Férfi NB I B: Honvéd-Jászberény döntő az élvonalért
07
2022
2022. május 7.  |  20:36
Elsősorban remek első negyedének köszönhetően a Vasas otthonában is biztosan nyert a Honvéd az NB I B piros csoportjának elődöntőjében, ezzel az alapszakasz győztese 3-1-gyel beverekedte magát a fináléba. A másik ágon a Jászberény és az NKA Pécs párharcában a mindent eldöntő ötödik találkozón a jászságiaknak a második negyedük volt nagyon erős. A JKSE ennek köszönhetően harmadszor is legyőzte hazai pályán az ezúttal is rendkívül szívósan küzdő NKA Pécs gárdáját, és 3-2-vel "behúzta" a párharcot - így Honvéd-Jászberény döntőt rendeznek.

Elődöntő

NKA Pécs - Jászberényi KSE 93-85

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai csapat, ám a 27-13-ra "behúzott" második etapra, valamint Nemanja Djordjevics (30/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Scherer Bálint (22/18 pont, 3 eladott labda) és Lados Erik (16/9 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) ponterősségére, valamint a 42-27-re megnyert lepattanózásra építve legyőzte a Rosic Uros (18/12 pont), Velkey János (16/12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagy Simon (12/6 pont, 3 lepattanó) és Meleg Károly (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) találataira támaszkodó Jászberényt és egyenlítette ki a párharc állását.

Jászberényi KSE - NKA Pécs 98-93

A 27-15-re megnyert második negyedének, valamint egységes csapatmunkájának, azon belül pedig Lewis Chester (19/3 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Nebojsa Dukics (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Kucsora Csaba (13/6 pont), Rosic Uros (12/6 pont, 3 eladott labda), Olasz Ádám (12 pont), Meleg Károly (10/6 pont, 7 lepattanó) és Velkey János (10/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) eredményességének köszönhetően győzte le a Jászberény a Lados Erik (25/6 pont, 5 lepattanó), Kocsis Zalán (17 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Kollár Bence (14/3 pont), Meszlényi Róbert (11/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Benke Krisztián (10/6 pont) kosaraira alapozó, s ezúttal is nagyot hajrázó, az utolsó pillanatig küzdő fiatal pécsi együttest. E sikerével a jászsági gárda nyerte ezt az érdekes, színvonalas, 5 mérkőzéses párharcot.

A párharc végeredménye: 3-2 a Jászberényi KSE javára.

Vasas Akadémia - Budapesti Honvéd SE 63-86

Nehezen indult be a pontgyártás, a 4. percben 3-2-re vezetett a Honvéd, majd nagyon egyoldalú lett a játék. Az alapszakaszgyőztes vendég gárda egy 15-2-es "dübörgéssel" megnyugtató, 18-4-es vezetést szerzett az első szakaszban. A kiegyenlített játékot hozó második etap után a második félidőt egy 12-6-os négy perccel indítva 20 egységnyire növelték előnyüket a vendégek. Volt egy 9-3-as fellángolása a két alapemberét, Moravcsik Áront és Medve Mátét is nélkülözve elsősorban Boros Márk (15/9 pont, 3 eladott labda) és Radics Gerzson (10 pont, 3 eladott labda) pontjaiban bízó  Vasasnak, de a záró etap előtt 19 ponttal "ment" a Honvéd. A negyedik negyed közepéig állandósult a 20 pont körüli vendég vezetés, majd a remek dobóformát kifogó Tanoh András (23/18 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Simon Kristóf (13/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Takács Dániel (11/9 pont, 3 eladott labda) és Stefan Mijovics (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 7 gólpassz) kosaraira alapozó Honvéd egy 15-3-mal fölényessé tette sikerét. A piros-fehérek ezzel a magabiztos diadallal lezárták a párharcot, s bejutottak a fináléba, ahol a pályaelőny az övék lesz.

A párharc végeredménye: 3-1 a Budapesti Honvéd SE javára.

A 9. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - Salgótarjáni KSE 91-97

A hazaiak valósággal "nekiestek" ellenfelüknek, s a nyitó etap közepén 18-6-ra vezettek. A negyed második felében 4 pontra felzárkózott a Salgótarján, majd a következő két etap kiegyenlített játéka után 5 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet a Lakosa Ákos (24/12 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Fehér Péter (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Mester Márk (10/6 pont, 4 lepattanó) és Molnár Miklós (10/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó Nagykőrös. Ezt "lehengerlő" támadójátékkal és egy 18-9-es bő három perccel kezdve fordított a Takács András (22/9 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz)-Hargitai Krisztián (16/6 pont, 4 lepattanó)-Steve Rosemond (15/12 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz)-Monye Martin (12 pont, 3 lepattanó)-Karanfilovski Valentino (10 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) "ötösfogat húzta" Salgótarján, amely ettől kezdve már nem adta ki a vezetést a kezéből, és idegenben szerzett előnyt.

Az 5-8- helyért

MEAFC-Miskolc - Békési SzSK 89-72

"Nekiesve" ellenfelének egy 11-2-es bő két perccel indított a találkozót 11 pontos hátrányból kezdő MEAFC. A negyed közepén azonban egy 13-4-et "repesztve" ledolgozta hátrányát az egyik legjobbja, Danijel Krsztics távollétében Okoh Viktor (17 pont, 8 lepattanó, 3 blokk), Balog Gábor (12/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), Nikola Szolevics (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Cvijin Patrik (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építő Békés. Végül 2, összesítésben pedig 13pontos előnnyel zárta az első szakaszt. A második etap közepén 6 ponttal megugrottak a vendégek, sőt a félidő hajrájában már 9 pontos is volt a békési előny. Egy 10-1-gyel ledolgozta hátrányát a MEAFC, ám szünet előtt az utolsó szó a viharsarki alakulaté volt. Térfélcsere után már egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, amely a Csák Bence (24/9 pont, 6 lepattanó)-Kozák Márton (18 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz)-Lajsz Gergő (10 pont, 3 lepattanó) trió és három 8 pontig jutó játékosa vezetésével végül biztosan győzött, és összesítésben is a maga javára fordította a párharcot.

A párharc végeredménye: 157-151 a MEAFC-Miskolc javára.

DMTK - SMAFC KA 1960 85-64

A hazaiak elsősorban jó első negyedüknek köszönhetően szünetig 10 pont fölötti előnyre tettek szert. Fordulás után a soproniak Szabó Dániel (12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Csendes Péter (11/6 pont), Kovács Benedek (11 pont, 8 lepattanó) és Csátaljay Péter (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) jóvoltából átvették a játék irányítását, és a harmadik negyed végén 4 pontra felzárkóztak. Ebbe azonban a jelek szerint bele is fáradtak a vendégek: a negyedik negyed első bő 5 percét 21-4-re nyerve a Jordan Santiago (20 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett 5 eladott, 6 gólpassz), Kiss Kornél (13/9 pont), Joó Tamás (13/3 pont, 8 lepattanó) és Imolay Ákos (12/3 pont, 4 lepattanó) kosaraira alapozó Dunaharaszti bebiztosította győzelmét, s előnyt szerzett a párharcban.