50 pontos sikert arattak az U20-as fiúk Szlovákia ellen
02
2022
2022. július 2.  |  13:42
A magyar férfi U20-as válogatott tegnap Szlovákia ellen játszott felkészülési mérkőzést.

A mieink meggyőzően kezdtek, 5 perc után már 11-2-re vezettek, és a felvonás végére még tovább növelték előnyüket (20-7). A második negyedben volt egy kisebb hullámvölgyünk, de 12 ponttal jobban álltunk északi szomszédunknál a nagyszünetben is (35-23). A fordulást követően teljesen egyoldalú volt a találkozó, hiszen a hátralévő 20 percben 55 pontot dobtunk, és mindössze 17-et kaptunk - ennek megfelelően kiütéses sikert, 50 pontos diadalt aratott Bors Miklós együttese (90-40).

A magyar csapatban több nagyon hasznos egyéni teljesítmény is volt: Kiss Dávid (13 pont, 4 pattanó), Sövegjártó Ábel (13 pont, 6 pattanó), Tóth Barna (10 pont, 8 gólpassz, 6 szerzett labda), Kármán Domonkos (10 pont, 5 pattanó), Schöll Richárd (6 pont, 3-3 pattanó és gólpassz) és Neuwirth Bence (6 pont, 3-3 pattanó, gólpassz, 5 szerzett labda) is 10 VAL fölött végeztek.

Bors Miklós szövetségi edző: A szlovákok elleni összecsapás első felkészülési mérkőzésnek megfelelő volt, a mi szempontunkból jó lezárása volt a felkészülésünk első kéthetes periódusának. A meccs rávilágított pár hibánkra, amiket a későbbiekben javítanunk kell, valamint olyan erősségeinkre is, amelyeket ezentúl is ki kell hangsúlyoznunk a játékunkban. Természetesen az eredmény nem altathat el bennünket, mert mai ellenfelünknél erősebb csapatokkal fogunk találkozni az Európa-bajnokságon.

Magyarország U20 - Szlovákia U20 90-40 (20-7, 15-16, 25-9, 30-8)
Felkészülési mérkőzés

Magyarország U20: Kass 7/3, Tanoh 5, Neuwirth 6, Sövegjártó 13/3, Kiss 13. Csere: Paár 2, Radics 6, Schöll 6, Tóth 10, Kollár 8/6, Kármán 10, Tarján 4.

Szlovákia U20: Chaban 5/3, Lukac 5, Lysák -, Marko 4, Harabian 2. Csere: Misál -, Akantis 7, Foltin 8/6, Krajcovic 1, Kielar 3/3, Solcansky 5.