2021/22 - Az NKA Pécs a másik döntős
07
2022
2022. május 7.  |  19:00

Szemernyi kétséget sem hagyott a fináléba jutás kérdésében az NKA Pécs, akik végig koncentrált, hatalmas iramú támadó kosárlabdát mutattak be, és 106-31-re győzték le a Kecskemét gárdáját.

Villámrajtot vett, az ellenfelét az elejétől letámadó NKA Pécs, amely alig két perc elteltével 12-0-s vezetésre tett szert a némi meglepetésre négy közé kerülő Kecskemét ellen. Igyekezett nagy nyomás alatt tartani az első percektől kezdve Halmai Gábor együttesét a házigazda, amely a hatodik percre 26 dobott pontnál járt, míg ellenfele egy sikeres mezőnydobással és három értékesített büntetővel csupán öt egységnél tartott. Eördögh Edit mély rotációval dolgozott, több játékosának is lehetőséget adott már az negyedben, amit óriási fölénnyel, 36-8-ra nyert az NKA. Az előzőekhez képest kicsit  visszafogottabb pécsi támadójáték jellemezte a második tíz perc elejét, de a rengeteg szerzett labdát eredményező védekezésük abszolút működött (14. perc 44-8). Nem segített az időkérés sem a második 10 percben 2 pontig jutó kecskemétieken, teljesen kinyílt az olló a két csapat között. A félidőre nem volt olyan pécsi játékos, aki ne szerzett volna pontot, húsz perc játék után hatalmas fölénnyel, 66-10-re vezetett a mérkőzést végig komolyan vevő NKA Pécs.

Megmaradt a harcos, energikus pécsi játék a nagyszünet után is, a harmadik negyedre a Kecskemét is egyre többször betalált. Kulcsjátékosait tudta pihentetni a vasárnapi döntőre az NKA, amely a szorosabb harmadik negyed végén 83-22-re vezetett. A végére is maradt még a rengeteg támadást vezető, a mérkőzésen több mint harminc labdát szerző pécsiek tarsolyában néhány szép megoldás. A századik pont Bojtár Bettina nevéhez fűződött, az NKA pedig 106-31-re megnyerte a második elődöntőt, így a vasárnapi fináléban 15 órától a Csata DSE-vel találkozik.

NKA Pécs – Kecskeméti KA/A 106-31 (36-8, 30-2, 17-12, 23-9)

NKA Pécs: Rátkai 6, Szakolczi 9/3, Küllős 15/3, Piukovits 10, Árvai 6. Csere: Subotic 11/9, Halmágyi Kitti 7/3, Bikicki 6, Bojtár 8/3, Jónás 6, Kropp 9, Felső 13. Edző: Rátkainé Eördögh Edit

Kecskeméti KA: Viczián 2, Molnár 5, Lenkei 7/3, Hévízi 7, Máté-Tóth 2. Csere: Csomor 2, Romhányi 1, Szabó -, Samu 3, Nagy 1, Balla -, Bagi 1. Edző: Halmai Gábor

Eördögh Edit: Abszolút komolyan vettük a mérkőzést, minden játékosunk aktív résztvevője volt az elődöntőnek. Innentől kezdve a holnapi döntőre koncentrálunk.

Halmai Gábor: Gratulálok a Pécsnek a döntőhöz! Tudjuk a realitásokat, nagyon fontos volt, hogy mindenki, aki az előző négy évben ott volt minden edzésen, meccsen, az pályára léphessen egy ilyen eseményen. A második félidőre már meg is találták magukat, ezért büszke vagyok rájuk.