Férfi NB I B: Az NKA Pécsnek 59 pont is elég volt a győzelemhez
03
2022
2022. október 3.  |  11:10
A PVSK saját otthonában 120, városi riválisa, az NKA a Vasas vendégeként 59 pontot szerzett - mindkét pécsi gárda győzött az NB I B piros csoportjában. Hiába jutott 40 pont fölé a TF-BP játékosa, Dancsecs András, együttese alulmaradt a csapatként egységesebb Cegléd otthonában. A MAFC biztosan verte a Salgótarjánt, s továbbra is veretlenek az ezúttal a BKG együttesét "elkapó" debreceni fiatalok. Végig szoros, kiélezett találkozón őrizte meg veretlenségét Fóton, a Megyeri Tigrisek otthonában a Jászberény, az Óbuda pedig Veszprémben diadalmaskodott. A zöld csoportban a két "borsodi brigád" és a Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli is biztosan "húzta be" hazai meccsét. Az újonc Budafok fordulatos, jó meccsen őrizte meg veretlenségét - a győriek bánatára. A hétvégén a zöld csoportban csak a Dunaharaszti tudott nyerni idegenben, a Pénzügyőr otthonában.

CKE - TF-BP 90-80

A kiegyenlített nyitó etap után a második szakasz első felében 9 pontos vezetésre tett szert a vendéglátó, amely 6 ponttal "ment" a szünetben. A második félidőt 8-0-lal kezdve bő három perc alatt fordítottak a fővárosiak, majd a harmadik negyed közepén fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyed hajrája a Ceglédé volt, amely a szakasz végén egy 10-2-vel 8 pontos előnyre tett szert. A negyedik negyedet 8-2-vel kezdve újra szorossá tette a találkozót a TF-BP, de a csapatként "több lábon álló" hazai csapat, amelyből 6 játékos is - Lógár B. (18/3 p., 4 lep.), Erdei M. (15/9 p., 3 szl., 4 gp.), Tóth Z. (15/9 p., 4 gp.), Kovács B. (14 p., 13 lep.), Tóth B. (11/3 p., 5 gp.) és Csaba Gy. (11 p. - 12 mk. -, 7 lep., 4 szl., 5 ea., 3 gp.) - 10 pont fölé jutott, úrra lett a nehézségeken, s végül 10 ponttal legyőzte a fővárosiakat. Hiába adta Dancsecs A. (41/12 p., 9 lep., 7 ea., 6 gp.) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát TF-BP, rajta kívül csak Anda D. (19 p., 9 lep.) és Nagy Sz. (11/9 p., 5 lep., 7 ea.) jutott 10 pont fölé a vendégektől, így ceglédi siker született ezen az érdekes, izgalmas, színvonalas mérkőzésen.

MAFC - Salgótarjáni KSE 95-71

Pazar, 18-2-es 6 perccel indítva a mérkőzés elején állva hagyta ellenfelét a MAFC, majd a negyed második felében egy 15-5-gyel 6 pontra feljöttek a vendégek. A második etap közepéig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a MAFC, majd ekkor egy 7-0-lal 10 fölé "hizlalta" ezt, s 12 pontos előnnyel fordult. Ahogy a mérkőzést, a második félidőt is a hazaiak kezdték jobban (6-2). Ettől kezdve a szakasz nagy dobópárbajt és kiegyenlített játékot hozott - tartotta megnyugtató, magabiztos előnyét a Tóth P. (27 p., 8 lep., 5 ea., 7 gp.)-Polgárdy Á. (19/6 p., 5 lep., 3 gp.)-Bordács S. (15 p., 13 lep., 3 ea.)-Csapai P. (14/3 p., 6 lep., 3 ea.) kvartett vezette MAFC. A fővárosi együttes a negyedik negyedben rátett még egy lapáttal, s végül a lepattanóharcot 58-28-ra nyerve 24 ponttal verte a Molnár M. (18/3 p., 3-3 lep és gp., 5 ea.), Dragasevic V. (13/3 p., 4 lep. 5 szl.) és Monye M. (11 p.) kosaraira alapozó Salgótarjánt.

