Fiú kadett döntő: Pécs-Honvéd és ASE-Sopron elődöntőket rendeznek
13
2022
2022. május 13.  |  21:20
Ma rendezték Pécsett a fiú kadett országos bajnokság A döntőjének második napját, befejeződtek a csoportküzdelmek, méghozzá nem is akármilyen izgalmakkal.

Az A csoportban reggel jól kezdett a Kékesi Kolos (25 pont, 8 pattanó), Pavlik Botond Oliver (23 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda) és Kupai László Levente (14 pont, 10 pattanó) vezette Atom City-Atomerőmű SE U16/A, amely az első negyed után még 7 ponttal vezetett. Ezt követően azonban jobban játszott a Gyürk Zsigmond (29 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda), Nagy Gábor (16 pont, 6 pattanó) és Márkus Balázs (19 pont, 10 pattanó) fémjelezte Budapesti Honvéd SE/A, amely 11 pontos győzelmével (90-79) kijavította a tegnapi, Vasas elleni 9 pontos vereségét. A Vasas Akadémia/A Kiss-Leizer Gergő (16 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz), Rosta Péter (6 pont, 11 pattanó), Szabó Soma Barnabás (12 pont, 4 pattanó), Váradi Ádám Péter (11 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Guttmann Benedek (8 pont, 7 pattanó) vezetésével nagyon simán győzött a Zalakerámia ZTE KK/A ellen (87-47) - a zalaegerszegiek legeredményesebb játékosa Horváth Barnabás volt (14 pont).

Délután a Honvéd a két páros negyedben leginkább Márkus Balázs (18 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) és Gyenge Bálint (7 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz) révén, egységes csapatjátékra építve érvényesítette a papírformát a ZTE ellen (60-79) - a nyugat-magyarországi gárdából ezúttal Gerencsér Botond (19 pont, 6 pattanó) emelkedett ki mind pontok, mind hatékonyság terén. A nap utolsó találkozóján a továbbjutás volt a tét - a Paks egy győzelemmel beérhette a Vasast és a Honvédot, de -11-ről vágott neki a pasarétiek elleni találkozónak, a Vasas pedig +9-ről, így legalább 10 ponttal kellett győznie Jan Pavlik legénységének a legjobb négy közé jutáshoz. A kiegyenlített első negyedet követően robbantott a tripla-dupláig és 53 VAL-ig jutó Kékesi Kolos (37 pont, 10 pattanó, 12 szerzett labda, 4 gólpassz), Pavlik Botond Oliver (20 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) és Arató Gergő (10 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) fémjelezte ASE, amely a félidőben 14 ponttal vezetett. A harmadik negyedben még tovább nőtt a különbség, a Kiss-Leizer Gergő (17 pont, 20 pattanó) húzta budapesti együttes azonban a negyedik negyedben visszajött 12 pontra 62-50-nél. Itt újra megrázta magát a paksi alakulat, amely néhány pontos támadással megint ellépett ellenfelétől, 78-57-re győzött, így bejutott az elődöntőbe, ráadásul csoportelsőként.

A B csoportban nagyszerűen kezdett a Fekete-Gál Csongor (24 pont, 8 pattanó) és Varga Ferenc (12 pont, 5 pattanó) vezette DEAC KA U16/A, amely még a harmadik negyed végén is 6 ponttal vezetett. Ezt követően nagy hajrába kezdett a Soproni SI KA SKC/A, amely leginkább Nyikos Balázs (22 pont, 11 pattanó, 5 szerzett labda), Keller Bendegúz (19 pont, 11 pattanó) és Szekeres Áron András (8 pont, 7 pattanó) révén megszerezte a győzelmet (67-71). Ennek aztán döntő jelentősége volt a továbbjutás szempontjából, mivel a házigazda NKA Pécs/A egy kiváló, végig nyílt mérkőzésen legyőzte a Kecskeméti KA/A-t - így a tornán egyedül hibátlan pécsiek mellett a soproniak jutottak be az elődöntőbe. Az NKA legjobbjai ezen a találkozón Lukácsi Gábor (21 pont, 4 gólpassz) és Angyal Medárd Ámon (10 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) voltak, míg a Kecskemétet leginkább Mészáros Botond (16 pont, 10 pattanó), Szemerédi Levente Béla (12 pont, 6 pattanó) és Fellegi Gergő (8 pont, 7 pattanó) próbálta sikerre vezetni.