2021/2022 - Kecskeméti KA/A – DEAC KA U16/A 73-76
15
2022
2022. május 15.  |  14:30
Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első negyedben, amikor a 7. percben Kertli duplájával 16-11-re meglépett a Kecskemét, az már jelentős különbségnek számított. A felvonás végén aztán csak egy pont volt a különbség, ami a nagyszünetre kettőre nőtt (38-36), Lakosa Zsolt együttese tehát minimális előnnyel mehetett pihenőre.

A folytatás is ugyanígy alakult. Továbbra is szoros volt a meccs, de a harmadik negyedet már a DEAC vitte el három ponttal, ez pedig elég volt ahhoz, hogy a vezetést is átvegye. Nagyon fontos volt ezen a mérkőzésen, hogy a debreceni fiúk jól dobtak távolról: összesen tizenegy triplát vágtak be huszonhat kísérletből, vagyis 42 százalékkal dolgoztak. Fekete-Gál Csongor pedig 50-nel, hiszen tízből ötször sikeres volt. Mindez pedig azt eredményezte, hogy bár az utolsó negyed elején még vezetett a Kecskemét (33. perc: 63-59), a DEAC remek hajrával fordítani tudott, s végül 76-73-ra megnyerte a mérkőzést.

Lakosa Zsolt: – Gratulálok a kitűnően dobó Debrecennek! Izgalmas, fordulatos mérkőzést játszottunk, a szerencsésebb csapat nyert a végén. Köszönjük a rendezést a Rátgéber Akadémiának!

Bazsik Péter: – Mérhetetlenül büszke vagyok a srácokra! Rengeteg melót fektettek bele ebbe az évbe és a döntőbe egyaránt. Szeretnék köszönetet mondani a stábomnak, nélkülük ez nem sikerülhetett volna. Köszönjük a vezetőségnek a bizalmat és a támogatást, végül, de nem utolsósorban a szülőknek is köszönjük, hogy mindenben támogattak minket.

Kecskeméti KA/A – DEAC KA U16/A 73-76 (18-17, 20-19, 18-21, 17-19)

Kecskeméti KA/A: Mészáros 12, Szemerédi 18, Kertli 4, Fellegi 9, Veliczky 13/3. Csere: Rajnoha 6, Csillag 9/3, Lázár, Pettner 2. Vezetőedző: Lakosa Zsolt.

DEAC KA U16/A: Balai 6, Szilágyi 4, Laluska 8, Varga F. 26/12, Fekete-Gál 22/15. Csere: Csécsei 2, Sziegl, Mátyus, Kincses, Antal E. 2, Fekete 6/6, Váróczy. Vezetőedző: Bazsik Péter.