2021/22 - Ponterős játékkal, magabiztos győzelemmel döntős a Csata DSE
21
2022
2022. május 21.  |  21:24

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság második elődöntőjében a Csata DSE 90-37-re legyőzte a Vasas Akadémiát. Ezzel eldőlt, hogy vasárnap NKA Pécs – Csata DSE finálét rendeznek, míg a bronzéremért a DVTK Akadémia és a Vasas Akadémia küzdhet meg.

A tét éreztette hatását, a második elődöntő első három percében mindössze Gyöngyösi Janka egy sikeres büntetőjét jegyezhettük fel. Az első mezőnykosár Aho Tyra nevéhez fűződött. A folytatásban viszont a Csata rendezte sorait és Toman Petra, illetve Gyöngyösi Janka higgadt játékával gyorsan növelte előnyét. Az első negyed hajrájához közelítve 11-2-nél már a Vasas időkérése miatt állt a játék. A különbség 14-3-nál lépte át a lélektani 10 pontot. Végül 10 perc játék után 20-7-re vezetett a Csata. Gyöngyösi Janka 9, Toman Petra 7 pontnál járt ekkor. Lendületben maradt a Csata, a második negyed kezdetén Bajzáth Lili triplája után 23-8-nál már 15 egység választotta el a feleket.

A Vasas nagy erőket mozgósított, hogy szorosabbá tegye a találkozót és a második negyedre előre is tudott lépni támadásban. Aho Tyra és Kádár Orsolya is megvillant, így 23-14-nél 10 pont alá faragta hátrányát Igor Skocovski gárdája. Ekkor Bódi Ferenc időt kért. Ezt követően ismét a Csata akarata érvényesült és 31-16-ra megugrott, majd a félidő hajrájához közelítve egészen 39-21-re elszakadt. Jánosi Virág lépett fel támadásban ezekben a percekben. Az első 20 perc utolsó négy pontját azonban a Vasas szerezte, így 39-25-ös eredményről érkezett el a hosszabb pihenő. Ezt a negyedet így végül 19-18-ra nyerte a Csata. Óriási kérdés volt, hogy a harmadik szakaszban is hasonlóan szoros mederben halad-e a küzdelem. A válasz hamar megérkezett. A játékrészt még Aho Tyra találata indította, majd Van Rijs Luca is betalált. A találkozóból hátralévő idő viszont a címvédőről szólt.

A védekezésben is extrát hozó Csata a harmadik negyedben 41-29 után hagyta állva riválisát. 19-2-es sorozatot mutatott be Bódi Ferenc együttese. A Vasas nyolc perc alatt mindössze egy mezőnykosarat szerzett, ami Ulrich Zoé nevéhez fűződött. Ez idő alatt a Csata húzóemberei remekeltek. A harmadik szakaszban összesen 10 mezőnykosarat értékesített a Csata. 30 perc után Toman Petra 17, Gyöngyösi Janka és Jánosi Virág 16-16 pontnál tartott. A záró szakasz elején Strausz Edina is megszerezte a 10. pontját. Ekkor már 66-31-re vezetett a csapata. A játék minden elemében riválisa fölé kerekedett a Csata. A különbség 74-33-nál lépte át a 40 pontot, majd 85-35-nél érte el az 50-et. A mérkőzést Strausz Edina büntetői és Kastl Dóra duplája zárta le. A második félidőben mindössze 12 pontot engedélyezett riválisának a Csata és 51 pontot szerzett, így alakult ki a 90-37-es végeredmény.

CSATA DSE - VASAS AKADÉMIA/A 90-37 (20-7, 19-18, 21-6, 30-6)