a BASKETBAJA SE/A egy rendkívül fordulatos találkozót játszottak egymással - a hazaiak 19 ponttal nyerték a két páratlan negyedet, a vendégek 17-tel a két párost, így végül félegyházi siker született (68-66). Az Iván Máté Domonkos és Oleár Ákos vezette MEAFC U16/A is nyerni tudott a Baja ellen, de egy sokkal simább mérkőzésen (63-86). A Szabó Zoltán húzta PVSK NKA/A-nek nem okozott gondot a Budafok fölé emelkedni (102-46). Három negyed után 8 ponttal még vezetett a Kassai Sándor és Szabados Zétény vezette Nyíregyházi Sportcentrum/A Körmenden. A záró 10 percet aztán 10 ponttal nyerte a Farkas Levente (18 pont, 19 pattanó, 6 szerzett labda), Hadnagy Csanád és Bartik Zalán fémjelezte AKMÉ Körmendi Törpördögök, amely a legvégén Farkas két duplájával fordított és nyerte meg a mérkőzést (69-67). A Goór Dániel és Hidvégi Gergő által vezetett Óbudai Kaszások/A sokkal simábban verte a Félegyházát (79-54).
 
Félegyházi Térségi Sportiskola - BASKETBAJA SE/A   68-66
BASKETBAJA SE/A - MEAFC U16/A   63-86
PVSK NKA/A - BUDAFOK   102-46
AKMÉ Körmendi Törpördögök - Nyíregyházi Sportcentrum/A   69-67
Óbudai Kaszások/A - Félegyházi Térségi Sportiskola   79-54
 
A D csoportban a Kiss Lenke KA/A és a Zuglói Sasok/A hosszabbításos meccset játszottak egymással - az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak játszottak pontosabban. A ráadás elején, 82-77-nél úgy tűnt, hogy a Kovács Ádám és Molnár Noel Armand fémjelezte KLKA fog győzni - a több lábon álló zuglóiak azonban fordítani tudtak (84-89). A Verasztó Vilmos és Németh Attila Gergő húzta Budapesti Honvéd SE/B az első félidőben megalapozta győzelmét, hiába próbált meg mindent a fordulás után az Oláh Sebestyén (16 pont, 17 pattanó, 5 blokk) húza NYKK Eötvös U16 (58-65). Az MVM-OSE Lions U16/A megerőltetés nélkül győzött a DEAC KA U16/B vendégeként a Kaiser Zoltán, Fehér István, Czermann Zétény, Baráth Zsombor négyes vezetésével (46-102). A Mihály Péter Ákos és Molnár Noel Armand vezette KLKA pedig az első negyedben felépített előnyére alapozva verte a MAFC/B-t (91-78), melynek legjobbja Izmendi Kolos volt, Deme Dániel pedig 30 pont fölé jutott.
 
Kiss Lenke KA/A - Zuglói Sasok/A   84-89 hosszabbítás után
NYKK Eötvös U16 - Budapesti Honvéd SE/B   58-65
DEAC KA U16/B - MVM-OSE Lions U16/A   46-102
Kiss Lenke KA/A - MAFC/B   91-78
 
 
 
Fiú junior
 
A fiú juniorok is megkezdték az alapszakaszt. Az A csoportban a Budapesti Honvéd SE/A három negyed után egyetlen ponttal még vezetett a Hőgye Patrik és Orosi Bálint Gábor húzta DEAC KA U18/A otthonában. A záró 10 perc közepén aztán már 10 ponttal vezetett a hajdúsági alakulat, és bár 69-59 után már egyetlen pontot sem dobott, így is nyerni tudott (69-67). A Kecskemét KA Kégel Tamás és Dobos Máté vezetésével már az első félidőben eldöntötte a Zalakerámia ZTE KK elleni találkozóját - a zalaegerszegiek legjobbja Tóth Barnabás volt.
 
DEAC KA U18/A - Budapesti Honvéd SE/A   69-67
Zalakerámia ZTE KK - Kecskeméti KA   51-82
 
A B csoportban a Flasár Botond, Tóth Dániel duó vezette Soproni SI KA SKC/A minden negyedet megnyert a Szolnoki KA otthonában, így nagyobb izgalmak nélkül győzött (53-76). A Fonyó Botond húzta NKA Pécs/A legfőképp a 12 ponttal megnyert második felvonásának köszönhetően verte az Arnóczi Áron és Pallag Márk fémjelezte Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A vendégeként (82-92). Hatalmas csatát hozott a Dávid Kornél Akadémia/A és a PVSK NKA ütközete. A végjátékban lényegében végig a Denk Norbert Zalán vezette székesfehérváriak álltak jobban, de bőven volt lehetősége Harka Szabolcs és Radó Ádám vezette vendég pécsieknek is - nem sikerült ezeket kihasználniuk (67-65).
 
Szolnoki KA - Soproni SI KA SKC/A   53-76
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U18A - NKA Pécs/A   82-92
Dávid Kornél Akadémia/A - PVSK NKA   67-65
 
A C csoportban a Tóth Vajk János és Vincze Máté húzta MAFC az első három negyedben jobban játszott a Budapest Honvéd SE/B vendégeként, és bár a hazaiak megpróbáltak fordítani a negyedik negyedben, nagyobb izgalmak nélkül nyerte a vendégek (53-65).
 
Budapesti Honvéd SE/B - MAFC   53-65
 
A D csoportban a Zsíros Akadémia Kőbánya/A Magashegyi Dávid, Hajdu Gergely, Simonics Olivér és Demeter Levente vezetésével már az első negyedben megalapozta sikerét a Megyeri Tamás és Lucey Ciarán József vezette Budafok otthonában, az itt kialakított különbséget pedig végig növelni tudta (70-100). A Patrik-Pirk Martin, Kolozsvári Áron és Balogh Mátyás Géza fémjelezte Óbudai Kaszások/A hasonló forgatókönyv mentén verte az Alba Fehérvárt, melynek kiemelkedően legjobbja Horváth Zoltán volt - az óbudaiak a második negyedben vitték döntésre a dolgot.
 
BUDAFOK - Zsíros Akadémia Kőbánya/A   70-100
Óbudai Kaszások/A - Alba Fehérvár   83-50
 
 
 
 
Fotó - Soproni Sportiskola facebook

Megyei szövetségek