Férfi NB I B: A Ceglédi KE a zöld csoport bajnoka, az NKA Pécs szerezte meg a bronzérmet a pirosban
22
2022
2022. május 22.  |  20:22
Hátrányból fordítva nyerte meg a bronzcsatát az NKA Pécs a Vasas ellen az NB I B piros csoportjában. A zöld csoport fináléjában a Cegléd harmadszor is izgalmas csatában győzte le az Újpestet, s jövőre a piros csoportban folytatja, a Megyeri Tigrisek pedig a Pápával játszik a piros csoportért. A zöld csoportban való bennmaradásért vívott párharc döntő, harmadik mérkőzésén a Bonyhád fölényes rajt-cél győzelmet aratva vívta ki a bennmaradást a Tiszaújvárossal szemben.

A 3. helyért

Vasas Akadémia - NKA Pécs 75-85

A nyitó etap közepén egy 7-0-s rohammal fordított és ellépett a pécsi gárda a hazaiaktól, s 3 ponttal meg is nyerte a negyedet. A második szakasz első felét 13-4-re nyerve 10 pont fölötti előnyt szereztek a Nemanja Djordjevics (18 pont, 13 lepattanó), Kollár Bence (14 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Scherer Bálint (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Kocsis Zalán (10 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Benke Krisztián (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményességére építő vendégek. Szünetig 7 pontra csökkentette hátrányát a Vasas. A harmadik negyed közepéig tartotta 10 pont körüli előnyét az NKA, s ezt a szakasz második felében 14-ra növelte. A záró etap közepéig tartotta "tízen túli" előnyét az NKA, majd amikor egy 7-2-vel a lélektani határon belülre kerültek a Boros Márk (17/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Farkas Attila (16/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Radics Gerzson (14 pont, 6 lepattanó)-Andrássy Géza (13/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezette hazaiak, ezt visszaverték a vendégek. A hajrában még egy 7-0-lal 5-re visszajött a Vasas, de ennél már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.

NKA Pécs - Vasas Akadémia 86-69

A szünetig szerzett 15 pontos előnyére, valamint Nemanja Djordjevics (28/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kocsis Zalán (12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Scherer Bálint (11/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) kosaraira alapozva nyerte meg biztosan az NKA a bronzcsata döntő ütközetét a nagyrészt Farkas Attila (26/15 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) és Barócsi Ádám (19 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) ponterősségében bízó Vasas ellen.

A párharc végeredménye: 2-1 az NKA Pécs javára.

Döntő, 3. mérkőzés

Ceglédi KE - Újpest-MT 84-82

Remekül kezdett, 9-3-ra, majd 16-9-re is vezetve jelezte a Cegléd: szeretné lezárni a párharcot, s biztosítani helyét a következő évadban a piros csoportban. Az Újpest rendezte sorait, feljött 2 pontra, de a negyed vége a hazaiaké volt, akik 7-tel "mentek" 10 perc után. A második etap elején tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a CKE, majd egy 5-0-s "részhajrával" 2-re zárkóztak föl a vendégek, s szünetig ott lihegtek a Cegléd sarkában. Fordulás után gyorsan 1-re csökkentette hátrányát az Újpest, ám erre egy 8-0-lal reagáltak a Dominik Herendic (25/6 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Csaba György (15/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda)-Tóth Norbert (15 pont, 7 lepattanó) trió vezette vendéglátók.

A szakasz második felében egy 9-2-vel újra szorossá tették a találkozót a Zoran Talley (27/6 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Széphelyi Tamás (16/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Pollák Árpád (14/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) találataira támaszkodó vendégek - 2 pontos Cegléd-vezetéssel fordultak a negyedik negyedre a csapatok, ám a negyedek közötti kis szünetben technikait kaptak a vendégek. Ennek ellenére a záró etap elején fordított az újpesti gárda, sőt a szakasz első felét 11-3-ra nyerve 6 pontos előnyre tett szert a negyed közepén. Egy 9-2-vel fordított, s úgy tűnt az előző két meccsen bemutatott hihetetlen hajrájával újra nyer a Cegléd, ám a Megyeri Tigrisek gárdája ezúttal nem tört meg, hanem "csatlakozást talált", s átmenetileg vissza is vette a vezetést. A végsőkig kiélezett, izgalmas végjátékban mindkét oldalon több büntető maradt ki. Végül a rutinos, volt válogatott Tóth N. kosara döntött - ezzel harmadszor is nyert, így a következő évadban már a piros csoportban szerepel a Cegléd.

A párharc végeredménye: 3-0 a Ceglédi KE javára.

A 7. helyért

Békési SzSK - KTE-Duna Aszfalt U23 82-64

Az első negyedet 1 ponttal még "elvitték" az első összecsapást is egyetlen ponttal megnyerő, erősen tartalékos összeállításban érkező, s ezúttal elsősorban Botka Botond (16/3 pont), Ladovszky János (9/9 pont) és Tóth Patrik (9 pont, 7 lepattanó) pontjaiban bízó kecskeméti fiatalok. Ezt követően azonban a Békés átvette az irányítást, és Nemanja Acsimovics (19 pont, 11 lepattanó), Okoh Viktor (16 pont, 7 lepattanó), Solevic Nikola (14/9 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), valamint Csorba Szabolcs (13 pont, 11 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet aratott, s megnyerte a párharcot.

A párharc végeredménye: 143-126 a Békési SzSK javára.

A 13. helyért, 3. mérkőzés

Atomerőmű KSE Bonyhád - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 85-49

"Nekiesett" a Bonyhád borsodi riválisának, az első negyed közepén 12-2-re vezetett, s az első 10 percben végig dominálva 15 pontos előnyt szerzett. A második negyedben egy 13-1-es "száguldással" a szakasz közepére közel 30 pontosra hizlalta előnyét Pajor Dávid (20/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Szalai Milán (18/12 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Tömösváry Máté (13 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Orgona Gergő (11/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Karosi Gergely (10/6 pont) vezérletével a Bonyhád. A félidő hajrájában egy 7-2-es roham formájában adott "életjeleket" a Tiszaújváros, de így is 20 pont fölötti hazai előnnyel vonultak pihenőre a felek. Szünet után rövid időre 20-on belülre került a Jordan Madrid Andrews (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Asszú Ádám (10/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Bán Tibor (10 pont) találataira támaszkodó Tiszaújváros, ám a szakasz közepén egy 6-0-s rohammal 25-re növelte előnyét a Bonyhád, és innen már nem volt visszaút. Végül fölényes, kiütéses győzelmet aratva maradt bent a hazai alakulat, a Tiszaújváros pedig kiesett.

A párharc végeredménye: 2-1 az Atomerőmű KSE Bonyhád javára.