2021/22 - Fölényes győzelemmel kezdett a címvédő a junioroknál
19
2022
2022. május 19.  |  16:00

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjén a délutáni órákban az A-csoport mérkőzései is megkezdődtek. A címvédő Csata DSE 91-33-ra múlta felül a BEAC-Újbuda KA-t.

A két gárda között már az első negyedben nagy különbség alakult ki. A Csata 4-4 után 10-0-s futással 14-4-re szakadt el. Az első szakaszban 15 pont volt a legnagyobb differencia. Ezt éppen a negyed végén 21-6-nál jegyezhettük fel. Becsülettel küzdött a BEAC, de már a második szakasz első felében a 20 egységet ostromolta a különbség és ezt 34-13-nál át is lépte. Lendületben maradt a Csata, 13-0-s futás végén már 43-13-ra ment a címvédő. A félidőben pedig 43-16 állt az eredményjelzőn. A Csata legeredményesebbje Gyöngyösi Janka volt, aki már ekkor 12 pontnál járt.

A harmadik negyed első felében 30 pont környékén mozgott a különbség, majd 45-18-as állást követően egy újabb 18-2-es futást jegyezhettünk fel a Csatánál. A záró szakasznak 67-22-ről vágtak neki a felek. Itt a Csata találataira többször is tudott válaszolni BEAC, melynek ez volt a legponterősebb 10 perce ezen a délutánon. Összességében azonban ebben a periódusban is dominált a Csata, 24-11-re nyerte a záró etapot és így 91-33-as sikert aratott.

CSATA DSE - BEAC-ÚJBUDA KA/A 91-33 (21-6, 22-10, 24-6, 24-11)