2021/2022 - Budapesti Honvéd SE/A – Vasas Akadémia/A 58-60
28
2022
2022. május 28.  |  18:30
A keresztjáték utolsó mérkőzésén az „A” csoportgyőztes Budapseti Honvéd és a „B” csoport második helyezettje, a Vasas Akadémia csaptak össze, ahol a fináléba jutás volt a tét. A piros-fehérek már a mérkőzés elején magas fordulatszámon pörögtek: Hajdu és Karda vezetésével egy elsöprő 19-1-es futással nyitottak. A negyed utolsó perceiben Major révén a Vasas igyekezett felvenni a ritmust, de a végére a különbség még így is kétszámjegyű volt. (21-5) A folytatásban Major triplájával folytatta hátránya ledolgozását a piros-kék együttes, majd Várszegi kosara után már csak kilenc egységnyi volt a deficitük. (25-17) A szünet előtt felváltva estek a találatok, ezután Gyürk triplájának köszönhetően tíz pontos Honvéd előny alakult ki a félidőre. (32-22)

A második félidőt egy 7-2-es periódussal kezdték a pasarétiek, Bérces duplája után öt pontosra csökkent a differencia. (34-29) Az etap hajrájában Várszegi Ádámék egy labdányira feljöttek, majd a túloldalon Gyürk is elsüllyesztett egy hármast, végül azonban Rosta közelijével nem engedte ellépni riválisát a Vasas Akadémia. (44-42) Az utolsó felvonás elején Major jól időzített középtávolijával egalizáltak a piros-kékek (46-46), majd Várszegi találataival öt perccel a vége előtt átvették a vezetést, időt is kért a Honvéd mestere. (48-51) Az utolsó minutumokban Cseh remekelésével próbálta őrizni előnyét a Vasas, ami Pleesz ziccerével sikerült is: két perccel a vége előtt hatra kúszott a különbség. (51-57) A végjátékban egy pontra feljött a Honvéd, majd Cseh találatai hozták a megváltást: két pontos Vasas diadallal zárult a keresztjáték utolsó mérkőzése. (58-60) Így Sopron-Vasas finálé, és NKA-Honvéd bronzmérkőzés lesz a vasárnapi helyosztón a junioroknál.

Losonczy Dániel: Természetesen csalódottak vagyunk, de ilyen a sport. A Vasas jól lassította a játékunkat, nem tudtunk a saját ritmusunkban kosárlabdázni, holnap megpróbálunk ezen javítani. Gratulálok a Vasasnak!

Stephen Olumide Arigbabu: Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Egy nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, a 19-1-es kezdés után kellett visszajönnünk, ami embertpróbáló volt, de mentálisan erősek voltunk, a srácok nem adták fel. Óriási energiát adott a kispad támogatása a pályán lévőknek, kíváncsian várjuk a finálét.

Budapesti Honvéd SE/A – Vasas Akadémia/A 58-60 (21-5, 11-17, 12-20, 14-18)