Női Amatőr: A Zsíros Akadémia a zöld csoport bajnoka
30
2022
2022. május 30.  |  19:02
"Nagyüzem" volt a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, s be is fejeződtek a küzdelmek mindkét csoportban. Az már hetekkel korábban eldőlt, hogy a Csata a piros csoport bajnoka - érdekesség, hogy a csoport első négy helyén utánpótlás csapatok végeztek. Az alsóházban még maradtak nyitott kérdések, végül a diósgyőri fiatalok zártak a sereghajtó pozícióban. A záró hétre igazán nagy izgalom a zöld csoportban maradt, amelyben Kőbányán a Törekvés és a Zsíros Akadémia együttese vívott igazi ki-ki mérkőzést a bajnoki címért. Egy remek, mindkét fél részéről kiváló játékot hozó nyitó negyed után a vendég Zsíros Akadémia csapata magához ragadta az irányítást, s a második etapban 3 ponton tartva ellenfelét végül biztosan nyerte a bajnoki finálévá előlépő találkozót, s lett aranyérmes a zöld csoportban.

UNI-Győr SzESE - DVTK U23 91-63

Jelentős erősítéssel nyerte Dombai Réka (39/12 pont, 3 lepattanó, 8 szerzett labda), valamint az egyetemi bajnokság friss MVP-je, Baffy Fanni (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével fölényesen az alsóházi rangadót a győri együttes a leginkább Virág Sára (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) és Kovács Éva (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) találataira támaszkodó diósgyőri fiatalok ellen.

UNI-Győr SzESE - BEAC Újbuda 88-78

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le a két Réka, Dombai (33/15 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 7 gólpassz) és Milkovics (15/9 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz), továbbá Chroméj Hajnalka (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Szűts Boglárka (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozva a győri együttes a veresége mértékén a negyedik negyedben a mezőny legeredményesebb játékosa, Zsámár Lili (39/15 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), valamint Orosz Zsófia (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 7 eladott labda, 6 gólpassz) és Juhász Angéla (10/3 pont, 9 lepattanó) jóvoltából jelentősen "kozmetikázó" BEAC-ot.

Ajka - DVTK U23 131-51

Úgy győzte le kerek 80 ponttal a Győrffi Anna (18 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), valamint Filep Dorina találataira támaszkodva a feladathoz és ellenfeléhez csupán a harmadik negyedben felnövő diósgyőri fiatalokat az Ajka, hogy nem kevesebb mint hét játékosa - Foltin Blanka (16 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Lendér Lilla (24/3 pont, 3 lepattanó, 15 gólpassz), Tápai Andrea (18 pont, 5 lepattanó), a tripla-dupla közelében járó Shirian Fatime (16 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz), Hidas Réka (14 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Abaházy Anna (12 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Munteán Lili (10/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) - is kétszámjegyű pontot szerzett.

Csata DSE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 75-43

Az elsősorban Sinka Noémi (10/9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Andi Hanna (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó), valamint Horváth Dóra (9 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére építve az első negyedben még tartották a lépést a bajnokcsapattal a szekszárdiak. A második etaptól kezdve azonban Jánosi Virág (19 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Gyöngyösi Janka (16/6 pont, 6 lepattanó) ponterős játéka révén fölénybe került és simán győzött a Csata.

MTK-TFSE - UNI-Győr SzESE 94-69

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint Úr Boglárka (18/12 pont, 7 lepattanó), Vígh Bernadett (16 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Kenyeres Anett (15/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Gróf Júlia (12/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) kosarainak köszönhetően verte biztosan az MTK-TFSE a héten a harmadik mérkőzését játszva a Dombai Réka (25 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz)-Bánszegi Borbála (16/3 pont, 9 lepattanó) kettős vezette győri együttest.

BEAC Újbuda - MAFC 60-78

A nyitó és a záró etapban nyújtott jobb, pontosabb játékra, valamint Karlócai Julianna (21/18 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Szeli Dorina (17 pont, 6 lepattanó), Aradi Zsanett (16 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), a tripla-duplát elérő dr. Varga Barbara (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 13-13 lepattanó és gólpassz), valamint Miháczi Diána (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 gólpassz) eredményességére, no meg a 49-31-re megnyert lepattanózásra építve tudott nyerni a MAFC a Boros Júlia (23/12 pont, 6 lepattanó), Zsámár Lili (14/6 pont, 6 lepattanó) és Orosz Zsófia (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) pontjaiban bízó BEAC otthonában.

