Az ASE és az NKA Pécs közül kerül ki a fiú kadett országos bajnok
14
2022
2022. május 14.  |  17:11
Harmadik napjához érkezett Pécsett a fiú kadett országos A döntő - az 5-8. helyért zajló keresztjáték meccseire, valamint az elődöntőkre került sor a mai napon.

Az első meccsen végig nagyon magabiztosan vezetett a kezdője, de leginkább Mészáros Botond (24 pont, 10 pattanó), Szemerédi Levente Béla (15 pont, 12 pattanó) és Fellegi Regő (10 pont, 4 pattanó) által fémjelzett Kecskeméti KA/A, amely nagyobb izgalmak nélkül verte a Zalakerámia ZTE KK/A-t (85-58). A zalaegerszegieknél a Török-Papp Benedek (17 pont, 8 pattanó)-Tóth Barnabás (10 pont, 6 pattanó) duó volt ezúttal a leghasznosabb.

A másik mérkőzésen az "alsó ágon" hullámzó első félidőt produkált a Vasas Akadémia/A és a DEAC KA U16/A. A negyedik negyed előtt három ponttal állt jobban a Kiss-Leizer Gergő (16 pont, 13 pattanó, 5 szerzett labda) és Rosta Péter (14 pont, 4 gólpassz) húzta pasaréti alakulat, a záró 10 perc viszont sokkal jobban sikerült a leginkább Varga Ferenc (9 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda), valamint Laluska Bence Ádám (17 pont, 9 pattanó) vezette hajdúságiaknak (63-69). Az ötödik helyért tehát a Kecskemét és a DEAC fognak holnap megküzdeni, a ZTE és a Vasas a hetedik helyért játszhatnak majd.

Az első elődöntőben az első 10 perc során még szoros volt a csata, a félidőben viszont már 19 ponttal vezetett az ezúttal is a Kékesi Kolos (32 pont, 9 pattanó)-Kupai László Levente (19 pont, 7 pattanó)-Pavlik Botond Oliver (15 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) trióra építő Atom City-Atomerőmű SE U16/A. A fordulás után több mint a felét ledolgozta hátrányának a Keller Bendegúz (27 pont, 21 pattanó, 4 gólpassz), Nyikos Balázs (16 pont, 7 pattanó) és Flasár Zalán (12 pont, 15 pattanó) vezette Soproni SI KA SKC/A, ebben a felzárkózási kísérletben azonban elfáradt. A paksiak újítani tudtak a záró játékrész során, és végül magabiztos sikerrel jutottak a döntőbe (91-73).

A második elődöntőben is az első 10 perc volt igazán szoros, ezt követően azonban ellépett a házigazda NKA Pécs/A, melynek legjobbjai ezen a napon Lukácsi Gábor (25 pont, 8 gólpassz, 5 szerzett labda), Vajda Dávid Levente (15 pont, 6 pattanó), Angyal Medárd Ámon (11 pont, 13 pattanó) és Pap Levente (15 pont) voltak. A negyedik negyed elején még megpróbált visszajönni a Gyenge Bálint (19 pont, 5 pattanó) és Gyürk Zsigmond (20 pont) vezette Budapesti Honvéd/A, 10 pont környékére le is dolgozta hátrányát, ám nem tudta kétségessé tenni a mérkőzés kimenetelét és a Pécs győzelmét (98-78). A házigazda tehát döntőt vívhat holnap délután az ASE ellen, a bronzért pedig a Honvéd és a Sopron küzd majd meg egymással.