2021/2022 - Dávid Kornél KA/A – DEAC KA U18/A 75-76
29
2022
2022. május 29.  |  11:30
A vasárnapi helyosztó mérkőzéseket a házigazda DEAC és a Dávid Kornél KA összecsapása nyitotta, a két alakulat a hetedik helyért lépett parkettre. A hazaiak Hegedüs Brúnó duplájával indítottak, majd Gadus Bogdán és Jankó Csaba megmozdulásaival próbáltak már a kezdeti percekben előnyre szert tenni, de a székesfehérváriak nem adták könnyen magukat. (7-10) Nem sokkal később Bata Olivér egy triplával egalizált, majd a negyed végéhez közeledve Gadus révén már néggyel ment a DEAC, de Szalczgruber Ádám közelijével maradt az egy labdás differencia. (14-16) A folytatásban Hegedüs akcióival ismét próbált távolodni a hajdúsági gárda, de Bata révén tartotta a frontot a DKKA. (25-25) A félidőt megelőző minutumokban Fekete Csongor büntetőivel őrizni tudta minimális lépéselőnyét a Debrecen a nagyszünetre. (33-35)

A fordulás után magasabb fokozatba kapcsolt, és egy 14-4-es szakasszal rukkolt elő a házigazda, így Gadus triplája után már tíz feletti hajdúsági vezetés állt az eredményjelzőn. (37-49) A záró periódus előtt egy Jankó Csaba távolival gyarapította pontjait a DEAC, így az etap során jobb dobóformát produkáló cívisvárosiak tizenhárom pontos fórral várták az utolsó felvonást. (45-58) A negyedik játékrészben megpróbálta a lehetetlent a Dávid Kornél, de nehezen jöttek a pontok, így a hazaiak Debreczeni Olivér és Hibján Máté remekelésével változatlanul mentek előre. (52-66) Ezután a DKKA extra energiákat mozgósítva Bata vezetésével egy 11-0-ás futást produkált, így már csak karnyújtásnyira volt az egyenlítés. (63-66) Ez a roham plusz motivációt adott Turchetto Andrea tanítványainak, így három perccel a lefújás előtt Simon Benedek hármasával egalizáltak a vendégek. (68-68) A végjáték kiélezett küzdelmet hozott, Fekete Csongor büntetői tartották életben a debreceni győzelmi reményeket, majd a dudaszó előtt Simon Benedek még eleresztett egy parádés távolit, de így is egy pontos hazai diadallal zárult az összecsapás. (75-76) A hetedik helyet végül a DEAC alakulata zsebelte be, míg a DKKA nyolcadikként zárta a Nemzeti fiú junior bajnokság 2021/2022-es szezonját.

Andrea Turchetto: Nagyon büszke vagyok a csapatomra, ugyanis a negyedik etap elején mínusz tizenötről kellett visszajönnünk, és innen sikerült egy nagyon szoros végjátékot produkálni. Az összes létező energiánkat mozgósítva küzdöttünk a végletekig, nem találok szavakat, gratulálok a srácoknak. Remélem, hogy emlékezni fognak erre a hajtós mérkőzésre, ez egy kiváló tapasztalatszerzés volt a jövőre nézve.

Kádár Tamás: A mérkőzés nagy részén a saját dolgunkat nehezítettük meg, egy nagyobb előnyt adtunk le sajnos, ezért a végén izgalmasan alakultak a dolgok, de szerencsére sikerült győznünk, és megszereznünk a hetedik helyet. Köszönöm a srácoknak az egész éves munkát, büszke vagyok rájuk, jó volt velük dolgozni!

Dávid Kornél KA/A – DEAC KA U18/A 75-76 (14-16, 19-19, 12-23, 30-18)

DKKA: Simon 20/6, Szalczgruber 7/3, Bata 30/15, Ujhelyi 10, Denk 2, csere: Barthalos 6, Jánni -, Valicsek -, Ugrics -, Vincz -.

DEAC: Fekete 20, Udemezue 1, Gadus 17/3, Jankó 7/3, Hegedüs 19, csere: Hibján 4, Bankó -, Orosi -, Magyari -, Czipka -, Debreczeni 4.