NKA Universitas PEAC II - Bajai NKK 90-79

Kosarakban gazdag találkozón győzte le elsősorban a 25-18-ra megnyert második negyedével, valamint Ilina Selcova (21/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Adenike Olawuyi (19 pont, 17 lepattanó, 3 gólpassz) és Laczkó Sára (17/9 pont, 4 lepattanó) ponterős játékával a PEAC II a nagyrészt Tamás Gréta (25/12 pont, 6 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Pálfi Veronika (22/3 pont - 11/11 büntető -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Hilcz Alexa (16/9 pont - 20 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) eredményességében bízó bajai együttest.

DEAC - Vasas Akadémia II 48-75

Az első negyedben még tudta tartani a lépést a mezőny legeredményesebb játékosa, az egyedüliként 10 pont fölé jutó Mezei-Göttlinger Anna (17/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) vezette debreceni együttes a fővárosiakkal. A második szakasztól azonban Dúl Terka (11/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Salamon Zsófia (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Aho Tyra (11 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda) vezérletével magához ragadta a játék irányítását, és biztosan győzött a Vasas.

ZTE NKK - Sportdarázs-SMAFC 95-89 hosszabbítás után

Szünetig 10 pont fölötti előnyt szerzett a Pap Regina (25 pont, 11 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda)-Kovács Georgina (18/6 pont, 7-7 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Horváth Fruzsina (16 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda)-Szórád Anna (12/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla -, 3 eladott labda) kvartett vezette hazai együttes. A soproniak azonban nem adták föl, hanem Szeli Kitti (30/3 pont - 11/11 büntető -, 19 lepattanó, 6 szerzett labda, 2 blokk), Molnárová Anna Laura (20 pont, 6 lepattanó) és Varga Sára (15/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 6 szerzett labda, 10 gólpassz) révén felzárkóztak, sőt a hajrában vezettek is. A rendes játékidő végén Szórád duplájával a ZTE mentette hosszabbításra a találkozót (80-80). A ráadást 5-0-lal kezdte a ZTE, amely ezt követően már nem adta ki kezéből a vezetést.

PINKK-PVSK U23 - Kanizsai Vadmacskák SE 81-70

A 26-14-re megnyert első negyedre, valamint Pucz Eszter (14 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Jáhni Zsófia (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Borbás Panni (11 pont - 16 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Vincze Nikolett (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Kovács Kitti (10 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozva győzték le a PINKK fiataljai a Zsámár Panna (29/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Jurkó Noémi (19 pont, 15 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz) és Csuha Patrícia (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő, jól küzdő Nagykanizsát.

Tatai SE - Kecskeméti KC 76-68

Az alsóházi rangadó nyitó etapját simán, 24-12-re megnyerte a Tózer-Nemes Boglárka (16 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Hévizi Dóra (14/6 pont, 4 lepattanó)-Sinka-Pálinkás Szonja (11/3 pont, 4 lepattanó) trió vezette Kecskemét. A folytatásban azonban átvette a játék irányítását, és még szünetig ledolgozta hátrányát a Horváth Dóra (30 pont, 8 lepattanó - 7 támadó) és Szabó Berta (21 pont, 8 lepattanó, 3-3 blokk, szerzett és eladott labda) ponterős játékában bízó hazai együttes, amely 2 ponttal vezetett a záró etap előtt. Azt egy 12-4-es 4 perccel indítva 10 pontos előnyt szerzett a Tata, s ezzel eldöntötte a maga javára a találkozót.

BKG Príma Akadémia - Nyíregyházi Kosársuli 41-70

Az első negyedet még megnyerte a Levente Zsófia (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) és Péter Virág (13 pont, 6 lepattanó) találataira támaszkodó hazai együttes. A folytatásban azonban elsősorban Arad Zsófia (19 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 5 blokk), Dobó Lilla (12 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) és Pálóczi Panna (11 pont, 4 eladott labda) révén átvették a játék irányítását a lepattanózást végül 55-38-ra megnyerő nyíregyháziak, és végül magabiztos győzelmet arattak - összesen nem kevesebb mint 14 (!) hazai dobáskísérletet blokkolva.

