Vereséggel kezdték a felkészülést a portugálok
24
2022
2022. június 24.  |  07:45
A magyar férfi kosárlabda-válogatott jövő pénteken 18:00-tól Budapesten, a Tüskecsarnokban Portugáliával játszik majd 2023-as világbajnokság selejtezőjében az első csoportkör ötödik fordulójában. Mint arról a portugálok kerethirdetésénél beszámoltunk már, következő ellenfelünk két felkészülési mérkőzésen is teszteli magát ezt megelőzően, az elsőre pedig sor került a tegnapi napon - Szlovákiát fogadták a luzitánok.

Igazi triplazáporral indult a találkozó, felváltva vezettek a csapatok az első negyed során (17-18). A második felvonás elején lendületben maradtak a hazaiak, majd a szlovákok előbb egyenlítettek, a félidő végéhez közeledve pedig két újabb hármassal átvették a vezetést is - a nagyszünetben egál volt az állás (41-41). A fordulást követően jobban játszott északi szomszédunk, Marek Dolezaj vezetésével közel 10 pontos előnyt harcolt ki magának, és 8 ponttal vezetett 10 perccel a vége előtt (55-63). Az utolsó játékrész első négy percében csak egy portugál 2+1-et írhattak fel a statisztikusok, Rafael Santos triplájával viszont megint közel volt a vendéglátó (61-63). Martin Bachan és Simon Krajcovic álltak a szlovákok élére, és bár tapadt ellenfelére Portugália, Dolezaj újabb kosarai már soknak bizonyultak, 80-73-ra győzött Szlovákia.

A portugáloknál Francisco Amarante (12 pont, 6 pattanó), valamint 6/13-as mezőnymutatója ellenére Diogo Brito emelkedett ki a többiek közül (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), mellettük a Ricardo Monteiro (11 pont, 5 pattanó), Diogo Ventura (11 pont), Joao Guerreiro (9 pont, 5 pattanó), Rafael Santos (8 pont) négyes szállította még a pontokat.

Holnap este az ukránokkal játszik Portugália.

Felkészülési mérkőzés
Portugália, Pavilhao Municipal de Monserrate

Portugália: Ventura 11/6, Brito 15/9, Araújo -, Guerreiro 9, Monteiro 11/3. Csere: Voytso -, Barbosa 2, Bastos 1, Amarante 12/6, Sá 2, Santos 8/3, Relvao 2.

Szlovákia: Krajcovic 8/3, Hlivak 11/9, Abrham 7/3, Pavelka 6, Dolezaj 20/9. Csere: Majercak 6/6, Novak 4, Bachan 14/6, Volarik 4, Bolek -.

Holnap végzik el az orvosi vizsgálatokat a franciáknál Párizsban. Július 4-ei ellenfelünk ezt követően utazik Nanterre-be a felkészülés megkezdésére - Franciaország nem játszik edzőmérkőzést a világbajnoki selejtezős ablak előtt.

A Portugália elleni, július 1-jei, budapesti, Tüskecsarnokban megrendezendő világbajnoki selejtezőre már kaphatóak jegyek az alábbi linken:

A normál belépők ára 3500 Ft, elővételben viszont mindössze 2800 Ft.
A kedvezményes jegyek 2500 Ft-ba kerülnek, míg elővételben 2000 Ft-ért kaphatóak.

A B közép számára külön szektor került kijelölésre: az I szektor.
Ide elővételben 2000 Ft-ért vásárolhatóak meg a jegyek - a helyszínen 2500 Ft lesz a belépő ebbe a szektorba.