Két magyar csapat indulhat jövőre a Bajnokok Ligájában
23
Jun
2022
Két magyar csapat indulhat jövőre a Bajnokok Ligájában
2022. június 23.  |  20:25
A Bajnokok Ligája hivatalos közleményt adott ki a mai napon, amelyben többek között a 2022/23-as idény lebonyolítása és a résztvevő csapatok is szerepeltek.
 
24 együttes indul majd a selejtezőben, amelyből négyen jutnak a főtáblára. Itt 28 csapat helye már biztos, a selejtező négy győztesével együtt pedig a 32 gárda nyolc darab négyfős csoportba kap besorolást.
 
A csoportok első helyezettjei automatikusan a legjobb 16 közé kerülnek, a második és harmadik helyezettek között pedig januárban rendeznek egy "rájátszáskört", ahol még nyolc csapat jut tovább.
 
A legjobb 16 közül 8 klub jut majd tovább, a negyeddöntőben pedig két nyert mérkőzésig tart majd minden párharc áprilisban. A Final Fourra májusban kerül majd sor.
 
 
Biztosan főtáblás csapatok
 
AEK (GRE)
Bahcesehir College (TUR)
BAXI Manresa (ESP)
Bnei Herzliya (ISR)
Darussafaka (TUR)
Dinamo Banco di Sardegna Sassari (ITA)
Egis Körmend/Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely (a magyar bajnok)
ERA Nymburk (CZE)
Filou Oostende (BEL)
Galatasaray Nef (TUR)
Hapoel Bank Yahav Jerusalem (ISR)
Hapoel Holon (ISR)
Igokea m:tel (BIH)
JDA Bourgogne (FRA)
Legia Warszawa (POL)
Lenovo Tenerife (ESP)
Limoges CSP (FRA)
MHP Riesen Ludwigsburg (GER)
PAOK mateco (GRE)
Pau-Lacq-Orthez (FRA)*
Peristeri (GRE)
Pinar Karsiyaka (TUR)
Rytas Vilnius (LTU)
Surne Bilbao (ESP)
Telekom Baskets Bonn (GER)
UCAM Murcia (ESP)
Unahotels Reggio Emilia (ITA)
VEF Riga (LAT)
 
*: Ha a Pau-Lacq-Orthez nem kap licenszt a francia bajnokságra, akkor a SIG Strasbourg kerül a helyére, a selejtezőben pedig a TFT Skopje indul majd.
 
 
 
A selejtezőben induló csapatok
 
Bakken Bears (DEN)
Brose Bamberg (GER)
Budivelnyk (UKR)
CSO Voluntari (ROU)
Egis Körmend/Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely (a magyar ezüstérmes)
FMP Meridian (SRB)
Fribourg Olympic (SUI)
Golden Eagle Ylli (KOS)
Heroes Den Bosch (NED)
Karhu Kauhajoki (FIN)
Keravnos (CYP)
Leicester Riders (GBR)
NINERS Chemnitz (GER)
Norrkoping Dolphins (SWE)
Opava (CZE)
Parnu Sadam (EST)
Patrioti Levice (SVK)
Rio Breogan (ESP)
Siauliai (LTU)
SIG Strasbourg (FRA)
SL Benfica (POR)
Swans Gmunden (AUT)
Tofas Bursa (TUR)
Unicaja (ESP)
 
 
 
A sorsolásra július 7-én kerül sor.

Megyei szövetségek