TFSE-MTK U23 - Szolnoki MÁV SE 67-61

Három negyedet szorosan megnyerve, a második etapot pedig döntetlenre adva győzte le Galli-Hirling Borbála (23 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 2-2 blokk és szerzett labda), Budai Zsófia (18 pont, 4 lepattanó) és Szabó Evelin (12/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz) vezérletével a TFSE az egységes csapatjátékra, azon belül pedig Emel Gyöngyi (14/6 pont), Munkácsi Adél (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Márki Laura (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet) és Csordás Rozina (11 pont) eredményességére építő, jól küzdő szolnoki együttest.

TFSE-MTK U23 - BKG Príma Akadémia 84-49

Bár a második etapot Horváth Boglárka (19 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) és Levente Zs. (14 pont, 6 lepattanó) jóvoltából megnyerte a BKG, a találkozó többi szakaszában nagy fölényben játszva simán győzött a Kelemen Barbara (30 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda)-Vadász Adél (15/3 pont, 3 lepattanó)-Galli-Hirling B. (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) trió vezette hazai együttes.

Törekvés SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 52-69

A zöld csoport döntőjévé előlépő, remek hangulatban, telt ház előtt rendezett találkozó nyitó negyede méltó volt egy bajnoki döntőhöz: mindkét csapat remekül játszott, s a szakasz végén 22-21-re a hazai együttes, a Törekvés vezetett. A második etapban aztán támadásban "lefagytak" a hazaiak, mindössze 3 pontra voltak képesek, így szünetben 12-vel "ment" a formáját gyakorlatilag "szinten tartó", Takács Dorina (18/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 szerzett, 10 eladott labda, 5 gólpassz, 3 blokk)-Turi Eszter (12 pont, 7 lepattanó)-Horváth Lili (11-11 pont és lepattan) trió vezette, a lepattanózást óriási fölénnyel 58-33-ra nyerő Zsíros Akadémia. Mint később kiderült, ez a szakasz volt a "döntő döntője", hiszen a második félidő kiegyenlített játékot hozott. A nagyrészt Egri Zsófia (18 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda) és Dobos Kira (17 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda) ponterős játékában bízó hazaiak már nem tudtak 10 ponton belülre kerülni, így a Zsíros Akadémia biztosan és megérdemelten győzött, s nyerte meg a zöld csoportot.

Dávid Kornél KA - Kecskeméti KC 72-50

A találkozót, amelynek tétje a 10. hely megszerzése volt, a szünetig szerzett csaknem 20 pontos vezetésére, valamint Dávid Mia (17/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Rozsics Teodóra (16 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) ponterős játékára alapozva nyerte meg a DKKA a Herman Anna (11/3 pont, 4 szerzett labda), Tózer-Nemes Boglárka (10/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) és Pettner Hanna (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) találataiban bízó kecskemétiek ellen.

Kiss Lenke KA - Tatai SE 80-46

Hiába "adta" a mezőny messze legeredményesebb játékosát Horváth Dóra (26/6 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda) személyében a vendég tatai együttes, a hazaiak Nagy Andrea (16 pont, 7 szerzett labda, 3 gólpassz), Fatér Blanka (10/6 pont) eredményességére, valamint Szabó Enikő (7/3 pont - 9 mezőnykísérlet -, 6 szerzett labda, 10 gólpassz) mezőnymunkájára építve, minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet arattak.

Nyíregyházi Kosársuli - Radobasket 85-44

A két középső negyedben nagy fölényben játszva verte Arad Zsófia (18 pont, 3 lepattanó), Karakó Dorina (13 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) és Bárdos Mira (11/9 pont) vezérletével a Nyíregyháza simán a Radobasket csapatát. A vendégektől egyedül Kaluha-Guti Alexandra (12/3 pont, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

SzPA-HSE - Szegedi KE 77-69

Parádés második negyedének, és elsősorban Tasi Rebeka (15/6 pont, 3 lepattanó), Váradi Nóra (14/3 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Czintos Boglárka (11/3 pont  17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Vér Violetta (11 pont, 6 lepattanó) kosarainak köszönhetően szünetben még 7, és a harmadik negyed után is még 1 ponttal a vendég Szeged állt jobban. A záró etapban azonban a jobban, pontosabban játszó SzPA az Ecker Janka (19/12 pont, 3 szerzett labda)-Fabini Borbála (16 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda)-Balsay Rita (15 pont, 13 lepattanó)-Balsay Anna (14/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz) kvartett vezetésével végül ellenfele fölé kerekedett, és megnyerte a színvonalas találkozót.