PVSK-Veolia - Nagykőrösi Sólymok KE 120-78

Az első negyed óriási dobópárbajt hozott: a szakasz hajrájáig a Nagykőrös tartotta a lépést az élvonalból kieső hazaiakkal, akik azonban az utolsó két percet 9-3-ra nyerve elléptek. Lendületben maradt, s a második 10 percet 8-0-lal kezdve 10 fölé növelte előnyét a PVSK, amely ebben a szakaszban lehengerlő támadójátékot produkálva főként C. Harler (23/6 p., 3-3 ea és gp.), Füzi R. (17/6 p.), Molnár M. (13/9 p., 4 lep., 3 gp.), Horti B. (11 p., 17 lep., 3 ea.) és Halász Á. (10/6 p., 3 lep., 4 gp.) jóvoltából szünetig 66 pontig jutott és 20 fölötti előnyre szert téve gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. A harmadik negyedet helyenként kiegyenlítetté tette a Lakosa Á. (26/12 p., 3 ea., 6 gp.), Kocsis A. (18/3 p., 5 lep., 3 szl.) és Timkó N. (10 p., 5 lep.) eredményességére építő Sólymok együttese, de a záró etapban megint nagy fölényben játszva végül 40 pont fölötti diadalt aratott a PVSK.

Veszprémi KK - Óbudai Kaszások 74-87

A nyitó etap közepén még a hazaiak vezettek, ám ekkor egy 9-2-vel fordított, és a negyed végére 10 pont előnyt szerzett az Óbuda. A második etap első fele is kiegyenlített volt, majd jött egy 8-0-s vendég roham, így 15 pontos Kaszások vezetéssel fordulhattak a felek. A harmadik negyed közepére a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a Szabó P. (29/12 p., 5 gp.)-Orgona G. (13/3 p., 12 lep., 2-2 bl. ea. és gp.)-Madár A. (12/6 p. - 15 mk.) trió vezette Veszprém. Ekkor azonban egy 8-0-lal ismét újított a fővárosi együttes, és bár a hazaiak az utolsó pillanatig szívósan, harcosan, lelkesen küzdöttek, egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni a Tichov D. (18/9 p., 4 lep., 3 gp.), Bartos B. (18 p., 12 lep., 2 bl.), Farkas D. (15/9 p., 7 lep., 3 ea.) és a tripla-dupláig jutó Boros M. (12/3 p., 10-10 lep. és gp., 3 ea.) találataira támaszkodó Kaszások sikerét.

Vasas Akadémia - NKA Pécs 52-59

Az első percek kiegyenlített játéka után egy 7-0-lal megugrott a Vasas. A második etapot lendületes, pontos játékkal és egy 9-2-vel kezdve hamar fordított a pécsi együttes, amely ebben az etapban 4 ponton tartva ellenfelét 6 egységnyi előnyt szerzett szünetre. Térfélcsere után egy 6-2-vel egy duplányira került ellenfelétől a Vasas, ám ekkor a N. Djordjevics (12/3 p. - 13 mk. -, 6 lep., 3 ea.), Kerpel-Fronius G. (11/9 p. - 14 mk. -, 14 lep, 4 gp.) és Meleg G. (10/3 p. - 16 mk. -, 12 lep., 3 ea.) eredményességére építő pécsiek egy 13-1-es rohammal "döntő csapást" mértek ellenfelükre, s 14 pontos előnnyel várhatták a záró etapot. Ennek a közepén 6 pontra felzárkózott a hazai gárda, de a hajrában már nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót, a remekül védekező NKA-nak 59 pont is elég volt a győzelemhez. A lepattanózást 53-39-re elvesztő hazai gárda részről egyedül Bagó M. (12 p., 9 lep.) jutott 10 pont fölé.

