Fiú junior B döntő: Kecskeméti KA-PVSK NKA fináléra kerül sor
28
2022
2022. május 28.  |  19:13
Ma rendezték a fiú junior országos B döntő második napját, amelyen az országos 13-16., illetve 9-12. helyekért rendezett keresztjáték küzdelmeire került sor.

A nap első meccsén 19 pontos előnyt harcolt ki magának a félidőre az Antalics Dániel (25 pont, 17 pattanó) és Halmai Dániel (12 pont, 9 pattanó, 11 gólpassz) vezette KASI/A. A fordulás után változtatott a leginkább Nagy Péterre (15 pont, 12 pattanó), Geröly Márton Andrásra (21 pont, 5 pattanó, 3 blokk) és Vargovics Andrásra (15 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) építő AKMÉ Körmendi Törpördögök együttese, amely fokozatosan közelítette ellenfelét, és 61-63-nál már csak két pontra volt a kaposváriaktól. A találkozó hátralévő részében azonban csak a KASI szerzett kosarat, így eldőlt a meccs (61-69).

A második mérkőzésen jobban kezdett a Dócs Benedek András (20 pont, 8 pattanó) húzta Óbudai Kaszások/A. A középső két felvonásban azonban eldöntötte az összecsapás sorsát a Szabadfi Márk (30 pont, 10 pattanó), Ungvárai Zsombor (18 pont, 7 pattanó), Polónyi Ákos (10 pont, 8 pattanó) és Czermann Máté (6-6 pont és pattanó, 5 gólpassz) fémjelezte MVM-OSE Lions U18 (85-66).

A torna első elődöntőjében a félidőben és három negyed játék után is 8 ponttal vezetett a Makkos Dávid (30 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), Gyimes Áron (18 pont, 9 pattanó) és Tóth Barnabás (16 pont, 4 pattanó) vezette Zalakerámia ZTE KK. A zalaegerszegi gárda még az utolsó percre fordulva is négypontos előnyben volt (84-80), a Radó Ádám (21 pont, 13 pattanó), Hőgye Patrik (17 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Gróf Máté (11 pont, 6 gólpassz) és Tószegi Sabath Levente (22 pont) fémjelezte, házigazda PVSK NKA azonban Gróf hatból öt jó büntetőjével fordított, és megnyerte az összecsapást (84-85).

A másik elődöntő sokkal simábban alakult, miután a Tóth Patrik (17 pont, 10 pattanó), Dobos Máté (14 pont, 6 pattanó) és Szemerédi Levente Béla (10 pont, 8 pattanó) húzta Kecskeméti KA minden negyedben a Dombóvári Kosársuli KE fölé nőtt, így összességében nézve a tegnapi nap után ma is nagyon könnyed sikert aratott (84-38). A dombóváriaknál Reizinger Máté (15 pont, 7 pattanó) ezúttal egyedül maradt pontok és hatékonyság tekintetében is.