Fiú kadett B döntő: A Soproni Tigrisek és a DKKA játszhatja a finálét
14
2022
2022. május 14.  |  17:41
A fiú kadett országos B döntő második napján az országos 13-16. helyért rendezett keresztjátékra, illetve a torna két elődöntőjére került sor.

A nap első találkozóján nagyszerűen kezdett a Papp Botond (26 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Lőrincz Boldizsár (15 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz), Bóka Viktor Máté (12 pont, 5 pattanó) és Kis Viktor (12 pont, 4 gólpassz) vezette Szedeák/A, a félidőben 11 ponttal vezetett. A fordulás után megindult a Pucz Zalán (32 pont, 9 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) és Bellai András (11-11 pont és pattanó) húzta KASI Delfinek/A, amely a negyedik negyed elején 64-69-re feljött. Ekkor futott egy 14-0-t a szegedi alakulat (64-83), majd erre egy 16-0-val válaszolt a kaposvári gárda (80-83). Papp a legjobbkor dobott hármast szegedi szempontból, de a vége így is szoros lett. A Kaposvárnak kétszer is volt lehetősége kiharcolni a győzelmet, vagy legalább a hosszabbítást, de nem sikerült, győzött a Szedeák (84-86).

A második mérkőzésen az első negyedet még megnyerte 5 ponttal a Pompos Zsombor Gyula (25 pont, 4 szerzett labda) fémjelezte Budapesti Honvéd SE/B, a Vasas Akadémia/B azonban 10 ponttal hozta a második felvonást leginkább György Julian (27 pont, 11 pattanó, 8 gólpassz) és Sárik-Veress Marcell (25 pont, 4 pattanó) révén. A fordulás után a Honvéd próbálkozott, 60-59-nél még vezetett is a 33. percben. A Vasas azonban itt váltott egyet, újra meglépett 10 ponttal, és végül győzni tudott (77-69).

Az első elődöntőben a két páratlan negyedben egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Kristyák Viktor (19 pont, 8 pattanó) húzta MVM-OSE Lions U16/A. A két páros felvonást viszont nagyon simán hozta a Tallós Levente (26 pont, 23 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 48 VAL) és Wratschko Péter (17-17 pont és pattanó, 4 gólpassz) vezette Soproni Tigrisek, amely összességében magabiztosan húzta be az első elődöntőt (53-76), így holnap finálét vívhat az országos kilencedik helyért.

A másik elődöntőben is természetesen ugyanez volt a tét, a döntőbe jutás. Végig szoros találkozót vívott egymással a Jánni Ákos (19 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda) és Valicsek Donát (8 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Dávid Kornél KA/A, illetve a kiegyensúlyozott csapatjátékra építő, de ezen a napon kiemelkedő egyéni teljesítménnyel nem rendelkező Szombathelyi SI KA/A - a szombathelyiek legjobbja Pesti Péter volt (12 pont, 7 pattanó). A második félidőben már végig a DKKA vezetett, a harmadik negyedben volt 10 pont előnye is, de a Szombathely innen is visszajött egyetlen pontra. A nagyon kevés kosarat hozó záró játékrész végén Jánni volt a döntő: 51-50 után büntetőjével és triplájával lépett meg végleg a fehérvári gárda, amely ezzel a "rohammal" győzött is (56-50). Holnap tehát a DKKA és a Soproni Tigrisek küzdenek meg a fináléban az országos kilencedik pozícióért.