Férfi NB I B osztályozó: Pápán eldöntötte az Újpest - piros csoportban a lilák
28
2022
2022. május 28.  |  10:30
Parádés pápai második félidejével lényegében már az első mérkőzésen, idegenben eldöntötte az osztályozót az Újpest-MT gárdája. A visszavágó első félidejében a Pápa alaposan ráijesztett a párharc második mérkőzését 29 pontos előnyből kezdő Újpestre, hiszen a félidő hajrájában már 20 ponttal is vezetett, de szünetre 15-re "visszajött" a Megyeri Tigrisek együttese, a második félidőben pedig már nem forgott veszélyben összesített sikere. Egy hatalmas hajrával a visszavágót is szorossá tette a budapesti alakulat, de azt a Pápa nyerte, összesítésben viszont biztosan győzött az Újpest.

Osztályozó

1. mérkőzés

Conoil KC Pápa - Újpest-MT 75-104

Bár 5-2-re még a fővárosiak vezettek, az egyik legjobbját, Murai Gábort nélkülöző Pápa "pörgött fel" hamarabb, s a szakasz közepén egy 10-2-vel elhúzott. A 7. perc végén 10 pont fölé nőtt a hazai előny, amikor egy 5-0-s "részhajrával" 6-ra zárkózott az Újpest. A nyitó etap végén 9-cel "mentek" a Koma Dániel (25/6 pont, 4 lepattanó), Sonyák Béla (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Hódi Patrik (12/9 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Németh András (10 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) pontjaiban bízó vendéglátók. A második etapot 7-2-vel kezdve 4-re csökkentették hátrányukat az újpestiek, majd váltva estek a kosarak. A szakasz közepén egy 10-3-mal fordítani tudott a fővárosi gárda, a fordulatos félidő végén 2 ponttal a Pápa vezetett.

A második 20 percet szédületes, 21-3-as 6 perccel indítva tetemes előnyre tettek szert a tripla-duplát elérő Katona Bence (35/15 pont, 11-11 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), valamint Zoran Talley (19/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Varga Dániel (16 pont) és Horváth Márton (10 pont, 6 lepattanó) kosaraira építő vendégek, majd állandósult a 10 és 15 pont közötti Újpest-vezetés. A mérkőzés - sőt talán az osztályozó is - a harmadik negyed utolsó másfél és a negyedik etap első 4 percében dőlt el: ezalatt egy 21-1-et "repesztve" már az "odavágón" 30 pontos előnyt szerzett az Újpest a szünet után teljesen széteső pápai csapattal szemben.

2. mérkőzés

Újpest-MT - Conoil KC Pápa 79-84

Az első percek váltott vezetése után a nyitó negyed közepén egy 9-0-t "repesztve" elhúzott a visszavágót 29 pontos hátrányból kezdő, s azon nagyrészt Koma Dániel (29/6 pont, 9 lepattanó), valamint Sonyák Béla (26/9 pont, 4 gólpassz) ponterősségére építő Pápa, amely 8 ponttal nyerte a nyitó etapot. A második negyedben is fölényben játszottak a vendégek, akik a félidő hajrájában már 20 ponttal is vezettek, s felcsillant előttük az összesített sikerre is a remény a nagy előnyük birtokában elég alacsony fordulatszámon pörgő újpestiekkel szemben. A félidő egy 6-1-es hazai rohammal és 15 pontos pápai vezetéssel zárult. A különbség nagyjából a triplázásból alakult ki: az Újpest 1/11-es, a Pápa 7/19-es "találati aránnyal" célzott távolról az első félidőben.

Szünet után állandósult a 15 pont körüli vendég vezetés, az Újpest összesített sikere ekkor már nem forgott veszélyben. A záró etapban, amikor már eldőlt, hogy a következő évadra csoportot cserél a két alakulat, óriási hajrába kezdett Katona Bence (26/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Zoran Talley (17/3 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz), Varga Dániel (12/3 pont, 6 lepattanó) és Horváth Márton (10 pont, 7 lepattanó) vezérletével az Újpest annak érdekében, hogy a visszavágót is megnyerje. Az utolsó percben 2 pontra feljött a vendéglátó, de a visszavágó végjátéka a vendégeknek sikerült jobban. Ennek ellenére kiütéses pápai sikerével az Újpest szerzett jogot a következő évadban a piros csoportban való indulásra, a pápaiak pedig a zöldben szerepelhetnek.

A párharc végeredménye: 183-159 az Újpest-MT javára.