DEAC U23 - BKG Príma Akadémia 80-71

Bár a debreceni fiatalok jó része a mérkőzést megelőző napokban megjárta a Debrecen-Sopron-Debrecen bizony jó hosszú utat, a gárda a két középső negyedben Kenéz Cs. (16/9 p., 4 lep., 5 ea., 6 gp.), Neuwirth B. (15/3 p., 6 lep., 3 gp.), Gáspár M. (14 p., 9 lep.) és Balázsi S. (12/3 p., 12 lep., 4 gp.) vezérletével dominált, egyértelmű fölényben játszott. Hiába nyerte meg szűken a nyitó és a záró etapot a Nagy Botond (29/12 p., 4-4 lep., szl. és ea., 3 gp.)-F. Lilaj (14 p., 9 lep., 3-3 gp. és ea.)-Nagy Benedek (10/6 p. - 14 mk. -, 4 lep., 10 gp.) trió vezette BKG, a debreceni fiatalok második mérkőzésüket is megnyerték.

Phoenix-MT Fót - Jászberényi KSE 81-87

Az újonc Megyeri Tigrisek nagyrészt J. Santiago (25/12 p., 6 lep., 3-3 gp. és ea, 4 szl.) és Katona B. (25/3 p., 3 lep., 4 ea., 7 gp.) ponterős játékával sokáig "tapadt" az előző évi finálé vesztesére, sőt a harmadik negyed közepén át is vette a vezetést a jászságiakkal szemben. Egy 6-0-lal fordított a Jászberény, de a Phoenix újra üldözőbe vette ellenfelét. A mérkőzés egészen a negyedik negyed közepéig szoros, kiélezett volt. Ekkor egy 10-4-es rohammal 8 ponttal megugrott a Velkey J. (24/18 p., 8 lep.), Meleg K. (12/3 p., 7 lep., 4 ea.), Mester M. (11/9 p.), Homoki D. (11/3 p., 6 lep., 4 ea.) és Olasz Á. (10 p., 9 lep) találataira támaszkodó Jászberény, és már nem adta ki kezéből a vezetést. A remekül küzdő hazaiak bánhatják a 16 (!) kihagyott büntetőt - 24/40, 60% - valamint a 47-29-re elvesztett lepattanóharcot.

MEAFC-Miskolc - KTE-Duna Aszfalt U23 102-59

Minden negyedet megnyerve, Lippai Sz. (18 p., 4 lep.), Gerőcs R. (17/6 p., 5 lep.), Pintér D. (11 p., 3 lep.) és Szögi Á. (10/6 p., 5 gp.) vezérletével az első félidőben nyomasztó fölényben játszva aratott fölényes győzelmet a MEAFC a tartalékos, leginkább Botka B. (16/3 p., 6-6 gp. és ea.), L. Egeljics (16/3 p., 3-3 lep. és ea.) és Tóth B. (10 p., 7 lep., 4 ea.) pontjaiban bízó kecskeméti fiatalok ellen.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - NYÍKSE 68-46

A két, a bajnokságot vereséggel kezdő együttes összecsapásán az első félidő hajrájában volt már 22 pontos előnye is a leginkább Bán T. (19/9 p., 4 szl., 5 gp.) és S. Rosemond (15/3 p. - 16 mk. -, 8 lep., 4 szl. 3 ea., 5 gp.) kosaraira alapozó hazai együttesnek. Bár szünetig 20 alá került a NYIKSE, a Phoenix a félidő végéig lényegében el is döntötte a maga javára az északkeleti ütközetet. Térfélcsere után centerei, Gáspár B. (16/3 p., 10 lep., 4 ea.) és Skorcov G. (10 p., 9 lep) révén már felnőtt a feladathoz a nyíregyházi együttes, de nem tudta szorossá tenni az összecsapást.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - Dávid Kornél KA 80-51

