Női Amatőr: A végjátékban verte a Vasas II az MTK-TFSE csapatát
17
2022
2022. május 17.  |  20:19
Bajnokként sem lassít a Csata a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában, az együttes mindkét múlt heti találkozóján 100 pont fölé jutott. A ZTE kosarakban gazdag találkozón győzte le a DEAC-ot, a legnagyobb küzdelem pedig az MTK-TFSE - Vasas II összecsapáson alakult ki, a végén a vendégek örülhettek. A zöld csoport éllovasa, a Zsíros Akadémia is két diadallal tudta le az elmúlt hetet. Itt nagyon izgalmas lesz a bajnoki hajrá, hiszen három együttes is 4-4 vereséggel áll az első három helyen.

UNI-Győr SzSE - Csata DSE 34-120

Már bajnokként "hengerelt" Toman Petra (26/9 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), a tripla-dupla közelében járó Szörényi Laura (25/15 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz), Jánosi Virág (22 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz), Gyöngyösi Janka (16/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 blokk), Strausz Edina (15 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz, 4 blokk) és Kastl Dóra (10 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz, 3 blokk) jóvoltából a Csata Győrben. Hazai részről egyedül Chroméj Hajnalka (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - BEAC Újbuda 68-39

A nyitó és a záró negyedben nagy fölényben játszva győzték le Horváth Dóra (14 pont, 15 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Sinka Noémi (13/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Holcz Rebeka (12/6 pont, 10 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) vezérletével a szekszárdi fiatalok a tartalékos BEAC-ot. A vendégek legeredményesebb játékosa Jármay Anna (9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda) volt.

PINKK-PVSK U23 - NKA Universitas PEAC II 76-60

Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Kovács Kitti (23 pont, 13 lepattanó) és Vincze Nikolett (20/12 pont - 4/4 tripla -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) ponterős játékával a PINKK a baranyai derbin az Ilina Selcova (23 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) és Csényi Anna (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő PEAC II ellen.

Bajai NKK - Ajka 60-87

Pálfi Veronika (16/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), Istókovics Adél (13/6 pont, 7 lepattanó), Tamás Gréta (11/3 pont) és Hilcz Alexa (10/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) kosaraira alapozva a Baja az első félidőben még tudta tartani a lépést a vendégekkel. A szünet után azonban nagy fölénybe került, és Foltin Blanka (16 pont, 9 lepattanó, 3 blokk), Lendér Lilla (14/6 pont, 9 lepattanó), Hidas Réka (13/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Szabó Bettina (12 pont, 3 gólpassz) és Székely-Horváth Zsuzsanna (11/9 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezérletével biztosan nyert az Ajka.

Csata DSE - Kanizsai Vadmacskák SE 100-26

A Toman P. (21/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz)-Jánosi V. (14 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz)-Strausz E. (12 pont, 8 lepattanó)-Gyöngyösi J. (12 pont, 3 lepattanó) kvartett jóvoltából a bajnok Csata végig nagy fölényben játszva győzte le az erősen egyemberes csapat benyomását keltő, a vendég pontok több mint a felét szerző Zsámár Panna (14/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) vezette nagykanizsaiakat.

ZTE NKK - DEAC 95-74

Kiváló első negyedének köszönhetően szünetre 20 pont előnyt szerzett, és biztos győztesnek tűnt a Pap Regina (38 pont, 14 lepattanó), Frindt Nikolett (17/6 pont, 6 szerzett labda, 5 gólpassz), Kovács Georgina (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4-4 szerzett és eladott labda, 8 gólpassz) és Horváth Fruzsina (13 pont, 9 lepattanó) kosaraira alapozó ZTE. Fordulás után óriási fordulat állt be a játék menetében, a szinte megtáltosodó, Mezei-Göttlinger Anna (24/12 pont, 5 lepattanó), Baczuk Virág (18/6 pont, 4 gólpassz) és Mezei Dóra (17/9 pont, 6 eladott labda, 7 gólpassz) ponterős játékára építő debreceniek egy szédületes 22-6-os rohammal a harmadik negyed közepén 4 pontra feljöttek. A felzárkózás azonban a jelek szerint sokat kivett a DEAC játékosaiból: a negyed egy 12-2-es hazai rohammal és 14 pontos ZTE vezetéssel zárult. A záró etapban már nem maradt elég erő a vendégekben, hogy újra szorossá tegyék a találkozót.

MAFC - UNI-Győr SzESE 66-36

Minden negyedet megnyerve, szünet után már nagy fölényben játszva győzte le dr. Varga Barbara (13 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Aradi Zsanett (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5-5 gólpassz és eladott labda), Karlócai Julianna (12/6 pont, 15 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Miháczi Diána (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével a MAFC a győri együttest. A vendégek legeredményesebb játékosa Chroméj Hajnalka (9/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) volt.

MTK-TFSE - Vasas Akadémia II 57-63

A végig szoros, kiélezett első félidő után minimális különbséggel a vendég Vasas vezetett a "szomszédvári rangadón" a Vígh Bernadett (11 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Király Andrea (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) eredményességére építő MTK városmajori csarnokában. A színvonalas, jó játékot hozó harmadik etap végén döntetlenre álltak a felek, ahogy három és fél perccel a befejezés előtt is. A végjátékot aztán 8-2-re nyerve az Örsi Kata (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó)-Láng-Miticzky Blanka (9/3 pont, 3 eladott labda)-Aho Tyra (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette Vasas diadalmaskodott.

