Fiú serdülő B döntő: Sima győzelemmel kezdett a házigazda Baja
20
2022
2022. május 20.  |  20:38
Ma, Baján elkezdődött a fiú serdülő országos B döntő, amelyen természetesen a bajnokság 9-16. helye a tét.

Az első negyeddöntőben a házigazda Bajai Bácska FKE/A egyetlen félidő alatt közel 30 pontot vert a Szedeák/A-ra, és Hódos Patrik (16 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 7 szerzett labda), valamint Szabó Botond (13 pont, 4 pattanó) vezetésével simán nyert is (79-46). A szegedieknél Zöldi Zétény István (13 pont) és Duics Álmos (10 pont, 7 pattanó) jutottak 10 pont fölé. A második negyeddöntőben a félidőben még 14 ponttal vezetett az a MAFC/A, amelyből egyedül Turcsányi Nándor (11 pont, 10 pattanó) ért el kétszámjegyű pontot. A fordulás után hatalmasat javult a Sándor Csanád Emil (21 pont, 15 pattanó), Debreczeni Ádám (18 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) és Szafkó Márk (9 pont, 8 pattanó) fémjelezte Cívis KK Debrecen/A játéka, és a negyedik negyed nagy részében már a hajdúsági alakulat vezetett. A fővárosiak 58-57-nél egyszer még voltak előnyben, itt azonban a debreceniek visszavették a vezetést, és meg is tartották azt a végéig (63-59).

A harmadik találkozón három negyed után három ponttal még a Dékány Bojan Bendegúz (12 pont) és Bartik Zalán (20 pont, 5 szerzett labda) húzta Körmendi Törpördögök állt jobban. A Zalakerámia ZTE KK/A a negyedik negyed közepén is hátrányban volt még, 53-46 után azonban futottak a zalaiak egy 16-0-t, így végül Gérczei Bence (21 pont, 14 pattanó) és Röszler Áron (13 pont, 5 pattanó) vezetésével győzni tudtak (56-64). A nap utolsó mérkőzésén az első felvonást 10 ponttal megnyerte a Hawkins Tamás (14 pont, 4 pattanó) vezette Soproni SI KA SKC/A, a második játékrészt viszont 13 ponttal húzta be a Dávid Kornél KA/A, melynek legeredményesebb játékosai Mészáros Gergő (16 pont, 4 pattanó) és Sipos Ádám (11 pont) voltak. A második félidőben kezdett egyre jobban ellépni a székesfehérvári gárda, és úgy tűnt, nem is nagyon lesz izgalom a végére. 56-46 után azonban egy 8-0-lal még visszajött a meccsbe a Sopron - fordítani viszont már nem tudott, az utolsó percet lehozta a DKKA (59-54).