2021/2022 - Soproni SI KA SKC/A – NKA Pécs/A 81-73
28
2022
2022. május 28.  |  16:30
A keresztjáték harmadik mérkőzésén a „B” csoportgyőztes, veretlen Sopron és az „A” jelű négyes második helyezettje, az NKA Pécs csaptak össze a fináléba jutásért. A mérkőzést a soproniak kezdték jobban, a tripláknak köszönhetően hamar mutatós fórra tettek szert Csátaljay Péterék. (18-9) Az etap második felében próbált felzárkózni Meszlényi Róbert duplájával az NKA, de az elsöprő 15-3-as rohammal nem számoltak, így tíz perc játék után húsz feletti előnnyel álltak a soproniak. (33-12) A folytatásban kicsit lassult a játék, majd az etap derekán Prodanovic megmozdulásai ellenére is már huszonöt volt közötte, (43-18) amit a nyugatiak kis híján a nagyszünetre is megtartottak. (51-27)

A fordulás után extra energiákat mozgósítva tértek vissza a parkettre az NKA akadémistái: egy 14-6-os szakasszal kezdték meg tetemes hátrányuk olvasztását. (57-41) A záró felvonás előtt Schmera és Merkl vezényletével folytatta a felzárkózást a mecsekaljai együttes, így az utolsó tíz perc előtt tíz pontos különbség állt az Oláh Gábor utcai csarnok eredményjelzőjén. (65-55) A negyedik periódusban Kelemen és Schmera révén töretlenül hajtott a győzelemért az NKA, és egy perccel a vége előtt már csak hat egység volt a hátrányuk. (76-70) A végjátékban újfent Kelemen hármasa adott reményt a pécsieknek, később azonban Lakatos és Csátaljay találataival pontot tett az összecsapás végére a Sopron. (81-73) Az újabb diadalnak köszönhetően bebiztosította magát a torna fináléjába a soproni együttes, míg a Rátgéber akadémistái a bronzért léphetnek parkettre a vasárnapi helyosztón.

Carlos Vallejo Rocamora: Az eddigi legkeményebb meccsünkön vagyunk túl, az első negyedben sikerült előnyre szert tennünk, amit meg is tudtunk tartani, de a Rátgéber fiataljai önmagukat sem kímélve mentek előre a győzelemért. Elmondhatatlanul büszke vagyok a játékosaimra, már csak egy lépés van hátra.

Vladan Glavinic: Nagyszerű mérkőzéseket játszunk ezen a tornán, de most sok eladott labdánk volt, így hátrányba kerültünk. A második félidőben próbáltuk kihozni a maximumot, hogy túléljük a találkozót, így közel kerültünk a végére, de a Sopron pontot tett az összecsapás végére.

Soproni SI KA SKC/A – NKA Pécs/A 81-73 (33-12, 18-15, 14-28, 16-18)