Kecskeméti KC - Kiss Lenke KA 50-66

Szünetben Sinka-Pálinkás Szonja (10/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk) és Burján Bianka (10/3 pont, 3 lepattanó) kosaraira alapozva 2 ponttal még a hazai együttes vezetett. Szünet után azonban nagy fölénybe került a fővárosi együttes, amely Nagy Andrea (17 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Szabó Enikő (15/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Nagy Zsófia (15-15 pont és lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) ponterős játékával közel 20 ponttal győzött.

Radobasket - Zsíros Akadémia Kőbánya 63-84

Az előző fordulóban élre ugró kőbányai együttes minden negyedet megnyerve aratott Tatár Hanna (20/6 pont, 4 gólpassz), Kutrik Dóra (17/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Takács Dorina (13/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda), valamint Turi Eszter (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) vezérletével a vártnál biztosabb győzelmet a Kaluha-Guti Alexandra (17/3 pont, 6 szerzett labda, 4 gólpassz)-Göbölös Réka (14/6 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda)-Kovács Laura (10/3 pont, 5-5 szerzett és eladott labda) trió vezette Radobasket otthonában.

BKG Príma Akadémia - Kiss Lenke KA 44-92

Minden negyedet megnyerve, a páratlan etapokban - különösen a harmadikban - nyomasztó fölényben játszva győzte le Szabó Enikő (21/12 pont, 7-7 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Nagy Andrea (15 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Tóth Fruzsina (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Kertész Zsófia (12 pont, 4 lepattanó) és Lajkó Dóra (11/3 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozva biztosan a KLKA a Levente Zsófia (15/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda) és Horváth Boglárka (9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) találataira támaszkodó BKG együttesét.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Tatai SE 93-34

A kőbányai együttes három negyeden át listavezetőhöz méltó játékkal, elsősorban Turi Eszter (18 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz), Szeles Dorka (15 pont, 3 lepattanó), Tatár H. (14/6 pont) és Kutrik D. (13/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) jóvoltából fölényes győzelmet aratott. A mindössze öt játékossal felálló Tata erősen egyemberes társulat benyomását keltette. Horváth Dóra (20/3 pont - 28 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 4 eladott labda) amellett, hogy a vendég együttes pontjainak több mint a felét szerezte, az egész mezőnyben is a legeredményesebbnek bizonyult.

Kecskeméti KC - Szegedi KE 50-63

Pettner Hanna (12/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Tózer Nemes Boglárka (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 szerzett labda) és Hévizi Dóra (10/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményességére építve a Kecskemét a harmadik negyed hajrájáig tartotta a lépést ellenfelével. A 29. és a 34. perc között bemutatott 15-0-s rohamának, valamint elsősorban Tasi Rebeka (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Váradi Nóra (10 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda), Fekete Adrienn (9/3 pont - 3/3 dupla, 1/1 tripla -, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Balatoni Zoé (9 pont, 10 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) találatainak köszönhetően a szegediek nyerték az alföldi csatát.

Nyíregyházi Kosársuli - Szolnoki MÁV SE 100-50

Végig nagy fölényben játszva győzte le Karakó Dorina (27 pont, 5 lepattanó), Dobó Lilla (15 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz), Bernáth Luca (14 pont, 4 lepattanó), Arad Zsófia (13 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Lukács Panna (11 pont, 6 szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével kerek 100 pontot szerezve a Nyíregyháza a szolnoki együttest. A vendégek részéről egyedül a pontok közel felét szerző Márki Laura (21/9 pont) jutott 10 fölé.

Dávid Kornél KA - ELTE Fortis 43-60

A második negyed közepéig egyértelműen a főként Bakró-Nagy Kata (7 pont, 6 lepattanó) és Dávid Mia (7 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodó hazai együttes akarata érvényesült, amely csaknem 10 ponttal elhúzott. A félidő hajrájában azonban egy 8-0-lal 1 pontra feljött a fővárosi együttes. Szünet után, ha úgy tetszik, lendületben maradt a Vári Anna (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Nagyi Tímea (12/3 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz)-Buzánczky Fanni (10/3 pont, 8 lepattanó) trió vezette Fortis, amely a második félidőt egy 17-3-as 8 perccel indítva gyakorlatilag el is döntötte a találkozót.

Törekvés SE - BKG Príma Akadémia 105-35

Az első negyedben Horváth B. (9 pont, 5 lepattanó) és Levente Zs. (8-8 pont - 10 mezőnykísérlet -, és lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából még tartotta a lépést a hazaiakkal a BKG. A második negyedtől kezdve azonban az egységes csapatmunkára, valamint Mohos Eszter (12/3 pont, 4 eladott labda), Egri Zsófia (12 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda), Szilvási Kincső (12 pont, 6 lepattanó), Altmann Anna (11/3 pont, 4 lepattanó), Dobos Kira (10 pont, 4 eladott labda) és Darázsi Dóra (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) eredményességére építő Törekvés sima, fölényes győzelmet aratott.