Férfi NB II: Békéscsabai és budafoki sikerrel kezdődött a négyes döntő
17
2022
2022. június 17.  |  22:29
Nyíregyházán elkezdődött az NB II négyes döntője. A nyitó találkozón a Békéscsaba biztosan verte a PTE-PEAC együttesét, majd a Budafok egy fordulatos összecsapáson nagy hajrával győzte le a hazai, nyíregyházi gárdát.

Békéscsabai KK - PTE-PEAC 92-78

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását 20 pont fölötti előnyt szerzett a Salamon Tamás (18/15 pont), Igor Milosevics (18 pont, 13 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 2-2 blokk és eladott labda), Vágvölgyi Ákos (16/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz) és Szarvas Péter (12/6 pont) kosaraira alapozó Békéscsaba. A leginkább Rátvay Tamás (25/12 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Mezei Máté (12 pont, 6 lepattanó), Simon Márton (11/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz), valamint Kis Milán (10 pont, 14 lepattanó) pontjaiban bízó pécsi együttes a záró szakaszban "kozmetikázott" valamit veresége mértékén.

Sunshine-NYIKSE - Budafok 68-73

A nyitó etapot 10 ponttal "elvitte" a Budafok, de a félidő hajrájára Gáspár Balázs (17/9 pont, 5 lepattanó), Földesi Norbert (14/3 pont, 3 lepattanó), Brane Savic (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 eladott labda, 8 gólpassz) és Tóth Viktor (10/3 pont, 7 lepattanó) vezérletével ledolgozta hátrányát a hazai gárda. A harmadik negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a negyed végén egyetlen pont volt a szakaszt triplával záró NYIKSE előnye. A záró etap közepén 3 triplával egy 9-0-t "repesztve" 7 ponttal megugrottak a hazaiak, ám a Kevin Swanson (21 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda)-Tursics Krisztián (16/9 pont, 6 eladott labda, 9 gólpassz)-Piukovics Bálint (12/6 pont, 3 lepattanó)-Szántó Levente (10 pont, 11 lepattanó, 7 blokk) kvartett vezette Budafok egy szédületes, 14-2-es hajrával a maga javára fordította a találkozót.