A két a bajnokságot győzelemmel kezdő gárda találkozóját 7-0-lal kezdték a hazaiak, majd kiegyenlítetté tette a játékot a DKKA. A nyitó etap hajrájától a félidő végéig nagy fölényben játszott, és szünetre közel 30 pontos előnyt szerzett a Varga Á. (15 p., 8 lep., 3-3 gp. és szl., 4 ea.)-Bodócsi B. (13/9 p.)-Kelemen B. (12/6 p.)-Varga Z. (11 p., 6 lep., 3 szl., 4 gp.) kvartett vezette Kosársuli. Szünet után ugyan Büki B. (13/6 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea.) és Simon B. (11/3 p. - 13 mk. -, 3 lep.) jóvoltából már egyenrangú ellenfele volt a DKKA a Hódmezővásárhelynek, de a mérkőzés már az első félidőben eldőlt.

Budafok - Agrofeed UNI Győr 93-85

A nyitó negyed hajrájáig szoros volt a két győzelemmel kezdő együttes találkozója, majd az első 10 perc végén és a második elején egy 12-4-gyel 10 pont fölötti előnyt szerzett a Budafok. Utána hatalmas fordulat következett, egy 16-0-t "repesztve" a negyed közepén átvette a vezetést a leginkább Bakon Cs. (23/12 p., 3 lep.), Sonyák B. (19 p., 4 lep.), Hágen T. (17/6 p., 9 lep., 3 ea.) és Gosztola G. (13 p., 4-4 lep. és szl.) eredményességére építő Győr. A félidő hajrájában azonban egy 10-0-lal visszaszerezte a vezetést a vendéglátó, amely 6 pontos előnnyel fordult. A harmadik negyed elején 10 ponttal elléptek a K. Swanson (25 p., 6 lep., 3 ea.), Tursics K. (15/9 p., 5 lep., 6 gp.) és Siklós O. (12 p., 3 szl.) kosaraira alapozó hazaiak, majd egy 10-2-vel a szakasz közepén 2-re zárkóztak a vendégek. A folytatásban volt 6 pontos előnye a Budafoknak, de a szívós győri gárda felzárkózott egyetlen pontra. A szakasz 5-0-s hazai hajrával, és 6 pontos vendéglátó előnnyel zárult. A záró etapot 7-3-mal indítva 10-zel "ment" a Budafok, de egy 6-0-s vendég rohamot követően a negyed közepén ismét szoros lett az állás. A hajrában már nem adta ki a vezetést a kezéből, így két mérkőzés után veretlenül áll az újonc Budafok - amelyben ezúttal a 10 pont fölé jutó játékosok mellett volt, aki 9, 8, illetve 7 pontig jutott.

Pénzügyőr SE - Dunaharaszti MTK 62-72

Sokkal jobban, pontosabban (9-3) kezdtek a hazaiak, majd rendezte sorait, és egy 7-2-vel szorossá tette a találkozót a Dunaharaszti. A második etapot is a Pénzügyőr kezdte jobban, 9 ponttal elhúzott, ám 26-17 után a szakasz közepén egy 13-0-t "repesztettek" a vendégek, akik leginkább ennek köszönhetően 2 pontos előnnyel fordulhattak. Az újabb fordulat a harmadik negyed közepén következett, amikor egy 7-0-lal visszaszerezték a vezetést az elsősorban Horváth B. (20/12 p., 3 ea.) és Hajnal K. (11/6 p., 4 lep.) találataira támaszkodó vendéglátók. Egy 5-0-lal újra a DMTK került előnybe, s a negyed végén a felek - ha mondhatjuk így - nem engedtek a 48-ból, ugyanis 48-48-as állásról vágtak neki a záró etapnak. Ennek első felét 11-2-re nyerték a látogatók, és ez "döntő csapásnak" bizonyult. A Mészáros B. (24/15 p., 3 lep., 7 gp.)-Boinitzer D. (21 p., 17 lep.), dr. Franczva Á. (10-10 p. és lep., 2-2 bl. és gp.) trió vezette Dunaharaszti győzött, javítva múlt heti nagy különbségű hazai veresége után.