Női Amatőr: Óriási hajrával győzte le az éllovas SzPA csapatát a Törekvés
27
2022
2022. április 27.  |  11:32
Zalaegerszegen is nyerni tudott az éllovas Csata, a DEAC pedig izgalmas végjátékban győzte le a Sportdarázs együttesét a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A zöldben két rangadót is rendeztek: a Zsíros Akadémia remek második félidei játékával verte a Kiss Lenke KA együttesét, a Törekvés pedig egy szédületes, 18-0-s hajrával fektette két vállra a listavezető SzPA csapatát.

DVTK U23 - Sportdarázs-SMAFC 33-69

A páros negyedekben - főleg a záró szakaszban - nagy fölényben játszva aratott Pfeiffer Virág (17/9 pont, 6 szerzett labda), Bakó Patrícia (15 pont - 19 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó), Molnárová Laura (11 pont, 5 lepattanó) és Ács Luca (10 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz) eredményességére építve sima, magabiztos győzelmet a soproni együttes a csapata pontjainak több mint a felét szerző Tóth Franka (17/3 pont, 16 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz) pontjaiban bízó diósgyőri fiatalok otthonában.

ZTE NKK - Csata DSE 72-85

Félidőben 2 ponttal még a Kovács Georgina (19/6 pont - 21 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Pap Regina (15 pont, 4 lepattanó)-Frindt Nikolett (13 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette hazai együttes állt jobban a rangadón. A második félidőben azonban ritmust váltott az éllovas, és elsősorban Gyöngyösi Janka (29/15 pont, 9 lepattanó), Toman Petra (25/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Szörényi Laura (12/6 pont) és Kastl Dóra (10 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) jóvoltából végül 10 pont fölötti győzelmet aratott.

Vasas Akadémia II - Atomerőmű KSC Szekszárd II 58-47

A küzdelmes mérkőzés első félidejében a Andi Hanna (16 pont - 25 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Holcz Rebeka (15 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) ponterős játékával a szekszárdi fiatalok abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a Vasasnak. Szünet után a hazaiak valamivel pontosabban játszva, Dúl Terka (19/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Szerencsés Tamara (12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Salamon Zsófia (9 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével apránként, fokozatosan ellépve végül 11 pontos győzelmet arattak.

NKA Universitas PEAC II - MAFC 85-66

Az első negyedet még "elvitte" a mezőny legeredményesebb játékosa, Aradi Zsanett (25 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), valamint Szeli Dorina (12 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) és dr. Varga Barbara (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira alapozó vendég MAFC. A páros negyedekben nyújtott pontosabb, jobb játékénak, valamint főként Ilina Selcova (19/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Laczkó Sára (19/9 pont), Bojtár Boglárka (12/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda), Orbán Alexandra (11/9 pont - 1/1 dupla, 3/3 tripla -, 4 lepattanó) és Adenike Olawuyi (10-10 pont és lepattanó) eredményességének köszönhetően azonban végül biztos, közel 20 pontos győzelmet arattak a pécsi fiatalok.

DEAC - Sportdarázs-SMAFC 66-64

A hullámzó, fordulatos találkozót a Bakó Patrícia (31/6 pont, 15 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 2 blokk)-Ács Luca (10 pont, 8 lepattanó) kettős vezette vendég soproni csapat kezdte jobban. Szünetben is a Sportdarázs állt jobban egy triplányival, ám a negyedik negyedet már a Mezei-Göttlinger Anna (20/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk), Holinka-Miklós Hanna (14/6 pont, 4 eladott labda) és Baczuk Virág (11/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) kosaraira alapozó vendéglátó debreceni együttes kezdhette előnyből. A negyedik negyed közepén az új erőre kapó soproni hölgyek 6 ponttal vezettek, ám bő másfél perccel a befejezés előtt a DEAC utolérte ellenfelét, s végül Holinka-Miklós kosarával meg is nyerte az izgalmas, fordulatos találkozót.

Kanizsai Vadmacskák SE - UNI-Győr SzESE 89-46

Az alsóházi rangadón a Baffy Fanni (9/6 pont, 4 lepattanó) és Gyuricza Kitti (8/3 pont) találataira támaszkodó vendég győriek csupán a második negyedben nőttek fel a feladathoz és voltak egyenrangú ellenfelei a Zsámár Panna (31/27 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett labda), Jurkó Noémi (29/3 pont, 17 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Bánhegyi Beatrix (14 pont, 6 lepattanó) ponterős játékára építő Nagykanizsának.

