Férfi NB I B: Újra lépéselőnyben a BKG, hetedik helyről elődöntős a Győr
19
2022
2022. április 19.  |  11:45
Másodszor is kihasználta a hazai pálya előnyét, s 2-1-re vezet a BKG a Vasas ellen az NB I B piros csoportjában az egyetlen még zajló negyeddöntős párharcban. A zöld csoportban az alapszakasz hetedik helyén végző Győr az első meccsen elszenvedett veresége után zsinórban három alkalommal legyőzve a MEAFC-ot jutott elődöntőbe. A DEAC fiataljai parádés második félidei játékukkal győztek Hódmezővásárhelyen, és szintén ott vannak a legjobb négy között. Az alsóházban a SMAFC Sopronban, a szoros első félidőt követően a másodikban nagy fölényben játszva kiharcolta a bennmaradást, a Tiszaújváros pedig a Bonyháddal küzd majd az utolsó hely elkerüléséért.

Piros csoport, az 1-8. helyért

BKG Príma Akadémia - Vasas Akadémia 72-69

Szédületesen kezdte a találkozót a BKG, amely 15-2-re vezetett a nyitó etap közepén. A szakasz második felére rendezte védekezését a Vasas, amelynek ettől a támadásai is jobb ritmusúak lettek, s a negyed második felében egy 18-3-mal fordított. A fordulatos szakasz hazai kosárral és döntetlennel zárult. A második etap közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd egy 5-0-s "részhajrával" kicsit elléptek a hazaiak, akik 5 pontos előnnyel fordultak a második félidőre. Ez gyors kosárváltással indult, majd egy 9-0-lal fordított, és 4 ponttal megugrott a Radics Gerzson (16 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Andrássy Géza (12 pont)-Farkas Attila (11/9 pont) trió vezette Vasas.

A szakasz közepe a vendéglátó szigetszentmiklósi gárdáé volt, amely a 23. és a 28. perc között egy 15-6-ot "futva" ismét 5 ponttal ellenfele előtt járt, s 7 pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek elején előbb feljött 5-re a Vasas, majd egy 10-3-as rohammal 12-re növelte előnyét a Nick Allen (19 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Nagy Botond (16/3 pont - 23 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 9 eladott labda), Nagy Benedek (13/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Buzás Bence (11/3 pont, 5 lepattanó) kosaraira alapozó BKG. A szakasz közepén erre egy 11-2-vel reagált, s 3 pontra csökkentette hátrányát a Hepp Kupa friss győztese. A hajrában több mint három percig nem született kosár, majd már az utolsó percben 1 pontra feljött a Vasas, de két büntetőt értékesítve a BKG megnyerte a találkozót.

A párharc állása: 2-1 a BKG Príma Akadémia javára.

Zöld csoport, az 1-8. helyért

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - MEAFC Miskolc 87-83

A végig szoros, kiegyenlített nyitó etapot követően a második elején egy 8-0-lal elléptek a hazaiak, és lényegében az ekkor szerzett előnyüket megtartva 6 ponttal vezettek félidőben. A harmadik negyed közepéig maradt az 5 pont körüli győri előny. A szakasz második felében egy 17-3-as "száguldással" 18 pontos előnyre tett szert a külső, mezőnyemberei, Kámán Bálint (27/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Geiger Bálint (26/12 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) és Bakon Csanád (10/6 pont) eredményességére építő hazai gárda a záró etap előtt. Ennek elején tartotta 15 és 20 pontos előnyét a Győr, majd a szakasz közepén egy 7-0-lal 10-re csökkentette hátrányát a mezőny legeredményesebb játékosa, Puszta Dávid (31/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Ragályi Levente (12/3 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette MEAFC. A folytatásban tovább zsugorodott a különbség, bő három perccel a befejezés előtt már csak 4 pont maradt a győri előnyből. A hajrában a kiélezett helyzetekben azonban valaki mindig betalált hazai részről, így a MEAFC 4 pontnál már nem tudott közelebb kerülni a hazaiakhoz. A győriek ezzel megnyerték a találkozót, s így a 7. helyről, pályahátrányból indulva a párharcot is.

A párharc végeredménye: 3-1 az Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC javára.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - DEAC U23 67-100

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó etap hajrájában egy 10-1-es futással 10 ponttal elléptek az elsősorban Semin Burko (18 pont, 13 lepattanó) és Bodócsi Benjámin (11/6 pont, 4 eladott labda) találataira támaszkodó hazaiak. A negyed végén 6-ra visszajöttek a debreceni fiatalok. A második etapban végig tartotta 5 pont körüli előnyét a Hódmezővásárhely, 4 pontos hazai vezetéssel fordultak a felek. A második félidőt egy 9-2-es rohammal indítva hamar fordítottak a debreceni fiatalok, ez pedig megtörte a vásárhelyieket. A második félidő már nagyon egyoldalú játékot hozott: a DEAC U23-as gárdája végül Neuwirth Bence (19/15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Balázsi Soma (17/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Gáspár Mátyás (16 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Ságodi Róbert (14/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Kovács Balázs (13/3 pont, 5 lepattanó) és Pollák Balázs (10/6 pont, 3 lepattanó, 11 gólpassz) vezérletével idegenben is fölényes győzelmet aratva nyerte meg a párharcot.

A párharc végeredménye: 3-1 a DEAC U23 javára.

A 9-14. helyért

SMAFC 1860 KA - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 101-71

A párharc döntő, harmadik összecsapását jobban, 7-2-vel kezdte a SMAFC, és a hazaiak a negyed hajrájáig őrizték néhány pontos előnyüket, amelyet a szakasz hajrájában egy 7-0-s rohammal 10 pont fölé hizlaltak. A második etap közepén egy 13-1-es "száguldással" ledolgozta hátrányát a Jordan Madrid Andrews (17/3 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda), Drahos Gábor (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) és Frikker Marcell (11/3 pont) kosaraira alapozó Tiszaújváros. Ezt követően szünetig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidő hajrájában rövid időre a vezetést is átvette a vendég gárda - szünetben minimális különbséggel, 1 ponttal a hazaiak vezettek. Ahogy a mérkőzést, s második félidőt is a Csendes Péter (31/18 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Csátaljay Péter (24/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda)-Sitku Márton (13 pont, 5 lepattanó, 4 blokk) trió vezette soproni gárda kezdte jobban, s küzdelmes játék mellett egy 14-5-ös bő hat perccel 10 ponttal ellépett. A szakasz hajrájában ezt még 7-tel "megfejelte" a hazai gárda, amely megnyugtatónak tűnő, 17 pontos vezetésről várhatta a negyedik negyedet. Ezt 8-3-mal indítva 20 pont fölé növelte előnyét, ezzel eldöntötte a mérkőzést, s egyben a párharcot is a végül fölényes győzelmet arató SMAFC.

A párharc végeredménye: 2-1 a SMAFC 1860 KA javára.