BEAC Újbuda - Bajai NKK  81-52

A második negyed közepéig Hilcz Alexa (21/21 pont - 23 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Pálfi Veronika (16/3 pont, 3 lepattanó) eredményes játékával nemhogy tartotta a lépést, nem ritkán vezetett is a Baja, a félidő hajrájában viszont egy 12-3-as rohammal 9 pontos előnyt szereztek szünetre a hazaiak. Térfélcsere után már nem tudott érdemi ellenállást kifejteni a Baja, így a hazaiak, akiknél mind a 11 pályára lépő játékos eredményes volt, Katona Boglárka (19/9 pont, 10 lepattanó), Dénes Diána (12/3 pont, 9 lepattanó) és Orosz Zsófia (12/3 pont, 4 gólpassz) vezérletével, a lepattanóharcot 66-44-re nyerve végül fölényes, csaknem 30 pont különbségű győzelmet aratott.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kiss Lenke KA 91-77

A két korábbi kiváló kosaras nevét viselő, s a dobogós helyezésért küzdő akadémia csapatainak összecsapása színvonalas játékot és két ellentétes félidőt hozott. A remek első negyedének, valamint Nagy Zsófia (18 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda), Szabó Enikő (10/6 pont, 5 gólpassz), Ozsvárt Kata (10/6 pont), valamint Básti Gabriela és Opitz Kitti (10-10 pont) eredményes játékának köszönhetően szünetben 8 ponttal még a vendég KLKA együttese állt jobban. Szünet után azonban előbb a játék irányítását, majd a harmadik negyed végén már a vezetést is átvette a Takács Dorina (22/6 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Horváth Lili (20 pont, 7 lepattanó), Gallyas Andrea (11/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Pelle Fanni (11/3 pont), Turi Eszter (11 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) és Kutrik Dóra (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó Zsíros Akadémia, és a záró szakaszban is lendületben maradva végül 14 ponttal nyerte a színvonalas rangadót.

BKG Príma Akadémia - Zsíros Akadémia Kőbánya 34-88

Végig nagy fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet a Zsíros Akadémia Turi E. (19 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Pelle F. (14/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Horváth L. (13/3 pont, 3 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Kutrik D. (12/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz) és Tálas Lívia (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével az elsősorban Levente Zsófia (10/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda) és Horváth Boglárka (9 pont, 5-5 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) találataira támaszkodó BKG otthonában.

Dávid Kornél KA - Nyíregyházi Kosársuli 50-62

Csak egyetlen negyedet nyert meg a vendég Nyíregyháza, ám a 22-2-vel "behúzott" első 10 percnek, valamint leginkább Arad Zsófia (16 pont, 14 lepattanó, 3-3 gólpassz, blokk és eladott, 4 szerzett labda) és Karsai Zsóka (10 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) kosarainak köszönhetően úgy győzött a csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Rozsics Teodóra (14 pont - 18 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 eladott labda) fehérváriak otthonában, hogy mind a 11 pályára lépő játékosa eredményes volt.

Kecskeméti KC - TFSE-MTK U23 54-67

A 19-9-re megnyert harmadik negyednek, valamint főleg Szabó Evelin (13/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Takács Emese (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Kelemen Barbara (10 pont, 7 lepattanó. 3 eladott labda) eredményességére, no meg az 53-36-ra megnyert lepattanózásra építve nyertek a fővárosiak a Hévizi Dóra (13/3 pont, 3 lepattanó)-Burján Bianka (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) kettős vezette kecskeméti együttes otthonában.

Szegedi KE - ELTE Fortis 64-54

Három negyedet megnyerve, egyet, a harmadikat pedig döntetlenre adva nyerte meg a jobb negyedik negyedének, valamint nagyrészt Czintos Boglárka (25/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Vér Violetta (12 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) kosarainak köszönhetően a mérkőzést a Szeged. A vendég fővárosiak közül egyedül Horváth Patrícia (15/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

Kiss Lenke KA - Szolnoki MÁV SE 74-42

Az első három negyedben egyértelmű fölényben játszva győzte le Nagy Andrea (18 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Ozsvárt K. (12/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Básti G. (12 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) és Nagy Zs. (11 pont, 12 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével a KLKA a Munkácsi Adél (15/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda)-Emel Gyöngyi (13 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 eladott labda) kettős vezette szolnoki együttest.

Törekvés SE - SzPA-HSE  79-64

A forduló rangadóján az első félidő nagy részében ha szűken is, de a hazai együttes vezetett. A félidő utolsó két percében egy 8-0-lal fordított, s 4 pontos előnnyel várhatta a második félidőt a Balsay Rita (18 pont, 7 lepattanó), Óvári Fruzsina (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Fabini Borbála (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó listavezető SzPA. A második félidőben sem "eresztették" egymást a felek, csaknem a negyedik negyed közepéig fej-fej mellett haladt a két csapat. A hajrára azonban roppant egyoldalúvá vált a játék: az utolsó 7 percet egy lehengerlő 18-0-s rohammal lehozva, Egri Zsófia (21 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda), Dobos Kira (14/3 pont, 5 eladott labda), Mohos Eszter (12/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Egri Vivien (10 pont, 6 lepattanó) vezetésével a Törekvés legyőzte a listavezetőt.

Radobasket - Tatai SE 83-39

A vendég tataiak az egyedüliként 10 pont fölé jutó Sulyák Noémi (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet) vezetésével csak az első percekben tudták tartani a lépést a hazaiakkal. A nyitó etap hajrájától nagy fölényben játszó Radobasket Budai Dorina (18 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda), Schiroky Szonja (14/3 pont, 9 lepattanó), Kovács Laura (12/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda), Siklós Dorottya (11 pont, 3 lepattanó) és Kaluha-Guti Alexandra (10/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményességére, valamint a 60-29-re megnyert lepattanózásra építve simán győzött.